Gıda ve içecekYemek tarifleri

Istakoz - Bir incelik olarak kabul edilmektedir. Açıklama. Reçete. fotoğraf

Istakoz - okyanus sularında yaşayan bir on bacaklı kabuklu. Bu hayvan iki popüler başlıklar. İlk - "ıstakoz" - "ıstakoz" - - Fransızcadan İngilizce dil, ikinci bize geldi. Şimdi deniz yaşamının et tüm incelik olarak tanınan ve henüz çok uzun zaman önce, 19. yüzyılda, sadece alanlar veya yem balıklar için gübre olarak kabul edildi. ıstakoz yemek pişirmeyi öğrenmek için bu makalede ele alınacak.

tanım

Omar uzun gövdeye sahiptir, başını çekti. O kırmızı renkte boyanmış uzun bıyık (anten) sahiptir. Karın deniz yaşamı yedi bölüme ayrılmıştır. Ilk çifti bacakları is donanımlı güçlü pençeleri. Istakoz kuyruğu isimli yelpaze şeklindeki Kimi zaman "boyun". Hayvanın rengi yeşilimsi-mavi gri-yeşil renkli değişir. kabuklu ortalama büyüklüğü - 30-50 santimetre. Bu makalede yayınlanan fotoğrafları olan Istakoz, genellikle 300 ila 700 gram ağırlığında bulunmaktadır. Bazı bireyler uzunluğunda 75 santimetre büyür.

yayılma

Istakoz - Soğuk ve sıcak okyanus sularında yaşayan bir kabuklu. Bu hayatlar ağırlıklı içinde yarıklar kayaları ve kalır bütün gün önceden aldığınız avı sadece gece. Avrupa ıstakoz Afrika'nın kuzey-batı kısmına Norveç kıyıları denizlerde bulunur. Bu uzunluğunda 90 santimetre ulaşır ve 10'dan fazla kilo ağırlığında. Atlantik ıstakoz sadece 22 santimetre kadar büyüyebilir, ama en lezzetli aile üyeleri olarak kabul edilir. Kuzey Amerika'da bulunan özel çiftliklerde, günü, Amerikan ıstakoz yetiştirilen. Onun değeri uzunluğunda bir metre ulaşır ve yaklaşık 20 kilogram ağırlığında, ama özel tadı farklıdır. Gelen Hint Okyanusu vardır küçücük ıstakozlar. Onlar da anlaĢtıkları için yemek.

uygulama

Fotoğraflarını dondurulmuş mağazalarda satılan deniz ürünleri tüm sevenler için iyi bilinmektedir, konserve ve taze ıstakoz,. satılan ürünün kalitesinin bir gösterge temiz deniz suyu ile doldurulmuş ayrı akvaryumlarda ıstakoz yerleştirmektir. Bu canlılar bir savaşçı eğilim sahip ve diğer deniz yaşamı ile mahalle tahammül edemez gerçeği. Daha aktif ıstakoz, daha sonra yakalandı gözleri ve bıyık taşır. Bir ıstakoz av şu anda bunu satın almak en iyisidir, erken sonbahar veya ilkbaharda yapılır.

nitelikleri tadı

Et erkeklerin kadınlara oranla daha daha lezzetli olduğu düşünülür. En narin ve kıymetli konumdaki içinde "boyun" veya kuyruk ait hayvan. Pençeleri ve pençeleri kabuklu da yenilebilir olarak kabul edilir. onları Et çok daha yoğun, ama aynı zamanda oldukça lezzetli. "Thomalla" - Ömer (ıstakoz) onun karaciğer ünlüdür. Bu kabuk, hayvanın başının altında bulunan ve görünümü yeşil bir köpük şeklinde bir konuma sahiptir. Karaciğer ıstakoz çorbalar ve soslar. Bir narin kırmızı havyar kadın ıstakoz olarak kabul edilmektedir. Bu "Mercan" denir.

Nasıl pişirilir?

Birçok kişi ıstakoz evinde nasıl pişirilir merak ediyorum. yemeklerin tarifi oldukça basittir. En yaygın yolu - Hafif tuzlu suda bütün hayvan kaynatın. Toplu ürün 175 gram sıvı 2-2.5 litre düşmelidir. Istakoz pişirme süresi - düşük bir sıcaklıkta 12-15 dakika. Sırasında bu kez is tamamen kapalı olan kırmızı. Sonra aradığım kaldırılan gelen tava ve serin.

Nasıl kesmek için?

ıstakoz kesmek için çok daha zor pişirmek için fazla. Bu birkaç aşamada yapılmalıdır.

  1. Önce arka yüzünde koymak tavada bir pişmiş ıstakoz, almak ve pençelerini ve bacaklarını kaldırmak gerekir.
  2. Daha sonra, uzuvlarını bölmek ve kendi ihale et ayıklamak için kaşığın arkasını kullanarak. Eti pençe dokunmadan mümkün olduğunca almak için olmalıdır.
  3. Ardından hayvan aradığım torna üzerinde ve keskin bıçak için marka bir yarık içinde, içinden kafası gözü. Bundan sonra, ıstakoz yarısında bölmek merkezi aracılığıyla nüfuz etmelidir.
  4. Beyaz solungaç ıstakoz yenmez - onlar atılmalıdır. Uygun olmayan gıda ve uzun siyah kabuklu bağırsak ve küçük kese, mide, konumdaki üzerine onun kafası. Onu büyük bir sos yapmak den - Ama yeşil hayvan karaciğeri tutmak gerekir.

narin beyaz et ıstakoz en üstte tutulur. Reçete için deniz yaşama dair haşlanmış eti aradığım kesim içine parçaları ve hizmet bir dikkatle ovma kabukları hayvan, güzel koydu dışarı geniş tabağı.

Istakoz et mayonez ya da bir başka uygun bir sos ile yenilmektedir. Için bu geleneksel taze yeşil salata servis edilir.

ilginç gerçekler

İtalyan ve İngiliz mevzuat deniz yaşamını korumak için. kaynar su suçlunun 500 milyon avroluk para yüzleri olan komisyon için bir idari suç olarak kabul edilir içine canlı ıstakoz atın. Avrupa'sında ıstakozlar öldürdüğünü nispeten insancıl - koyarak hayvanlar içinde dondurucu için birkaç saat. Bu süre boyunca, deniz sakini giderek uykuya dalar ve ölür. Buzdolabında yakınında değilse, ıstakoz kaynar suya batırılmış ve onun tahta kaşıklar altında başını düzenlenmeli. Bu durumda, hayvanın ölümü 15 saniye içinde oluşur. Eğer tarifi söylüyor ıstakoz aradığım hazırlanmış çiğ, sonra çekme üzerinden kaynama suyu bir hayvan gereken tek be iki dakika.

bugüne kadarki en büyük yakalandı ıstakoz - Newquay (Birleşik Krallık) kamu inceleme için katlanmak ünlü Poseidon vardır. Dev numune yakalandığı tarafından kaza balıkçı teknesi. Bu ıstakoz 4.2 kilogram ve meraklı turistlerin dikkatini çekti sürekli etmiştir.

Istakoz - Her zevk için gereklidir bu incelik. Deneyin ve bunun gibi! Afiyet olsun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.