KanunDevlet ve hukuk

Uzmanlaşmış konut fonu: kavram ve türleri

Sanatta. 19 LCD özel konut fonu nelerin açıklık getirmektedir. o çıkıntı olarak Standarda göre, karmaşık yaşam alanı vatandaşlara ayrı kategoriler iletti. uzman konut fonu sağlanması LC kurulan kurallara uygun olacaktır.

yapı

Özel bir konut fonu olarak alanı dahil:

 1. Servis türü.
 2. Yurtlarda.
 3. Manevra fon.
 4. vatandaşların sotsobsluzhivaniya sistemin evlerinde.
 5. Fon yerinden edilmiş kişilerin belirli bir zamanda olmasını.
 6. Nüfusun Sosyal koruma sisteminin evlerinde.
 7. mülteci olarak tanınan kişilerin yeniden yerleşim için para yatırın.

Hosteller

Bu konaklama konut tesisleri barındıracak şekilde tasarlanmıştır uzman:

 • çalışanları;
 • çalışma;
 • / üniversite öğrencileri;
 • mesleklerini veya eğitim yerleşimi egzersiz sırasında diğer vatandaşlar.

mevzuat uzman konut konut tek kişilik, genç aileler sağlanması için izin verir. Öğrenci pansiyonlar yerleşik olmayan adamlar, doktora öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri, üniversite ve lisansüstü fakülte, döneme ilişkin ek mesleki eğitim bölümlerinden öğrencilerin iskan için tasarlanmıştır.

ofis alanı

Bu konaklama konut imkanları devlet kurumları, yerel yönetim yapısı, üniter girişim ile istihdam ilişkisinin özellikleri ile bağlantılı olarak insanları barındırmak için tasarlanmıştır uzman. Bu tür alanlar kamu hizmetine, bölgesel öneme sahip kamu randevular geçen kişilere gönderilir. Onlar da devlet yetkilileri veya yerel yönetimlerin ofis için görevlendirilen kişileri yerleşti.

Tesisler manevra konut stoku

Bunlar geçici konaklama için tasarlanmıştır:

 1. evde tadilat veya revizyon ile bağlantılı olarak Ikametgahınızda tahliye.
 2. banka veya diğer mali kurum ya da satın alma için tüzel kişilere verilen bir özel amaçlı kredinin kredi fonlarının pahasına kazanılmış onlara tedavi cezaları ile bağlantılı olarak konut Kayıp ve gereksinimleri yürütülmesi sırasında onlar sadece konut adresi ise, miktarların geri ödenmesi için teminat olarak verdi.
 3. Daireler ve kullanıma elverişsiz hale gelmiştir oda. Böyle alanı kalacakları tek yerdir Bu durumda vatandaşlar, uzman konut binalarında konaklamaktadır.

Yukarıda liste ayrıntılı olarak kabul edilmez unutulmamalıdır. Yasa belirlenir ve özel bir manevra konut stoku içeren bir alan üzerinde tazmin etmeye vatandaşların diğer kategoriler edilebilir.

Diğer durumlar

Belediye ihtisas konut stoku mülteciler veya yerinden olmuş kişiler olarak tanınan kişilerin geçici konaklama amaçlı alanları içerir. Uygun durum kanunla öngörülen şekilde kurulmalıdır ve belgelendirilmesi. Uzmanlaşmış alanlar ayrıca desteğin gerekliliğini kabul vatandaşların sosyal koruma ve sosyal hizmet sağlamak için kullanılan konut fonu oluşturur. önceki durumda olduğu gibi, durumları uygun belgeler tarafından desteklenen reçete kural ve düzenlemelere olacaktır. Federal ve bölgesel yasalar tarafından belirlenen özel sosyal korunmaya muhtaç kişilerin kategorileri.

yeniden yerleşim Özellikleri

uzman konut stokuna Atama konut muhtaç vatandaşlar için yerleştirme için özel kurallar da içine alır. Özellikle, yeniden veya revizyon ediliyor evlerinden, insanların yeniden yerleşim durumlarında hareket ederler. bu amaç için kurulmuş Alanlar teknik, yangın ve sıhhi gereksinimleri karşılaması gerekir. uzman mevcut konut binanın atama sahibi veya onun yetkili organının kararı ile gerçekleştirilir. iş yapımında vatandaşların huzurunda gerçekleştirilen edilememesi halinde yeniden veya onarımı için geçici konaklama sadece izin verilir. manevra fonun tesislerinde ikamet eden kişiler aşağıdaki faaliyetlerin yukarıda açıklanan hangi önceden işgal alanı için listede yoksa, belediye hizmetleri için ödeme yapmak zorundadır. daire ve odalarda kullanılması onarımı veya yeniden bitiminden sonra sonlandırılır.

Yerleştirme terimler

prosedür, yerleşim gerçekleştirilir göre hangi Hükümet ve bölgesel yürütme organları tarafından ayarlanır. yaşam alanları az olmayan kişi başına 2 m 6 den oranında sağlanmaktadır. Vatandaşların yeniden yerleşim belgelenir. Özellikle, yapılan bir anlaşma kira uzman konut. Belge kapanmasından önce imzalanmış:

 1. Revizyon veya tesislerin yeniden inşası (vatandaşlarla bir anlaşma olması halinde, tanımlanmış Sanat. LCD 95 bölüm 1).
 2. satış tarihini izleyen nedeniyle üzerlerinde tedavi cezalar onların konut kaybetmiş kişilerin, yapılan ödemeler. uzman konut sözleşmesi işe h. 2 yemek kaşığı ile tanımlanır vatandaşlar daire ile yatıyor, bu süre geçerlidir. 95 lcd.
 3. bireylere Ödemeler, bir şekilde istisnai durumlardan dolayı daimi ikamet için uygun olmayan bir hale tek yaşam alanı Kanunu ve diğer federal kanunlarda öngörülen veya kamu yetkililerinin veya gücün yerel organlar tarafından daire / odalarına kadar serbest bırakmak için. Bu süre kategorileri s. 3 çorba kaşığı tanımlanır, vatandaşlar için etkilidir. 95 lcd.

Başka son tarih belge sevk kişiler tarafından imzalanması durumunda anlaşma, diğer kurallar sağlar imzalamak için paragraf. 4, Art. 95. sürenin sonunda sözleşmenin feshi için gerekçe olarak hizmet vermektedir.

ofis alanı tahsisi

Konaklama / oda özel bir konut fonu kamu görevlileri, seçilmiş yetkililerin olarak istihdam vergilerinin süresi içinde kullanılmak üzere vatandaşlara aktarılabilir dahil. Buna göre, görev süresi işveren, feshi veya sona ermesi ile ilişkisinin sonlandırılması seçilen alanın operasyonun sona erdirilmesi için gerekçe olarak hizmet vermektedir. kurum, kuruluş, organizasyon, yapı, o uygulanır kooperatif veya diğer kamu derneği yönetim öncülüğünde tarafından verilen Ofis alanı. Bu hareket vatandaş uyarınca konut için emir yayınladı.

evraklar

vatandaş ofis alanı elde edilmesini mümkün kılar:

 1. Sözleşme.
 2. Belediye veya devlet kuruluşu / kurum ile iş sözleşmesi.
 3. gosdolzhnosti üzerine randevu Belgesi.
 4. Bir devlet vücutta seçilmiş ofis veya hükümet toprak yapısı için davran.

tahliye

Odalar / daire eğitiminde mesleki faaliyetleri veya öğrencilerin dönem için çalışanlara mevcuttur. kapatma bir sözleşmenin şartları veya anlaşma vatandaşlar belirlenen sonra tahliye edilecek. Bu durumda, onları kalmak için başka bir oda verilmiş değil. mevzuat alanlarının ve vatandaşların diğer kategoriler seçilmesini sağlar. Bu kişiler için özel kurallar vardır. Özellikle, kurallar diğer alanlarda sağlayarak olmadan özel bir konut fonu tesislerinde tahliye edilemeyen kategoriler belirtin. Bunlar arasında:

 1. askeri görevlerinin yerine getirilmesi sırasında veya ön kalmak neden olduğu bir hastalık ile bağlantılı olarak sakat Engelli savaş gazisi ve diğer askeri operasyonlar.
 2. Savaş Katılımcılar, orduda idi.
 3. eksik veya ölü partizanlarıyla ve asker ailesi.
 4. komuta ve İçişleri Bakanlığının sıradan yapısının vatandaşları arasından Engelli kişiler görev başındayken bir sarsıntı / yaralanma aldı.
 5. Askeri aileler.
 6. kurumda çalışmış Vatandaşlar, kurumsal, oda sağladı örgüt 10 yıldan az değildir.
 7. Onlar yaşam alanı tahsis edildiği üzerinde kalmak ile bağlantılı olarak, oruç muaftır ancak kesilmedi kişiler iş ilişkisi alındığı kararıyla, işveren ile.
 8. Emekli aylığı.
 9. yaşam alanı saydı edildi işletme, ölen işçinin yakınları.
 10. Özürlü işçiler 1 ve 2 oz. yanısıra askeri personel ve onlara eşdeğer kişilerin sayısı.
 11. Onların küçük bakmakla birlikte yaşamaktan Lonely vatandaşlar.

resmi sözleşme

Anlaşmaya göre, tek parti - konut onlar tarafından yetkilendirilen biri sahibi - vatandaş - - bir ücret karşılığında geçici ikamet kullanımı ve teslimi bir oda / daire diğer tahsis etmeyi taahhüt eder. iş sözleşmesi karar temelinde yapılır. Belge işlem, görev ve tarafların haklarının konusunu tanımlar. alışverişini yapmak ve devren bunu sağlayamaz oda bulaşan Vatandaş. Anlaşma daire / oda tahsis kişinin aile üyeleri, belirtecektir. sözleşmenin tescili yazılı olacaktır. Hükümet tarafından onaylanan belgenin Tipik formlar.

iptal

Bu önceden üzerinde anlaşmaya yıllık süreler için herhangi bir zamanda izin verilir. mal sahibi mahkemede bir vatandaş ile sözleşme ilişkisi sona erdirme hakkına sahip olacaktır. Bu anlaşma ile kurulan görevleri yanı sıra Art tanımladığı durumlarda onunla birlikte konut kaldıkları, ailesinin son varsayılan durumunda bırakılmış ve. 83 lcd. Belge eylem aynı zamanda binanın yıkımı ile bağlantılı olarak ve Code öngördüğü diğer gerekçelerle sonlandırıldı.

ilaveten

ofis uzman konut tesisleri veya yurt odasında için sahiplik Transferi, diğer tüzel kişilere işletme yönetimi / ekonomik yönetime bu alanların devir sözleşmesinin feshine neden olacaktır. istisnalar yeni sahibi veya kuruluşun, bir daire almak durumlardır olarak, işçi-işveren ile iş ilişkisinin bir partidir.

Sonuç

Sanatta belirtilen kurallara uygun olarak istihdam sözleşmesi uyarınca uzman konut stokunun izole Alanları. 65, 69 ve 67 (h. 3 ve 4) LC. İstisnalar Sanat tarafından kurulan prosedüre tabidir yaşam alanı sömürü vakaları vardır. 65, Mad. 31 (CH. 2-4) ve Sanat. 67 (saat 3-4). daire kullanmak vatandaşların görevleri / oda bunlardan tatmin edici bir durumu korumaktır. Denekler faturalar ödemek ve sözleşmede belirtilen diğer kesintiler gerçekleştirmek zorundadır. yükümlülüklerini temerrüt durumunda, şirketin yönetimi, ajans ya da yaşam alanı tahsis edilmiş kararın yetkili organı mahkemede insanları tahliye karar verebilir. Bu tür bir hareket tekrar uyarıdan sonra işlem kurallarının ihlali tabidir. bu yapıların Çözümler mahkemede itiraz edilebilir. Sözleşme tesislerinde sona erdirilmesi üzerine sahibine iade edilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.