SeyahatYol tarifi

Aleksandra Nevskogo Kare (St. Petersburg): metro tarihçesi, açıklama ve harita

Grandük Alexander Nevsky St. Petersburg manevi destekleyicisidir. bu büyük adamın görünmez bir iple kaderi şehrin kaderi ile bağlı. Petersburg - O daha sonra Peter emriyle ben büyük şehir inşa düşman işgalciler, bu toprakları kurtarmak için yönetilen oldu, Prens Alexander Neva Nehri kıyısında düşmanla savaşan ilk kez oldu.

Alexander Nevsky Manastırı

Aleksandra Nevskogo Meydanı kent için önemli bir yerdir. Ve hikaye Petrocu döneminin alanında ileri gider. Peter I tarafından 1710 yılında Sıcak yaz, onun eşyalarını çizerek, Siyah Nehri (bugün nehir Monastyrka) pitoresk kıyısında durdu. Burası sadece çekici güzel değildi, ama aynı zamanda, efsaneye göre, burada geri 1240 Grandük Alexander Nevsky içinde İsveçliler yenildi. Rus halkının kahramanlık anısına Peter bu yerde Alexander Nevsky Manastırı inşa etmeye karar verdi, çünkü. Peter kendisi Baltık Denizi kıyılarına getirmek arzusu ile (o şehrin manevi patronu ilan) Aleksandra Nevskogo bir halefi olarak kabul. Ve çünkü, yeni Rus sermaye merkezi Alexander Nevsky Lavra olmaktı. Ve 1722 yılında kompleksin yapımında ilk taşı koydu. Ama nedeniyle manastırın duvarlarına talihsiz tasarlanmış binalara büyük çatlaklar gitti. Peter emriyle duvar zemine aşağı çekti ve çalışmalarını döndü. Ve sadece 1774 yılında manastırın inşası ve manastır yeniden başladı.

inşaat alanının tarihçesi

Alexander Nevsky Manastırı tamamlanmasından sonra meydanda kendisi önünde değildi. Çok iyi Catherine II yükseltmek için karar verilir alan yapılmaktadır değildi. Ve manastırların karmaşık ana caddeye bıraktı olmasına rağmen - Nevsky Prospect, yer kötü ünü olduğunu. Başlangıçta, Alexander Nevsky Manastırı kare neredeyse rahatça vatandaşlar, Almshouses ve hatta genelevleri ahır, evler uygun. korkuyor Vatandaşlar genellikle soyguncular kurbanı oldu çünkü burada gece yürümek ve henüz efsaneye göre, burada sıçan çok sayıda vodilos için. kapsamaz manastırın önünde boşluk etrafında kir hüküm sürdü. İmparatoriçe yakındaki binaların emriyle yıkılan ve taşımacılık yapılıyordu. Meydanın Yapım ve tasarım Starovu Ivanu Egorovichu emanet edildi. mimarı zamanda özel ve gözyaşı olarak alan, yarım daire şeklinde bir şekil değildir tasarlanmıştır. Kutsal Kapılar için uzay doğru yuvarlak şekil idi ve eski bir kompleks içine bu iki alanda birleştirdi. Nedeniyle yazarın bu fikre Nevsky Prospekt eksenine Holy Trinity Katedrali yumuşak bir geçiş yapmıştır.

Savaştan önce alan

yirmili yaşlarda, Aleksandra Nevskogo Kare Kırmızı değiştirildi. o 1952 yılına kadar giydiği bir başlık Böyle. Bu unutulmamalıdır ki birkaç yüzyıl önce erken yirmili, yanı sıra, yoksulluk ve sefalet ile yan en yüksek mimari tarzı taraf. Aleksandra Nevskogo Kare tahıl depolamak için hangi tuğla ahır çevriliydi, alan hala aydınlatılmış değildir, hiçbir rıhtım yoktu.

Savaş sonrası yıllarda bölge

Savaş sırasında Leningrad ağır bombardıman tabi tutuldu. şehir içler acısı bir durumdaydı. 1947 yılında (harita makalede sunulan) Aleksandra Nevskogo Meydanı'nı yeniden yapılmasına karar verildi. neoklasik tarzda iki özdeş binalar inşa etmek alanının farklı taraflarında sunulan Mimarlar. Onlara göre, bu tarz Alexander Nevsky Manastırı kompleksi ile kombine edilmiştir. Ama bina olsa ve birbirlerini çok gibi farklı çıktı. Şimdi sıra numarası 175 ve sayı 184. Alexander Nevsky Köprüsü bir hareket 1965 yılında açıldı evler. Bu iki banka bağlayacak ve Nevsky Prospekt doğrudan erişim açın. Quay bu yıllarda yayınlanan çağdaş bir ulaşım inşa edilmiştir. Ayrıca meydanda. Aleksandra Nevskogo Otel "Moskova" Sherbin VN Goldgor VS, Varşova Açık LK Metro İstasyonu "Aleksandra Nevskogo Kare 2" mimarlar tarafından hangi vardır inşa edilmiştir. Eski depolar yıkıldı.

Aleksandra Nevskogo Kare (St. Petersburg) bugün

imar alanında son büyük müdahale 2000 yılların başında idi. Yani, 2002 yılında, Büyük Zafer güne, açıldı bir anıt Aleksandru Nevskomu. Projenin yazarı Kozenyuk VG Bugüne kadar otuz yıl boyunca yaratılış üzerinde çalıştı heykeltıraş oldu. Sanatçıya göre anıt Bronz Süvari ile tek topluluk olması gerekiyordu. Her iki anıtlar bir yöne çevrilir, ancak başında bir ve Nevsky Prospekt sonunda diğer edilmektedir. 2005 yılında, anıtın kaide üzerinde Aleksandru Nevskomu sahnelerle alçak kabartma kuruldu buz üzerinde savaş. "Moskva" Otelin bir rekonstrüksiyon 2007 yılında başladı. Aleksandra Nevskogo Kare (St. Petersburg) dönüştürülmüştür. 2008 yılında, kendi adını taşıyan alışveriş merkezi otel bahçesinde açıldı.

Metro İstasyonu "Aleksandra Nevskogo Kare 2"

Bu istasyon istasyonları Pravoberezhnaya "NOVOCHERKASSKAYA" ve "Ligovsky" arasındaki hat üzerinde yer almaktadır. O 1985 yılında açıktı. istasyon binası yeraltı "Aleksandra Nevskogo Meydanı" nin Asma inşaat beş katlı üretim ve hizmet karmaşık yeraltı olduğunu. Salon istasyonu Romashkina-Timanova NV, Getskina A. S. Hall binasının bir yarım daire hacmini oluşturan mimarlar tarafından tasarlanmıştır. istasyon duvarları büyük pencereler ile dekore edilmiştir. Onların sayesinde görsel olarak iç mekan artar. Lobinin duvarlar da ışık mermer kullanılmıştır duvarların dekorasyonda, saaremskim dolomit dizilmiş ve zemin Karelian granit kaplıdır. Tavan radyal olarak katlanan betonarme yapıların bir kubbe. yaklaşık yirmi sekiz metre çapında anda. yer altı parça 60 metre derinliğinde. Bu mimarlar Sherbina VN Buldakova GN tarafından yaptırılmıştır iç mekan iki sıra halinde oluşturmasını kolonada. Bu sütunlar altındaki eğim var. iz duvarlarının Socle cilalı granit ile bezenmiştir. Bir ölçek zırh ile kaplı alüminyum plakalar geri kalanı. istasyonunda binanın sonunda, boş bir niş vardır. yazarlara göre, Aleksandra Nevskogo heykeli olması gerekiyordu. heykel Birinci yazar Gorevoy EV, daha sonra heykeltıraş Anikushkin MK olacaktı Ancak bu planlar gerçekleşmesi mukadder değildi.

Ulaşım

Aleksandra Nevskogo Meydanı'ndaki metro istasyonu "Aleksandra Nevskogo Kare 2" çıkar Nevsky Prospekt, sonunda, Alexander Nevsky Manastırı girişinde yer almaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.