SağlıkDişçilikte

Bir diş protez nedir? protez tipleri

Son zamanlarda, protez gibi çok popüler bir tıbbi hizmet. Aslında protez tipleri, çeşitli ve her o sever yönteme başvurabilir.

Oldukça sık diş kaydetmek durumlar mümkün değil söz bulunmaktadır. kaldırılması gerekir, böylece Onun mimari, bozulur. Ve sonra birçok kişi hizmet denilen protezler başvurmak. protez tipleri yeni diş "koymak" izin. Protez - Eksik segmentlerin yerine mekanik bir cihaz. Böylece, bir fonksiyonel ve kozmetik kusur ikmal vardır. Ne protez olabilir?

protez tipleri

Metal, tam ya da çıkarılabilir toka protezler, dişlerin, köprülerin ve metal, seramik taçlar Nakiller farklı yöntemler vardır. Bunlardan her biri üzerinde durulmaya değer.

sermet

Biz protez yöntemleri hakkında konuşmak, o zaman, belki metal - Bunlardan en yaygın olanıdır. Onun temel - metalden yapılmış bir hafif ama sert bir çerçeve. Bu bitler sadece toka protezleri, yukarıda belirtilen kombinasyon halinde kullanılabilir. Farklı metal-seramik restorasyon bir kalite özelliği, temeli - platin ve altın gibi soy metallerin bir alaşımı içerir. Yine popüler ve titanyum taç. Gerçekten iyi protez olduğunu.

toka takma dişler

Orada protezler farklı türleri vardır ve ikinci en popüler - bir toka protezler. Bu nedir? Bu çıkarılabilir protez türü. Kelime "toka" "arc" olarak Rus çevrilmiş. Aslında, protez temsil ettiği yapay diş özel kilitler vasıtasıyla desteğe sabitlenmiş. hatta daha iyi, onlar çok ince ama dayanıklı çelik yay bağlı olduğu düzeltmek için. onlar protez içine monte edilmiştir çünkü Kilitler dışarıdan görünmez. Strangers adam yapay dişler takılmış olduğunu görmüyorum. Nitekim kaliteli protez.

Sadece yukarıda sıralanan protez tipleri, - en popüler ve kaliteli. Şimdi dikkate alınması gerekmektedir nasıl tedavi ve yükleme işlemi kendisi.

toka takma dişleri takma

Dikkate özel dikkat bölümlü protez verilmelidir. hazırlanan diş destekleyen başlatmak için - bu katı kauçuk onların kron, daha önce seramik ile kaplı kapak. Seçilen malzeme, doğal diş aynı olacaktır aynı renk, tam olarak belirtmek gerekir. Sonra taç güvenilir bir şekilde üzerlerinde sabit. Sonra ekin ilk parçası haline, yani kilitler ve ikinci bölümü protezinde yayınlanacaktır. kron sabitlenen bir protez arasındaki kilit iki parça bağlanarak. protez kolayca durulama ve temizlik için çıkarılabilir iyi şekilde Bu implant protez. yapay dişlerin yükleme Bu yöntem üç veya daha fazla ardışık diş yok bu insanlar için tavsiye edilir. Bu durumda, sıradan bir köprü koymak zor olacak, ama toka protezler ideal seçenek olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.