SağlıkMüstahzarlar

"Karipazim" ile elektroforez: incelemeler, yöntemler ve kontrendikasyonlar

Elektroforez prosedürü, bileşenlerin ciltten geçirilmesiyle belirli ilaçların terapötik etkisini arttırmayı mümkün kılar. Yöntem nöroloji, travmatoloji ve cerrahide kullanılır. Omurganın patolojik durumlarını tedavi etmek için sıklıkla "Karipazim" ile elektroforez önerilir. Terapötik etki, ilacın bileşenleri tarafından sağlanmaktadır.

Aracın açıklaması

"Karipazim" - dış kaynak kullanımı için bitki kökenli bir ilaçtır. Proteolitik ilaç kavun ağacı meyvelerinden elde edilir - papaya. Aktif madde, ilacın kullanımına izin veren anti-inflamatuar ve yenilenme özelliklerine sahiptir. Ayrıca kompozisyonda başka enzimler de vardır: lizozim papaya, peptidaz A ve B, kimopapain A ve B. İlaç esansiyel amino asitler ve karbonhidratlarla zenginleştirilmiştir.

Preparat içerisindeki bileşenler normal metabolizma için önemlidir. "Karipazim" bir çözeltinin hazırlanması için bir toz-liyofilizat formunda yapılır. Bir şişe 100 mg beyaz toz içerir (350 PE - uluslararası sınıflamaya göre etkinlik birimi).

Nasıl işler?

Enzim bitkisel müstahzarı, proteini bölme ihtimalini içeren seçici bir proteolitik etkiye sahiptir ve nekrotik dokulardaki viskoz sekresyonun seyreltilmesine katkıda bulunur. "Karipazim" ile elektroforez genellikle çıkıntılar ve intervertebral hernilerle reçete edilir. Bu durumda, ilaç hasar gören lifli halkanın restorasyonuna katkıda bulunur, zarar görmüş doku üzerinde terapötik bir etkiye sahiptir ve diskin elastikiyetini arttırır.

Hasar gören bölgenin yenilenmesi kan dolaşımının artması, iltihaplanmanın giderilmesi ve şişme nedeniyle oluşur. İlaç kümülatif bir terapötik etkiye sahiptir.

Karipazim'i ne zaman belirliyorlar?

Resmi talimatlara göre çözüm, kas-iskelet sistemi hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. Son zamanlarda tıp fizyoterapide intervertebral fıtık belirtilerini ortadan kaldırmaya yönelik olarak kullanılmaktadır. Bitki enzim maddesinin etkinliği, çıkıntı tedavisi gerektiğinde klinik olarak kanıtlanmıştır (pozitif sonuçların% 80'i). Hasar gören alanların aşamalı rejenerasyonu eklemlerin normal hareketliliğini yeniden sağlar.

Uzmanlar, dejeneratif-distrofik patolojilere sahip birçok hastanın "Karipazim" ile elektroforez kullanmasını tavsiye ediyor. Tanıklıklar, birkaç işlemden sonra eklemlerin ve omurganın geliştikçe, sinir köklerinin sıkışması sonucu ortaya çıkan ağrı sendromunun kaybolduğunu gösteriyor. Ayrıca "Karipazim" aşağıdaki rahatsızlıklarla gösterilmektedir:

 • Siyatik.
 • Artrit ve artroz.
 • Yüz sinirinin nevriti.
 • Omurga osteokondrosisi.
 • Serebral araknoidite.
 • Selamlaşmış Schmorl.
 • Çeşitli etiyolojilerin keroid lekeleri .
 • Deride yaralanma yapın (3. derece).

"Karipazim" ile elektroforez: iletkenlik yöntemleri

Elektroforez prosedürü, ilacın aktif bileşenlerini doğrudan lezyonun bulunduğu bölgeye vermek ve diğer sistem ve organlar üzerinde olumsuz etkilenmemek için bu vakalarda atanır. İlaç vücuda girmeden önce iyonlara ayrılır ve suyla çözünür.

Elektrik akımı yoğunluğu ve dozu, hastanın tanı ve yaşına göre doktor tarafından seçilir. Prosedürden önce, toz-liyofilizattan bir çözelti hazırlamak, fizyolojik çözeltide karıştırmak gereklidir. Bunu yapmak için, 1 şişe ilaç 10 ml izotonik sıvı ile birleştirilir. "Dimexide" çözeltisinin terapötik etkisini güçlendirin (en fazla 3 damla). Pozitif elektrot "Dimexide" ve "Karipazima" karışımıyla, diğerinde ise "Eufillin" uygulanır.

İlaç pozitif direkten püskürtüldü. Özel gazlı bezler servikal omurga ve bel bölgesinde bulunur. Akım yavaş yavaş artmalıdır: 10 mA'dan başlayıp 15 mA değerlerine ulaşır. İşlemin süresi 10-30 dakikadır ve hastanın durumunun şiddetine bağlıdır.

Tedavinin süresi

"Karipazim" ile elektroforez sadece uygun fizyoterapi odalarında yapılmalıdır. Uzman prosedürü gözlemleyecek, akımı ayarlayacaktır. Tedavinin seyri hastanın teşhisine bağlıdır ve 10-30 seans arasında olabilir. Olumlu sonucun düzeltilmesi için, doktorlar bir ay içinde ikinci bir tedavi sürecine girmeyi önerir.

"Karipazim" ile elektroforez: kontrendikasyonlar

İntravenöz ve intramüsküler enjeksiyonlar için çözüme izin verilmemektedir. Ayrıca, intervertebral fıtık inflamatuar sürecin daha da şiddetlenmesine neden olursa, bu prosedürden kaçınılmalıdır.

Üretici, aşağıdaki durumlarda bir bitki enzimi preparatının kullanılmasını önermemektedir:

 • Şüphe veya vücutta malign neoplazilerin varlığı.
 • Kardiyovasküler sistemin ve böbreklerin patolojisi.
 • Ciltteki iltihaplanma süreçleri.
 • Elektrod alanında dermiş hasar.
 • Yüksek vücut ısısı.
 • Sıralı vertebral fıtık.

Yöntemin yan etkileri

Elektroforez için "Karipazim" çözümü daha iyi bir derecede aktarılır. Sadece ender durumlarda, ilacın bileşenlerine alerjik bir reaksiyon gözlenmiştir. Vücudun solüsyondaki bileşenlere duyarlılığı arttıkça vücut ısısında, kaşıntıda ve deride kızarıklıkta artış olur. Hafif alerjik reaksiyon ile tedavinin kesilmemelidir. Antihistaminikler belirtileri hafifletmeye yardımcı olur.

yorumlar

Hazırlanan "Karipazım" tıbbın çeşitli alanlarında kullanılmakta olup pozitif taraftan kendini kanıtlamıştır. Hastalar, ilacın terapötik etkisini halihazırda 2-3. Seanslarda gözlemliyorlar. İntervertebral fıtık semptomuyla rahatlama, ağrı sendromunun hafifletilmesine, iltihaplanmanın ve şişme olayının atılmasına tanıklık eder.

Çoğu durumda, ilaç cerrahiden kaçınmaya yardımcı olur ve omurganın ve eklemlerin işlevselliğini geri getirir. Uzmanlar, aynı zamanda hastanın durumunu kötüleştirmemek için evde "Karipazim" ile elektroforez kullanmamalarını öneriyorlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.