Haber ve ToplumKültür

Yakimanka üzerinde Igumnov ev. Tüccar Igumnova konağı

Ev Tüccar Igumnova Yakimanka dekorasyonlarindan Quaintness ve gösterişçilik çarpıcı. 19. yüzyılda inşa edilmiş, bu hemen hemen değişmeden hayatta bugün. Sadece almaz bir üst düzey yetkilisi ziyaret gibi çünkü bugün orada kalıcı, Fransız büyükelçisini yaşar.

Ama kamuya açık ev Igumnova Yakimanka hepsi ve tüm şıklık ve ihtişamı herkesin can keşfetmek için. Dış takılar alana yürüyüş halinde tahmin edilebilir. Her tuğla bina oluşturulması anlatıyor.

konağın tarihçesi

Bina Nicholas Igumnova emriyle inşa eski bir Rus kule, benzer. O Moskova Yaroslavl fabrika sahibinin ikametgahı olarak evini gebe. Gerçi Igumnov büyük araçlar sunar, ancak yeni binalar için ilçe seçim unprestigious fakir düştü. Zengin birinin Onların tercihi o buralarda büyüdüm gerçeğini haklı. Komşu bakımsız kulübe imparatorluk sarayının izlenim yağma bile uyarılar, fikri terk etmek girişimci ikna etmedi.


inşaat mimar için Yaroslavl Nicholas Pozdeev countryman Igumnova davet edildi. sahibinin gücünü ortaya koymak isteyen, durumu zamanının mimaride en popüler ve canlı tarzı seçildi - pseudo. Bu arada, aynı ruh ve Terem Sarayı inşa edildi. Sözde Rus tarzı nedeniyle imitasyon eski ahşap kulenin adlandırıldı.

inşaat için hiç para tutumlu Igumnov fayans Kuznetsova bir porselen fabrikasında üzerinde emredildi, Hollandalı tuğlaları emretti.

çingene ata bina, hem Rus mimarisinde mevcut güzel şeyler toplandı. Bu aşırı ihtişam kaynaktan Pozdeyeva lezzet mimarı tamamen yoksun il markalı. Aşırı müşteri tarafından daha az güldü. eleştirilere verimli ve sahibine duymuş alay saldırıları sahip mimar bozuldu ve intihar etti. Ama o sadece sanatçının eleştiri bitirdi. Ev Tüccar Igumnova para uçtu ve orijinal tahminini aştı. müşteri tarafından ilk tasarıda yer almayan bir şey için daha fazla ödeme yapmayı reddetti. Bu Pozdeyeva mahvetti. Tek çıkış yolu ölümdü.

Efsaneler Igumnova ev

Igumnov ev gizem ve efsanelerin bir çok batmış. En gizemli ve bu güne kadar dansçı efsane. inanılmaz güzel kız, deli gibi aşık oldu - Ona, zengin tüccara göre, metresi için ev inşa. Ama yalnız memnun büyücü göz değildir ve bilincini heyecanlandırıyor. lüks bir hayat duyarlıdır, o severler barındırma başardı. aldatma öğrendi, öfkeli Igumnov güzelliği öldürdü ve vücudu binanın duvarları içine örüldüğü görülmektedir. O zamandan beri gece hayalet beyaz sorunlu kız dolaşıp söylüyorlar. Ama Fransa'nın şimdiki sakini Büyükelçisi şikayet etmedi ve Bolshaya Yakimanka üzerinde Igumnov ev bırakmak niyetinde değildir.


Başka masal evi Igumnova neredeyse hayatına mal olduğunu söylüyor. O zeminimize yukarı imparatorluk profilini gösteren altın sikkelerin bir oda bırakmaya emretti. Böyle bir düşüncesiz ihmal İçin Nicholas neredeyse sürgün ve o kaçmak zorunda kaldı. Muhtemelen, tüccar bulur, ama hayat o devrimi kurtarmıştı.

Farklı yıllarda Amaç ev

Şimdi herkes evini Igumnova Fransa Büyükelçisi kapladığı bilir. Ama sadece 1938'den beri, her zaman değildi. Başlangıçta, evin amacı gizli akın etti: onun metresi için bir "yazlık" veya daire olup olmadığı. Ama kesin, tüccarın kişisel ihtiyaçları için inşa edilmiş olması.

Devrim evini commandeered ve kulüp Goznak fabrikasına kullanılabilir hale. Bir yıl sonra Lenin'in ölümünden 1925 yılında, bina yeni sakinleri tarafından dönüştürülmüştür. Onlar Beyin Araştırmaları Enstitüsü'nü kurdu hekimleri lider edildi. Araştırmacılar Vladimira Ilicha dehası gizemini nüfuz etmeye çalıştı. Ardından, "olağanüstü beyinleri" listesi doldurdu ve diğer birçok büyüklerden gri madde örnekleri.

Igumnova tarzı ev

Igumnov Evin birçok stilleri unsurları birleştirir. Dekoratif elemanlar: çan kulesi, sütunlar, çadırlar - uzlaşmaz o zamana kadar, atölye Pozdeyeva el altında mimari topluluk dokunmuştur. yapısı ve biraz kilolu, ama aksi sözde Rus tarzındadır ve temsil etmese bile.

ev Igumnova - Bu tarz zaten Moskova Kremlin'de Terem Sarayı inşa edildiği gerçeğine rağmen, toplum, yeni bir ikamet kabul etmedi. zamanın Sanat eleştirmenleri Yunan klasikçiliğin, rokoko, Rönesans ve Gotik jumble yapısını karakterize edilir.

Şimdi Moskova'da ev Igumnov - yüksek bir sanat mimari anıt ve örnek.

Binanın dış

dekoratif elemanlar çok sayıda tarafından kullanılan binanın dış önceki inşaatı ile kombine edilecek. Bu oyulmuş ahşap, figürlü tuğla metal dövme ve hatta döküm cephe hayali bir uyumsuzluk sokulması ile elde edilir.

Bununla birlikte, Rus tarzı - tüm unsurları bir çapraz kesme tema, binanın rağmen, büyük merdiven ve salonun haricinde çıkılan, Avrupa tarzında yapılacak sayılır için.

Igumnov ev 1938'den beri rağmen, cephe dekorasyon korunmuş ve "ofrantsuzhivanie" bir tür uğramıştır. İlk mimarları binanın ihtişamı tanımak ve Rus ağırlık Fransız cazibesi bir damla getirmeye çalıştı etmek.

odanın iç ana stil yönde imparatorluğudur ve her eleman kelimesinin değerini gösterir. Igumnov Evin Rus ruhunun bir genişlik içeriyordu ve ustaca klasikçiliğin ile birleştirdi. kardeşi Nikolaya Pozdeeva - Ivan Pozdeev yapıyor ev Dekorasyon.

Her parça mobilya altın kaplama elemanları ile süslenmiş. Odalar kemerli açıklıklar eklenen büyük pencereler, aydınlatılmış salonlarda. Duvarlar iskeleler boyunca yer almaktadır fildişi rengi, boyanmıştır.


Bas çerçeve içinde germe elit ipek ya da asılı resmi oluşturur.

Beyin Igumnova ev

Alman nörolog Oskar Vogt laboratuvarı başkanı merhum deha Vladimira Lenina beyinde alanları bulmak için olmuştur. Vogt yanı sıra, ev bu zor bir görev üzerinde çalışan birkaç uzmanlar yerleşmişti. Bir süre sonra, laboratuvar beynin Enstitüsü dönüştü.

Bildiğiniz gibi olağanüstü zaspirtovannye Lenin'in aklında ek olarak, Enstitü Lunacharsky, Zetkin, Beyaz, Mayakovski ve diğerleri de dahil olmak üzere ve diğerlerini getirmek başladı, çünkü gerçek, karşılaştırmalı olarak bilinir.

süpermenler Moskova, "Igumnov ev" eski adıyla binasında planlanan üretin. Yakimanka tıp alanında dünya devrimi yerleştirmek almaya hazırdı. Enstitü müzeye dönüştürüldü ve sonra tamamen ortadan kaldırıldı çünkü darbe, sıfırdır.

komik tesadüf

1979 yılında modern Fransız Büyükelçiliği yanında elçilik binasının ofis inşa edildi. Muhteşem modern bina. Eğik, keskin, koyu kırmızı renkte renklendirilmiş piramitleri andırır. Ultranovoe, yine de Lenin'in vücudunu aittir başka ... Türbesi, çok benzer.


Bazı tarihçiler tek polulegendoy ile bu gizemli tesadüf bağlıyor. Söylenti 19. yüzyıl sonlarında, genç bir adam ihtişam Igumnova ev ile etkilendim o var, o olmaya karar ünlü mimarı. Bu genç adam Aleksey Schusev iddia edilen edilmiştir - Moskova'da Kızıl Meydan üzerinde ünlü mozolesine yazarı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.