ÇirkinlikBahçıvanlık

Altın Elmalar. elma Golden Delicious çeşitleri: açıklama, fotoğraf

Piyasada bunların her görünümünü beklemek zaman seçkin birçok çeşidi elma Fanlar, biliyorum. Onlar da yılın herhangi bir zamanda Golden, bulabilirsiniz biliyoruz. Fakat birçok bu meyvelerin farklı çeşitleri sadece tat ve yoğunluk olduğuna inanıyoruz.

Özellikler çeşitleri

Altın elma çok çünkü karakteristik asidite ve yumuşak eksikliği gurmeler arasında takdir edilmez, ama onların hayranları bol var. Hatta bir uzman hemen bir süpermarket ya da pazarda bir rafta onları fark edecektir. Dairesel, ama biraz uzun bir koni şeklinde karakterize edilir. Sıkı onları soymak, bu sarı veya altın-yeşil renkte olabilir. Bir ayırt edici özelliği meyve yüzeyini tamamen kaplayan küçük siyah noktalar vardır.

Yeşil meyveler ekşi tadı var. Ama ne zaman tam olarak olgunlaşmış önemli ölçüde değiştirir. Tat olur ihale, tatlı. "Bal" Uzmanlar sık sık diyoruz. Eti elma renk çeşitleri yeşilimsi olduğunu. Bu sulu yapısı farklıdır.

elma Altın ait izlendi çeşitliliği mükemmel saklanan. o tüm yıl boyunca satışa bulunabilir nedeni budur. Yazın bile yeni meyvenin hasat olgun olduğunda, meyve hala oldukça iyi bir sunumla, geçen yıl sattı.

Faydalı özellikleri

Gibi diğer birçok çeşidi elma, Altın tavsiye edilen etmek kullanılması birçok doktorlar. yeterli miktarda O çivi, saç durumuna olumlu etki ve kemiklerin büyümesi için de sorumlu ve hatta görme sürekliliğini sağlamak maddeler içerir.

Bu elma C vitamini varlığı, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve viral enfeksiyonlar ile savaşmak yardımcı olur. tohumlar içerdikleri iyot büyük miktarda, kendilerini mahrum olan arada, taraftarlar meyve parçalarını atmak. Toplam 6 orta tohumlar bu elemanın günlük ihtiyacını sağlamak. Ayrıca, çok sayıda protein ve yağ ve karbonhidrat az 30 gram bir gram biraz daha her meyve olduğunu bilmek isteyecektir. Diğer gibi tatlı elma çeşitleri, onlar karaciğer, böbrekler, kalp-damar sistemi hastalıkları muzdarip insanlar için kullanmak yararlıdır.

Ayrı ayrı, o altın elma bir diyet yapışan duyanlar bile olabilir dikkati çekiyor. Bu meyve 100 gram Kcal 112 ihtiva eder. Bu arada, elma suyu, aynı zamanda bir diyet içecek olarak kabul edilir. sıvının 100 gram 47 kcal ihtiva etmiştir. Ama akılda tutulması: Yalnızca evde yapılan meyve suyu içebilirsiniz. Üreticiler lezzet özelliklerini değiştirmek için şeker ürünün önemli bir miktarı ilave edildi. onlar da yapay ışıklandırma.

Bu notu güvenle bile alerji tüketilebilir. Bu istenmeyen tepki etki eden herhangi bir enzim içerir.

yetiştirme

Elmalar Golden Delicious çıktı üzerinde 100 yıl önce (1890) 'de ABD gibi bir sonuç ait seçimi. Geçen yüzyılın 30 yıl başlayarak, aktif Fransa'da büyümeye başladı. Çeşitli Avrupa olarak kabul edilir nedeni budur.

Tabii ki, en vatandaşlarıdır ilgilenmiyorum nasıl Altın elma Yetiştirme. Ağaçlar Fotoğraf neredeyse hiç kullanışlı onlara. Ama köylüler ve ülke evlerin sahipleri genellikle bu ağaçlar büyüyünce nasıl görüneceğini merak ediyorum. Ayrıca, is önemli yapmak için bulma dışarı nereye kutu satın kaliteli fideler arasında çeşitliliği. özel fidanlıklarda onları daha iyi al.

Görünüm ağaçlar

elma birçok diğer kış çeşitleri gibi, Altın orta büyümesi anlamına gelmektedir. Bu piramit şekline sahip, geniş bir taç ile karakterize edilir. Genç ağaçlarda meyve vermenin başlangıcı ile daha yuvarlak hale koni şekline nitelendirdi.

Dallar yoğun yapraklarla kaplı. Genellikle dar bir açıyla gövdeden ayrılmış uzaklaşıyor. Yük altında, meyve genellikle bel verir. Elmalar ayrı bir kısa kolchatkah veya dallar üzerinde oluşturulabilir. Her yaştan meyve dalları üzerinde yer almaktadır.

Crohn elma çeşitleri Altın koyu yeşil rengi. Deneyimli bahçıvanlar geçen yılki büyüme genellikle çok sayıda yumurtalık oluştuğunu işaret etmektedir. Ve kolchatok her birinde 3-4 elma beklemelisiniz.

meyve

alırken, yüksek kaliteli mahsul fideler bile ikinci yıl var alabilirsiniz. Düzenli meyve vermenin ilk birkaç yıl. Ve sonra ağaçların hava koşulları ve bakım bağlıdır.

Altın elma çeşitleri son derece verimli olarak kabul edilir. Örneğin, bu mümkün uygun şartlarda hektar başına yedi yıllık ağaçlar meyve 300 quintals kadar toplamak. Verim bir ağaç elma 300 kg ulaşabilir. Aynı zamanda onlar dalları üzerinde tutmak onları toplamak ve düşmek değil.

En büyük meyveler 170 kadar ağırlığı ve ortalama ağırlığı 120-150 gram. Kuru yıllarda, boyutları önemli ölçüde azaltabilir. Her meyvenin hamur 14 20.5 ila% katı, 10-13,7% şeker ve ürünün 100 gramı başına askorbik asit 0.5-12 mg ihtiva etmektedir.

Altın elma genellikle Eylül sonunda, hasat edilir. Ama tüketici vadesi bile 20 gün sonra elde edilir. Ancak bu saatten sonra doğru bir şekilde saklandığı takdirde bu meyvelerin tadı tüm yönlerini açın. Bunlar, aksi takdirde solmaya başlayabilir, yeterli nem alanlarda depolanmalıdır. Aynı zamanda onların sunum kaybetti, ama hala aynı sulu.

meyve kullanma

Mükemmel lezzeti elma nedeniyle Golden Delicious bir çiğ ya da pişmiş form olarak veya kurutulmuş meyve şeklinde kullanılabilir. Bu meyvelerin Fanlar suyunu sıkmak, hoşaf pişer, korur, yapmak reçeller, jöleler ve şeker.

Genellikle şarabı üretiminde yer alan insanlar, elma Golden Delicious çeşitli seçin. Ancak, yabani meyve diğer türleri, ancak şeker, maya veya diğer eklenti bileşenleri kullanan ev pişirme için, ihtiyaç duyulan klasik tarifi için uygundur.

Ayrıca Altın elma charlotte veya diğer kekler için uygundur. Onlar pişmiş olmalı ve besleme, hatta en küçük çocuklar gibi verebilir. Bir fırın planlarken Metresleri bu notu, tercih elmalarla turta. Bu tür popülerlik yüksek sululuk ve tatlılık kaynaklanmaktadır. Ayrıca, çok sayıda ağız ve diş görünmüyor oskoma olanlar kabul elma diğer daha asidik ve makarnalık itibaren ağrımaya başladığını gözlemlemekteyiz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.