Haber ve ToplumKültür

Dünya antik halklar arasında güzellik tanrıçası

antik pagan dinler, güzellik ve aşk tanrıçası yüce tanrı daha az değerli. O tapınılan inşa tapınaklar, fedakarlık, aile refahı ve mutlu bir yaşam uğruna yatıştırmak için çalıştı.

güzellik Slav tanrıça - Lada

Her ulus kendi tarihini ve onun dini inançları vardır. En önemlisi, biz, tabii ki, Afrodit duydu - Yunan aşk tanrıçası ve güzellik. Ama bu, Slavlar, ocağın onların koruyucusudur olmadığı anlamına gelmez. Ve burada onun adı Lada oldu. Slavlar bu evliliği koruduğuna inanılmaktadır ve ailesine mutluluk ve barış getirmek için, onları güçlendirmek. Dolayısıyla güzellik Lada çok popüler tanrıçası ona bir hediye meyveleri, çiçekleri, bal ve canlı kuşlar getirdiler genç çiftler memnun. Lada da genç anneler ve çocukları himaye. O Slav halkının çok düşkündü. Genellikle onun onuruna şenlikleri düzenledi. Slavlar Tanrıça tüm isteklere dinler ve onları yerine getirmek için çalışıyor inanıyordu, bu yüzden sevgiyle Schedrynya denir.

İskandinav tanrıçası Freya güzellik yüzden bir hafta gün adanmış olduğu, insanlar tarafından sevilir - Cuma. Değil Alman Bu gün boşuna Freitag denir. O gün, efsaneye göre, evlilik, aşk ilişkileriyle ve barış görüşmeleri için uygundur. Freya da patronu Ateşkesini ve aile ısıyı hem okuyun.

Ama İrlanda, güzellik ve aşk tanrıçası içinde, saçında çiçekler gümüş elbise giymiş, nazik, narin narin, inanılmaz güzel bir kadın olarak tasvir edilmiştir. Onun adı Ein, tanrıça periler dünyasında yaşamış ve sadece mehtaplı gecelerde göstermek oldu. Özellikle ein saygı ve bereketli toprak seviliyorsunuz o kadınları himaye. Her şeyden önce, "Ay tanrıçası" mutlaka ikna ve bir erkek aşık olabilir sevginin zevkler, kadın oyuncu, baştan çıkarıcı ve hileler öğretmeye çalıştık.

eğlenceli, müzik ve festivaller sevilen güzellik ve aşk tanrıçası Mısır, - Hathor. Bu nedenle, bir müzik aleti ile temsil edilmektedir - SISTROM. Mısırlılar boyunda SISTROM şeklinde muska sorunları ve talihsizlikler koruduğuna inanılmaktadır. Hathor Genç çiftler oldu Özellikle iyi, aile evini korudu.

kim olduğunu bilmeyen Muhtemelen bir adam Yunan tanrıçası güzelliği. Onun adı doğaüstü güzellik ve eşsiz sevgiyle bir dernek haline gelmiştir. Uranüs kızı babası Zeus, o Girit adasında denizin köpüğünden doğmuştur. Afrodit! Yani tarz ve bu güne kadar saygı.

O müzisyenler ve yazarlar himaye, sevgi yücelterek o gerçek duyguların büyük hayranıyım olmuştur. sadakat örnekle temsil olmasa da, uzak yakışıklı olmaktan oldu ateş ve demirci Hephaestus, tanrısı eşi olarak oldu. Aile ve ocağın koruyucusudur - Bu nedenle, Olympus Dağı sakinleri genellikle Hera ona çatışma tanık oldu. Hatta nedeni Truva Savaşı, Yunanlılar o Elena aşık bundan sonra Paris büyü tarafından gönderilen Afrodit, gördük.

Yunanlılar güzellik oldukça tuhaf bir düşünce vardı: Güçlü elastik beden, büyük özelliklerinden vücudun parçaları büyük boyutta - bu güzel kabul edilir. Bu tasvir ve Afrodit edildi.

Her ulus kendi lezzetli içinde güzellik tanrıçası. Onun tanrıçalar çok çok değerli bu yüzden bütün ülkeler, sevgi, aile ilişkileri ve ebeveynlik duyguları ilgileneceğim.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.