İnsan Kaynakları Yönetimi

Işverenden öneri. Örnek hazırlama ve uygun şablonları

önceki işlerin tavsiyelerine varlığı önemli ölçüde yeni pozisyonunda iş bulma şansını artıracaktır ve genel listeden uygulayarak belli bir adayın tahsisi katkıda bulunacaktır. Ancak, hatta tavsiye mektubu % 100 sonuç garanti etmez. İçinde yazılır bilgi, personelin profesyonelliği değerlendirmek için hala erken aşamalarda geleceğin liderleri yardımcı olacaktır.

Bu makalede tavsiye mektubu yapmak söyleyecektir. örnek sese mutlaka gerekli olan kayıt ve temel öğeleri, ayrıntılı olarak açıklanacaktır.

tavsiye mektubu. genel kavram

Öneri mektup - kısa tanımlayan bir belge , çalışanın açıklamasına onun çekim iş tarzına uygun olmalıdır yılında. yazdıklarının için işletmenin logosu ve iletişim bilgileri ile antetli ihtiyacı vardır. Bu belge gerekirse, açıklama veya veri doğrulama yorumlanması için doğrudan irtibat kurabileceği telefon numarasını gösteren, hemen amir tarafından imzalanır.

Kural olarak, böyle bir mektup Çalışmalarınızda onun başarıları, profesyonellik, başarısı hakkında bir çalışanın konuşmak tavsiye amacıyla yapılır.

işverenden önerilerin huzurunda rakipten (yabancı şirketlerin deneyime dayalı örneğin) yüksek maaş ve kariyer büyüme ile prestijli iş istihdam için daha fazla fırsat var.

tavsiye Şablon mektup

Modern prestijli şirketleri çalışanlarının seçimi konusunda çok ciddidir, bu nedenle istenebilir partilerin görevden anlaşması, işverenden bir tavsiye çekildi. Belgenin doğru yazım bir örnek:

 1. Başlık, (yerli veya yabancı) kurumsal bağlı.
 2. Tam işletme adı, iletişim bilgileri (adres, telefon, e-posta) ve kapsamı.
 3. çalışanın ismi, yatış ve çıkış tarihi.
 4. işini resmi ve mesleki görevlerini tam listesi.
 5. doğrudan hedeflere ulaşılmasını etkileyen kişisel nitelikleri kısa açıklaması.
 6. transferi veya işten çıkarma nedeni.
 7. Potansiyel bir işveren için Öneri.
 8. Bu bilgi, konum, telefon numarası ve imzası sağlayan kafa, adı.
 9. Belgeyi hazırlayan tarihi.
 10. Varlığı yazdırın.

tavsiye mektubu. yerli işletmeler için örnek

tavsiye mektubu

Pretesnaya Natalia S. benim direkt gözetiminde Ocak 2010'da 1-28 Eylül 2001 yılından bu yana Bakanı olarak şirket "Gramadastroy" LLC çalıştı.

Onun işi aşağıdaki görevleri yerine getirir:

 • kabul ve belgeleri göndermek;
 • hazırlanması analitik raporlar ;
 • tabaka çalışan zaman yapılması;
 • kayıt tutma;
 • hazırlanması ticari yazışmalar ve kayıt;
 • Olayların organizasyonu;
 • kayıt ve elektronik belgelerin kontrolü.

birlikte çalışma 9 yılda Natalia iyi bir el ile kendisi kurmuştur. Her zaman girişimci, çalışkan çalışkan ve özenle görevlerini yerine getirirler. Takım saygı ve otorite memnun. Onun üstün kalite - düzgün çalışmasını düzenlemek ve dağıtmak için yeteneği. Bu onun zamanında görevleri ve hedef tarihinden önce işlemek için en iyi yolu yürütmek için değil sadece izin verir. Ve onun çok değerli bir avantaj takım çalışması ve personel için eğlence etkinlikleri.

Yeterince profesyonellik, bilgi ve iş için gerekli olan niteliklere sahip olarak Böylece ben, asistan bölüm başkanı teknolojisinin yazılan Pretesnuyu Natalia S. önerebilir.

İcra müdürü LLC "Gramadastroy"

Tam adı

p / tel:. -

m / tel:. -

1 Ocak 2010 İmza baskı.

yabancı firmalar için Öneri

Yabancı şirketler, ABD'de özellikle rehberlik belgelerin derlenmesi özgü talepleri var. Onlar Özetle tamamlayıcısıdır bir ön yazı olarak yapılır.

işverenden tavsiye - ABD firmalarının bir numunesi:

Otomobil üreticisi «General Motors»

8 Ekim 2009

genel müdür

Tam adı

Tel:. -

öneri, ilgili kişilere verilir.

Sokol Ivan Leonidovich proje müdürü pozisyonuna 14 Aralık 2002 şirketimizde çalışmak üzere işe alındı. geçirdiği süre içinde başarıyla özellikle, profesyonel personel seçilen ortaklarla müzakere projeyi, led yeni gelişmelerin ilerleme üstlerine rapor görevinden başa gelmiştir.

Bir proaktif kararlı ve yetkin uzman olarak karakterize edebileceği% 8 artarak emanet arsa gelirleri, üzerine çalışmaları sırasında.

Ben Sokol Ivan Leonidovich mükemmel benzer bir pozisyonda baş ve başka işletmenin gelişimine katkıda şüphem yok.

öneri Özellikle mektuplar

Kural olarak, önerilerin varlığı zorunlu pozisyonların belli bir listesi vardır. Bu temelde yönetim personeli için de geçerlidir.

işin yerden Öneri - liderler için bir model:

Ivantsova Alina Stanislavovna 11 Kasım 2012 Özgüven, inisiyatif, iletişim becerileri, çalışma süreci organize yeteneği, bağlılık olarak Onun kişisel nitelikleri üzerinde 23 Mart 2004'den beri reklam departmanı başkanı yayında şirketi "Genç" çalıştı, katkıda şirketimizin gelişimi. Onun yönetimi sırasında ishal sayısı% 25 oranında artmıştır dikkati çekiyor. Ona yeni sistem tasarımında yayın geliri artmış ve ona büyük ölçüde genişletmek için izin verilen bir öneri tanıtıldı. Ivantsova AS ile birlikte çalışan 8 yıl içinde şirket birçok yeni ortaklar bulmuş ve reklamverenlerin listesini genişletmiştir.

Özellikle, hızlı ve verimli her durumda bir çıkış yolu karmaşık görevleri çözmek ve bulmak için yeteneği en yüksek sonuçlar elde üzerindeki odağını vurgulamak istiyoruz.

Bazı durumlarda, büyük şirketlerin istihdam mezunları tavsiye mektubu getirmek zorundadır. Bu bilgiler, bir eğitim kurumunda, öğretmen veya mentor doğrudan sağlanabilir.

Bu işin yerleştirmek için bir öneri değildir - Aşağıdaki örnek, böyle bir mektup mezuniyet sonrası öğrenciye verilir belirtiyor.

Belaya Elena Anatolevna Yabancı Diller Fakültesi, Türk dilinin Bölümünde 2003 yılında Ekonomi ve Beşeri (MGGEU) Moskova Devlet Üniversitesi'ne girdi. Eğitim süresince öğrenmeye hazır ve büyük başarı elde etmek isteyen bir amaca, sorumlu, proaktif kişilik olduğunu kanıtladı.

O dışı etkinlikler, eğitim projeleri ve katılan mevsimlik iş. Genellikle metinlerin çevirisi için alınır.

diploma yazma zamanda doğrudan kendi mesleği prestijli bir yabancı şirkette stajyer oldu. Bir yönetici ve sorumlu işçi olarak karakterize edilir.

MGGEU

akıl hocası

Tam adı

Tel:. -

25 Haziran 2010

kurumsal reddeden onun varlığının yeni işinde istihdam için ilave bir varlık olabileceği için tavsiye mektubu vermek için sormak daha iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.