BilgisayarlarYazılım

Uygun sitesi mimarisi. Nasıl hataları önlemek için?

İnternet dünya ekonomisinin gelişmesi ve bunun bireysel elemanları için çok büyük fırsatlar yaratır. Yani bugün hiç kimse ne olursa olsun üretim kapasitesi veya brüt gelirin hacminin, bir web sitesine sahip her şirket için önemlidir nasıl açıklamak gerekiyor. Düzgün tasarlanmış web sayfası muazzam sonuçlar getirebilir. için, mesleki gelişim sitelerinde meşgul olmayanlar tasarım aşamasında bir sürü tuzaklar karşılayabilir. bunları önlemek için nasıl biz bu makalede anlatacağım.

Sitenin mimarisi nedir?

gelişmesi ile çekilen beste başlayın mimarisi. mimarisi sitesinde - bu yüzden, bir internet kaynağın tüm temel bileşenleri gösterir iskeleti, deyim yerindeyse, bir blok diyagram sayılır. Başlangıçta etkili de sürekli değişmesi ve değiştirme olduğu da geç, ayrıntılı olarak mimarlık okumak olurdu nota değer.

Site mimarisinin Faz

Sitesi mimarisi farklı durumlarda farklı olabilir, ama genel olarak, süreç şu aşamalardan geçer:

 1. hedef web sitesinin tanımlanması.
 2. Temel amacın dayalı sitenin temel görevleri, oluşumu.
 3. Optimizasyon.

Adım 1: Ana hedeflerinden kimlik

istenen sonucu elde etmek için, onun türünü belirlemek için, yani sitenizi nasıl gördüğünü anlamak gerekir:

 • Site kartı. Belki de vardır - Profesyonel bir fotoğrafçı, bu durumda en iyi seçenek online kartvizit olurdu. Bu genel bilgiler, kişileri ve galeri çalışmalarını yansıtmak için yeterli olacaktır.
 • Açılış sayfası. En sık site odnostranichnik veya 2-3 sayfaları içeren olduğunu. - temel amacı belirli bir eylemi yapmak için kullanıcı uyarmak için: formu doldurun, malları satın almak için, siparişe arayın.
 • Ticari bir kuruluşun sitesi. Bu bir rol daha oynar , marka tüketicilerin zihninde şirketin olumlu imaj yaratmak çabası. Birkaç tematik sayfadan oluşabilir: şirket, ürün / hizmet hakkında, kişiler ve diğerleri (bazen fiyat listesine eklenmesiyle).
 • Çevrimiçi alışveriş yapın. Bu seçip internet üzerinden bir ürün veya hizmet için ödeme yapmalarını sağlar. Geniş marka ve organizasyon tüm iç yapılarının ilişkilerin yakın kurulu bir sisteme sahip şirketler için uygundur.

Sıfırdan bir web sitesi oluşturmak için karar verirseniz, bunun fizibilitesini dikkate almak gerekir. Örneğin, hizmetler yapan şirketlerin çoğunluğu için tam teşekküllü online stok geliştirmek için gerek yoktur (kuaförlük, hukuk firması, çeviri bürosu, gayrimenkul şirketi, ve diğerleri.). hikaye / kuruluşun itibarını, hizmet kalitesi, yayımlamak müşteri yorumlarını paylaşmak başarıları boyamak için: Bu durumda, en iyi seçenek bilgileri bileşenine odaklanmak olabilir ticari bir şirket olan site olacak.

Adım 2: teknik şartname oluşumu

Eğer planlı sitenin türüne karar verdiyseniz, o zaman gerçekleştirmek hangi işlevleri karar vermeniz gerekir. Bu aşama sitenin çok mimarisini dizayn edilmelidir azından, başlıca bölümleri. Hedef kitleyi incelemek ve site projesi başlı başına sizce, bu son kullanıcı için önemli olacağını, tüm içerdiğinden emin olmak için gereklidir.

Örneğin için site seyahat şirketi atın. , "Kişiler", "ana", "Şirket", "Hizmetler" standart bölümlerin yanı sıra - "aksiyon / son teklifleri" Burada "Yorumları" bölümüne ekleyebilirsiniz Kullanıcıların kayıt ve kişisel hesabına bunu elde etmek için mümkünse ek olarak, her iki taraf için daha birçok kullanışlı, kaynak getir. Ayrıca, deneyim size turlar Arama sayfasının özel bir form üzerinde koyarsanız daha fazla verimlilik elde edilebileceğini göstermektedir.

Böylece, sitenin yaklaşık yapısını planlama, sen bir online danışma, bir harita ya da bölümlerin sayısını değil, aynı zamanda bir dizi araç ile (mal / hizmet arama formunu, arama çubuğu, filtre, biçim "İsteği çağrısı" olduğunu belirlediği "geribildirim vermek" gerekiyor tarifi, t. d.).

3. Aşama: optimizasyon görevleri ve mimarinin Yürütme

Yaklaşık site tasarımı hazır olduğunu ve onun başlıca alt sistemleri aracılığıyla düşünce sonra, onların bileşenlerini keşfetmeye başlamak gerekir. Burada ve sözde tuzaklar bir çok şey var.

Sonra iki şekilde gidebilir: Kendinizi her şeyi yapmak ya da geliştirme ve emanet İnternet sitelerinin tasarımını profesyonel bir şirket. Size, tabii ki, karar verin, ama mesele doğru yaklaştı eğer sonuç aynı olabilir, anlatacağım.

Nasıl bir web sitesi kendiniz yapmak?

programlamada çok bilgiye sahip kendi web kaynak mümkündür yaratma ve yok odaklanmak. Eğer önceden tanımlanmış şablonlardan birini seçmek için teklif edileceği serbest konstruktoromi site (ucoz.ru, ruwix.com, nethouse.ru, a5.ru vs.) kullanabilir ve içerik ekleyebilirsiniz.

Ne olursa olsun sıfırdan bir site oluşturmaya başlamadan önce kendinize güven ve profesyonel şirket gelişecektir bakılmaksızın, kullanıcı çevrimiçi hizmetler / mal aradığı anahtar ifadelerin bir listesini tespit etmek, yani anlamsal çekirdeği incelemek gerekir. Bu tuşlar alt menü başlıkları veya dizinde kayıt olmalısınız. Bu eylem ölçüde, yani arama motorlarında indexlenmenin sıralamasını artacaktır.

Ayrıca, mimarisi ve bütün siteyi optimize etmek için bazı tavsiyelerde:

 • İç bağlantı ve linkler (bağlantılar yayınlayarak bir iç sayfadan başka örnek geçmek için :. "Bu ürün sayesinde aldım ...").
 • anahtar kelimelerin farklı yazım ( "Michelin lastikler" / "Michelin lastikler").
 • birden çok dilde Sitesi (hedef kitlenin parçası farklı ülkelerdeki kullanıcılar durumunda olan)
 • Prensip o basit daha iyi dayanan Kolay gezinme.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.