ÇirkinlikBahçıvanlık

Armut "favori Yakovlev": çeşitli açıklama, özellikle kültür, bakım ve yorumlar

Her yıl armut çeşitleri artıyor. Ama bahçıvanlar eski zaman testinden hakkında unutma. Bir tanınmış ve yaygın çeşitleri - Armut 'favori Yakovlev". İlginç nedir?

çeşitleri oluşturma

Armut çeşitleri "favori Yakovlev" Genetik ve meyve bitkileri Seçim Enstitüsünün oluşturulur. çeşitleri "boş kızı" ve "bergamot Esper" geçti, Anladım. Yaratıcılar - I. Michurin ve P. Yakovlev.

Armut "favori Yakovlev" orta şeritte popüler oldu.

Başlangıçta, bu soy geniş alanlarda yetiştiği, şimdi sadece özel bahçelerde yetişir. Penza, Belgorod, Tambov ve Moskova bölgeleri: Kök alıp orta bölgesinde meyvelerini en iyisidir bu sınıfta Armut.

çeşitli açıklaması

Armut "favori Yakovlev" sonbaharda olgunlaşır. Çeşitli onun verimlilik, donma direnci ve dekoratif için değerlidir.

Ağaç tacı shirokopiramidalnaya, yüksektir. İskelet dalları gövde neredeyse dik yer. Çok çabuk büyür. Çünkü bazı bahçıvanlar, bir dezavantaj düşünün ağacın taç çok geniş.

Büyük dallar, gri oldukça pürüzsüz havlamaya. daha kopets ile çeker kolchatok ve üzerine meyve oluşur.

Normal şekil, işaret, onların ipuçları tarafına bükülür bırakır. çiçekler basittir. Onların salkımına kadar 10 adet için vardır. Armut çiçeği "favori Yakovlev" daha sonra her türlü başlatır. Bu don depozitolu ekinleri.

verimlilik

Meyve veren beşinci yılda en erken başlar. Yaşla birlikte fetüs sayısının arttırır. Yaklaşık 30 kg - ilk yıl yaklaşık 1 kg ve yetişkin ağaçlar topladı. Meyve armut, her yıl, "Yakovlev favori."

meyvelerin Açıklaması

Meyve geniş piriform, büyük, tek boyutlu, bazen, 120 ila 180 ağırlığında 200 g

bir mesafe kahverengi gibi görünüyor renk onlar, yeşilimsi-sarı. Zayıf bir floş süslenmiş güneşli tarafında meyvelerin olgunlaşma Kalın pürüzsüz ama donuk cilt. birbirine yakın yer alan lamelleri noktalarının büyük sayısıdır.

Daire (alt kısım) oluklu huni iyi.

Eti sulu, kremsi, çok yoğun değil. -Ekşi tatlı Armut, hoş bir tadı, ayva anımsatan. olumsuz koşullar altında, onlar biraz tart haline gelir.

kağıt hamuru içinde katı oluşumlar belirli bir miktarda mevcuttur. Bu biraz meyve kalitesini düşürür. Ama yine de çok bahçıvanlar tarafından değerli "Yakovlev en favori." Armut

çeşitli açıklaması kendi tahammül gösterir. Olgun ağaçların dalları bile aşırı soğuk biraz donma yok. Ama genç bitkiler kışın korunmalıdır. Ve şube, aynı zamanda bitkilerin kökleri sadece. Bunu yapmak için, saman yeşil gübre en iyi şekilde yapmak. Dondan ağaçları koruyan ve mineraller ile sağlamaktadır.

Sonbahar varil, yoğun kağıt sarılmış yüksekliği 20 cm kadar, bir toprak tabakası sıkıştırma olmadan döküldü. Kar düşer sonra, ağaç gövdeleri üzerinde mümkün olduğunca fazla atmak. Böylece ağaç sadece dondan, aynı zamanda kış bitkinin kabuğu zarar verebilir farelerden alınan korumak değildir.

Tozlaştırıcılar

çeşitli düşük samoplodnye sahiptir. yüksek verim elde etmek için diğer armut ağaçları "favori Yakovlev" ile mahalle ihtiyacı vardır. Tozlayıcıları - diğer çeşitleri. Bunlardan en iyi olduğuna inanılmaktadır - "Eski düşes"

ekime şantiye hazırlık

Genç armut fidanları ilkbaharda veya sonbaharda toprağa ekilir. Survival sonbaharda daha iyidir. Sadece ekim tarihleri ile geç kalmayın. Geç Eylül ayında bunu yapmak için daha iyidir.

ampul ekilen İki hafta önce, bunun için bir yer hazırlar. Fide toprak kil ya da çamur olmalıdır.

Gelecekte bu bahçenin bütün toprakları kapalı değil ki Armut boyunda "favori Yakovlev", bu nedenle dikilmelidir. Aynı zamanda, bölge ferah ve aydınlık olmalıdır. ovalarda - Eh o tepeler ve yamaçlar, kötü yetişir.

Olası tümseği oluşturan ve bir armut koymak.

Gerek bir dağ kül yakın armut ağacı dikilecek. O incitmedi ama zararlıları sahip oldukları - Aynı. Ve ilk başta onlar dağ kül saldırı ve ardından çantasına üzerinde olsun.

fideler 100h70h70 boyutu için bir çukur kaz. üst katmanın verimli toprak uzak alttan katlanır. çürümüş gübre veya gübre, süperfosfat, potasyum tuzu eklendi.

fidelerin Seçimi

fide armut seçimi, üzerinde yeşil yapraklar varlığı arayın. Transplant ağaç reçinesi akışının zamanda yavaş olmuştur. Bu onun tüm düşmüş yaprakları veya önemli bir bölümünü vardı gerçeği ile kanıtlanır.

gövde zarar vermeden, kök sistemi iyi gelişmiştir, elastik olmalıdır.

Dikilen bir veya iki yıl fidanlar.

atlama

Hazırlanan çukurda sayımı birkaç yıl genç bir ağaç için bir destek olarak görev yapacak 1,5 m yükseklikten daha az değildir tıkayabilir. Sen iniş sonra yapabiliriz, ama sonra kök sistemine hasar riski vardır.

Biraz (bahar dikim daha çok önem verdiği) canlı doku için kesilmiş ekimden önce kökleri, bir kil mash batırılmış.

de tabakanın alt kısmında, verimli bir zemin dökülür gübre ile karıştırılmış. deliğe fide ayarlayın. Düzgün Bunu yapabilmek için, öncelikle nerede kök boğazına belirler. bu dikimden sonra bu 5 cm, yerden kuleli çok deliğe fide bırakın.

delik boşlukları kalması kalmaması Armut toprak serpilir. Bunu yapmak için, hafifçe kök kırık değil çabalarını izleyerek toprak ayağını sıkıştırılmış.

Ağaç bir kazığa bağladılar. sekizde şeklinde gövde etrafına rijit olmayan malzeme sarma kullanın.

çabuk kurur ve saman haline malç humus, torf, saman veya taze ot, emin olun. Bu kök sisteminde nem tutmaya yardımcı olacaktır. Ağır ve uzun süreli yağmurlar sırasında emin olmak için gereklidir ağaç gövdeleri çok nemli değildi. Bu durumda, toprağın yağmurlar sonlandırılması ve kurutmadan önce zamanda malç itin.

durumunu izleyin ve malç kullanılabilirliği bütün sezon gerekiyordu. daha az 7 cm, katmanı doldurun.

bakım

Armut "favori Yakovlev" Bakımı kolaydır. Düzenli olarak büyüyen, bu serperek iyidir sırasında sulanmalıdır. Sabah veya akşam üretmek Sulama. Sen ağaç gövdelerinde yapılan hendekte ağaçlar, su verebilirsiniz.

daha fazlası - 7 yıl yetişkinler için suyun az 30 litre, kadar Ağaçlar.

Çiçeklenme öncesi ampulü dökün ve kış uykusu öncesi düşmeye emin olun. Bu, daha fazla tomurcukları oluşturur yardımcı olacaktır, donlarından taşımak daha iyidir.

Su toprağa absorbe edildikten sonra, ağacın etrafında toprağı gevşetmek.

besleme

Bu döllenme armut çeşidinde iyi cevap verir "Yakovlev en favori." Yorumlar Uzmanlar bu amaç için kullanmak tavsiye:

 • Humus, gübre infüzyon ya da tavuk gübresi;
 • Mineral gübreler (3-4 yıl içinde).

Ağaç çok yavaş büyüyen ise yaşamın ilk yıllarında, azot gübreler yapıyoruz.

yapılan gübreleyin ağaç gövdeleri gövdesinden iki ayak için sığ kuyu. İşlem öncesi ampul iyice gübrelere sulanan ve sonra kökleri zarar vermemeye. Sonra etrafında-gövde daire alanı malçlama uykuya çukurları, düşer.

Olgun ağaç, bahçıvanlar değerlendirmeleri göre, ağır döllemek için daha iyi değil. Daha büyük meyve haline yenileme budama yapabilmek için.

İyi sonuçlar Yaprak uygulamasını vermek. sarılık yaprakların toplu sonra - çiçeklenme, veya üre sırasında püskürtme bu sülfat solüsyonu. Böyle besleme ağacı güçlendirmek ve daha kolay kışı için yardımcı olur.

Bir taç oluşumu

 • Konu halka üzerinde kırpma ile ayrılmıştır.
 • Taç şeklinde seyrek katmanlı veya palmet.
 • armut iki yıllık dalları dörtte bir oranında kısaltılmış.
 • kırık dal ilkbahar ve sonbahar davranış budama olarak.

Her 3 yılda üç yıllık meyve oluşturmuyor dalları, kesti.

Şekillendirme ve sıhhi budama ilkbaharda ve sonbaharda gerçekleştirilir. Taç doğru büyüyen, dikey iki paralel birini, eğer böyle irade konuları çıkarın.

Bir ağacın kabuğu zarar vermemeye şekilde budama makası, keskin gerçekleştirdi. dalına dik bir açıyla tutun.

kesim sitesi bahçe perde veya başka macun işledi.

Hastalık ve zararlılar

Bu sınıftaki armut kara lekesi hastalığına direnç düşüktür. Nedenle, sürekli işlemek için gereklidir. kabuğu mücadele için etkili ilaçların çok sayıda şimdi vardır.

zararlılar:

 • yaprak;
 • bitleri;
 • güvesi;
 • böcekler ölçek;
 • yaprak bitleri.

Amacıyla bahçede zararlılar sayısını azaltmak için:

 • kuş çekmek için;
 • sonbahar temiz dökülen yapraklar;
 • Eski bir kabuğundan saflaştırılmış gövdeleri, haşereler ( "Akhtar," "gök") ve kireç mücadele vasıtasıyla bunları işlemek;
 • Ağacın etrafında toprağı gevşetmek.

hasat

Eylül başında, o armut olgunlaşmaya başlar "Yakovlev en favori." çeşitli açıklaması, yorumlar bahçıvanlar meyveler olgunluk evresi birlikte değiliz ulaşmak düşündürmektedir. meyve dönemi tüketiciler gibi o zaman uzatılır. Sonuçta, onlar taze armut keyfini biraz daha uzun.

İlk meyve Eylül ayının ortasında çıkarılmalıdır. Ve Ekim ve Kasım ayı başlarında bunları kullanın.

kullanımı

meyve lezzetli reçel yapımında kullanılmaktadır. Ama daha sıklıkla taze kullanılır. armut olabilir üç ay boyunca muhafaza "Yakovlev favori." Açıklama, yorum uzmanları bu çeşitlilik popülerliğinin zirvesinde olmak için uzun bir süre olduğunu söylüyorlar.

ağaç meyvesinden için sadece değerlidir. Bu kendisi bahçe süs olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.