SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Çocuklarda sebze-vasküler distoni. Tedavi için neden ve tavsiyelerin analizi.

Çocuklarda Vegeto vasküler distonisi , çocuğun vücudunun otonomik işlevinde bir takım bozuklukları karakterize eden belirli semptomlarla kendini gösterir. Bugün, böyle bir teşhis sadece Sovyet sonrası uzayda biliniyor, ancak bu formülasyon oluşturulduğunda, tek bir görüşe halen uyulmuyor. VSD'nin kendisinin tanısının özellikle tehlikeli olmadığı genel olarak kabul edilmektedir, ancak bazı olumsuz faktörlerle birlikte birçok durumda komplikasyonların gelişimini kışkırtmaktadır: peptik ülser, gastrit, alerjik reaksiyonlar, kardiyovasküler hastalıklar, bronşiyal astım.

VSD semptomlarının bir kompleksinin gelişimini etkileyen faktörler oldukça fazladır :

 • kalıtım;
 • Gençlerin vücudunun hormonal yeniden yapılandırılması;
 • Endokrin sistemin hastalıkları;
 • Stres, sinir ve depresif durumlar;
 • Fetal hipoksi ile komplike olan gebelik;
 • İnfantil hastalık;
 • Uygun olmayan iklim koşulları ve diyet;
 • Doğum sırasında beynin travması ve merkezi sinir sistemi lezyonları.

Damar distonisi, bozuklukların türüne bağlı semptomlar .

Çocuklarda Vegeto vasküler distoni , bu tür bozukluklar ve belirtilerle ortaya çıkar:

 • Kalp tipi, kalpteki ağrı ve kardiyovasküler sistemdeki anormalliklerle kendini gösterir.
 • Hipertansif tipte, çocuğun geri kalanında basınç artışı eşlik eder.
 • Hipotansiyon tipi, belirgin nedenler olmadan indirgenmiş basınç ile kendini gösterir.

Çocuklarda Vegeto vasküler distonisi yaşamın ilk yılında zaten belirlenmiştir: huzursuz uyku, sık sık yetersizlik, allerjenlere duyarlılık ve iştah azalması. Vasküler distoni, semptomlar> n ikinci y> l> ndan itibaren ortaya ç> kar> lm> flt> r ki, toparlanma sonras> uzun süren subfebril durumdaki kal> c> semptomlar ile karakterize olan, sık ve uzun süren katarakh hastal> klar> karmaflk> d> r. Aynı zamanda uyku esnasında termoregülasyon normalleşir, ancak çocuğun kolları ve bacakları vücut ısısında önemli bir artış olsa da daima serindir.

Çocuk sıklıkla güçsüzlük ve baş ağrısı yakınması ile kararsız dikkati ve sinirsel arızaları tekrarlar. Bu çocuklar, ergenliğe kadar ARI ve ARI'ya karşı uzun süre duyarlıdırlar.

Bebekler sıklıkla yetersiz davranıyor, davranışları sıklıkla aşırı uçtan bir başkasına değişiyor: çocuğun çoğu zaman agresif ve çatışan, bazen de kurnaz, duygusal.

Çocuklarda Vegeto vasküler distoni, tedavi yöntemleri.

Tedavisi sıklıkla zordur olan vasküler distoni, bu sorunun psikolojik yanını dikkate alarak düşünülmelidir. Ebeveynlerin hastalığın semptomlarına aşırı dikkat göstermeleri önerilmez, çocuğun sevdiği beslenme ve aktif bir yaşam tarzını öğrenmek daha yararlı olacaktır. Sağlık durumunu normalleştirmeye yönelik doğrudan doktor tavsiyelerini yerine getirmek için, hastalığın semptomlarının giderilmesi ve düzelmenin sağlanması için olumlu koşullar yaratmak gereklidir. Bu durumda, her çocuğun bireysel olduğunu unutmayın ve bebeğin ihtiyaçlarına göre tedaviye yaklaşmanız gerekir.

Günün doğru rejimini gözlemenin zorunluluğu, ılımlı fiziksel sıkıntı, yeterli uyku ve düzenli beslenme olmadan tedavisi imkansız olan vasküler distoni gibi bir hastalığın önemli bir yönüdür. Zihinsel yük de aşırı olmamalı, dozlanmaları gerekir.

Özellikle spor, paten ve kayak, yüzme, tenis, bisiklet ve diğerleri son derece faydalıdır. Sevilmeyen bir işi takip etme gerginliğinin kötü bir şaka olarak kullanılmamasına ve hastalığın şiddetlenmesine neden olmaması için daima çocuğun tüm dileklerini göz önüne almalıyız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.