Haber ve ToplumÜnlüler

Darya Vasileva: biyografi ve favori kitaplar

Şüphesiz yazar Dontsovoy Dare hakkında Rusya'da duyulmaz olacak bir erkek yoktur. Birçok açıkçası onların "pap" atıfta bulunarak onun roman shun. Bununla birlikte, yazarın ordusunun en fanlar giderek artıyor ve çarpılır. Ne en popüler Rus yazarın ironik dedektifi hakkında bilinen?

Darya Vasileva kim?

yazarın gerçek ismi - Agrippina Arkadievna Dontsova. Onun kızlık soyadı - Vasileva.

Rusya'nın başkenti 7 Haziran 1952 literatorsha yetenekli doğan (Moskova, SSCB).

Geçen yılda Rus Kitap Odası göre, Darya Vasileva (o Dontsova) kitapların yıllık üretimi üzerine Rus sanat yazarları arasında lider konuma sahiptir. Sadece 2015 yılında 1968.0 bin tirajlı Dontsova 117 eser geldi.

onur

Darya Vasileva ünlü bir yazar ve yaratıcısı değil sadece ironik dedektif. Bu maddenin eroin bazı televizyon projelerinde senarist ve lider olarak ilgilenmektedir. Buna ek olarak, Daria Dontsova sayısız edebi ödülün ve Rus Yazarlar Birliği üyesidir.

aile

Vasilyev Arkady Nikolaevich - Darya Vasileva yönetmeni Mosconcert Novatskoy Tamary Stepanovny ve alışılmadık kamu yazarın ailede doğdu. yazarın babası bir işçi sınıfı bir aileden geliyordu. Ailesi bir tekstil fabrikasında idi. Agrippina büyükannesi onuruna seçildi. doğum Dontsova sırasında anne resmen evli değildi. Babam iki kez evlendi. yirmi yıl bugünkü anlatının kahramanı büyüktü Isolde, - O da onun ilk evliliğinden bir kızı vardı.

Dontsova annesinin yanında Polonyalı kökleri vardır. Büyükbabası - Stefan - Bir meslektaşım Feliksa Dzerzhinskogo oldu. Başka göreceli - Bir Don Cossack. Bir büyükanne Agrippina - Athanasius - Kislovodsk zengin bir aileden idi. 1916 yılında Genç Moskova'da yaşamak taşındı. 1936 yılında, Stephen siyasi suç itham ve esir kamplarına gönderilen, gözaltına alındı. tutuklama tahmin ederse, karısını boşamak olabilir ama KGB tarafından eşi ve kızı dokundu değildi çünkü.

yazarın ilk yılları

hayat Darya Vasileva ilk yıl Moskova'da yarış sokak barakalarda yaşıyordu. annesi ve büyükannesi için Stephen dedesi yakalanmasının ardından taşındı. yetkililer Moskova'dan kadınları tahliye geldiğinde Ebeveynler Daria ilişkiyi yasallaştırmak karar verdi. 6 Mart Arkady ve Tamara (Dontsova veliler) unutulmaz gün kayıt geldi, ancak Stalin'in ölümünden, gecikmiş evlilik hakkında öğrendikten sonra.

Daria 7 yaşında iken O, sadece 1959 yılında bir çiftin evliliği yasal ve o okula gitmek zorunda kaldı.

Liseden mezun olduktan sonra gelecek yazar Moskova Devlet Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi başvurdu. Sertifikada sadece beş Dontsova vardı söylenir. Darya Vasileva, onun kahramanlarından biri gibi, Almanca ve Fransızca bilmektedir.

Vasilyev arkasında üç evlilik vardır. o 1983 yılında sunağa gitti üçüncü kez. Onun tercihi Alexander Ivanovich Dontsov oldu.

Maria ve Arkadi: Popüler kitabın yazarı iki çocukları var. Kısa bir süre önce kızı Dontsova oğul. Michael adında ünlü yazar torunu.

Darya Vasileva: Kitap yazarı

1998 yılında, bu makalenin kahraman meme kanseri keşfetti. kadın karmaşık ameliyat ve kemoterapi geçti. Bu Dontsova Darya (Vasilyev) onun yazmaya başladı hastalıkla mücadele sırasında oldu ironik dedektifler. Bu ona yardım eder ve bugün hastalığa odaklanmak ve yaşamıyor.

Daria kendi hastalığını kazandı sadece. Benzer bir durumda bulurlar kadınları yardımcı olur. Dontsov "Birlikte meme kanseri olan kazanacak.", "Avon" nin sadaka programı için bir büyükelçi

BDT ülkelerinin hemen hemen tüm sakinlerine artık tanıdık Kitaplar Dari Dontsovoy. İlginç komik hikayeler, karmaşık dedektif hikayeleri - Tüm bu kadınlar ve her yaştan erkekler arasında yazarın sevdiği kitaplardan çalışmalarını yapar. Onun yarattıkları sanatoryumlarından ve hastanelerde istirahat, ulaşım, evde okuyoruz. Tüm kitaplar Dontsova ana karakteri her zaman saçma ve komik durumlara giriyor bazı ilginç hikaye, bizi almak gibiydi.

Kitaplar Dari Dontsovoy birkaç serisi ayrılabilir:

  1. "Evlampiya Romanov."

  2. "Özel soruşturma Darya Vasileva bir aşığı".

  3. "Viola Tarakanova".

  4. "Centilmen Dedektif İvan Podushkin".

  5. "Tatiana Sergeeva. Bir diyet dedektif."

6. "Fortune Stepanida Kozlov favorisi."

Her kitapta, yazar kısmen kendini açıklar. Daria Dontsova defalarca onların kahramanları ve birçok komik durumlarla benzerlikler olduğunu iddia etti, onun kitaplarında endikasyonları, hayatında meydana geldi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.