BilgisayarlarBilgi teknolojisi

Internet üzerinde Önbellek siteler: Nasıl bir bilgi ağı bulmak için

İnternet - şey kesinlikle sabittir. Çeşitli nedenlerle çalışması durabilir (elektrik hatları, iflas konak, domain ödenmemesi sonları) için herhangi bir alan. Kullanıcının tarayıcısı sonra favori kaynakların kullanılamaması sadece raporları görüntüler. Site tanınmayacak kadar değişti ve önemli bilgiler sayfa yönetimini kaldırırsanız, kaynak çalışmaya devam edecektir, ancak bu durumda son kullanıcı sorun kaçınılmazdır.

Merak ve kötü şans küfür etmeyin. Belki portalı geçici olarak ve uzmanlar eserlerinin restorasyonu yapan. önbellek siteleri - Buna ek olarak, Küresel Ağı her üyesi gerekli bilgileri sağlayacaktır güçlü bir araç var.

Google

Google - kimin sunucular sürekli olarak yeni sayfalar için kontrol edin ve eski olanları değiştirmek için interneti taramak gücüne sahip mega şirketler. kaidesine kaynaklarını ekleme, sadece indeks siteleri algoritmaları, aynı zamanda çekim yapmak. Kabaca kaynak materyal kaldırılacak olduysa Google davayla ilgili internet yedek kopyalarını oluşturur, konuşma.

Önbellek Google Sites istisnasız herkese erişilebilir. Bir arama motoru sorgu dizesinde endeksli herhangi bir sayfaya erişmek için girilmelidir: [cashe: http: // bağlantı tam sayfaya]. sayfasının bir kopyasını görüntüler ekran aşağıdaki bilgiler, ekranın üst kısmında görüntülenir:

  • Geçen o bilgiyi değiştirebilir olmadığına karar sağlayacak tarih kaydedin.
  • Burada sadece metin içeren bir resme bir bağlantıdır.
  • Başka URL yöneticileri ilgilenen tam kaynak kodu gösterecektir.

gönüllü sistem kullanımı - İnternet kaynaklarının sahipleri sitelerinin Google önbellek farkında olmak gerekir. Kaydettiğiniz listesinden portal dışlamak istediğiniz sayfalardan herhangi varsa, fotoğraf çekmek için önleyebilir. Bunu yapmak için, istediğiniz sayfa bir meta etiketi ekleyin. Ayrıca devre dışı veya uygun hesabınız varsa, ofiste olabilir önbelleğe sağlar.

Google önbellekten saklanan görüntüleri silmek gerekiyorsa, siteye haklarını talep eden bir e-posta göndermek ve ardından onaylamanız gerekir.

"Yandex"

önbellek sitelerini korumak şirketlerin listesinde ikinci sırada, yerli üretimin devidir. "Yandex" nin kapsamı çok daha küçük, nedenle yüksek trafik kaynaklara sahip başlıca büyük resimler aramaya değer.

Sadece ENTER arama kutusu istenilen sayfa ve basında URL'sini girin. Arama sonuçları konunun ilk etapta istenen siteyi gösterecektir. buna linke yanında bir üçgen simgesi yer alacaktır. "Önbellek" seçerek Üzerine tıklayarak ve sayfanın en son anlık açın.

Wayback Makinası

1996 yılında, Brewster Kahle artık Internet Archive denir kar amacı gütmeyen bir organizasyon, açıldı. şirket Web sayfaları, video, grafik görüntüler, ses, yazılım obspecheniya kopyalarını toplar. Toplanan malzeme arşivlenir ve bunun ücretsiz giriş ilgilenen kişiler tarafından kullanılabilir.

Wayback Machine temel amacı - İnternet geniş bir yayılma sonra medeniyet yarattığı kültürel değerlerin korunması, insanlığın en eksiksiz elektronik kütüphane oluşturmak için. Şu anda, arşivler kullanıcıların 85000000000 web sayfaları ile tanışırız sağlayan, veri fazla 10 petabayt içerirler. Bu, arşiv anlamı - en eksiksiz önbellek siteleri.

Archive.org - kuruluşun sitesi, istenilen sayfanın resmini bulmaya mümkündür. sadece son kopyasını kaydeder ve bot periyodik kaynakları tarar olduğundan, site yok olsa bile, zamanın geçişi ile belirli bir sayfada yapılan tüm değişiklikleri keşfedebilirsiniz. Arama çubuğuna, WWW öneki kullanılması istenir.

Ölü URL

"Ölü adresi" kullanıcıya benzer işlevsellik sağlar. kopyalama adres çubuğu önemsiz URL ve sitedeki giriş alanına yapıştırın. Servis biraz düşünce ve birkaç sonuç verecektir. Bazı Google'ın payı ilgili olacak. Bir başka bölümü de sayfa dosyasına kullanıcıyı yol açacaktır. Önemli olan, önbellek siteleri tarihe göre sıralanmış ve çok uygundur.

Aşağı Or Not

Eğer bir kaynağın olmayışı nedeniyle internet sitelerinde nakit lazım, ancak arama hiçbir şey kurşun geldiyse, incelenmeye değer, eğer sorunu kapatmaz. Örneğin, bir Internet servis sağlayıcısı teknik çalışmalarını gerçekleştirir veya eskimiş ekipmanı değiştirin. suçlu kim kontrol etmek için, duyu Aşağı Or Not (canlı veya değil) hizmeti kullanmak mümkün kılar.

arama kutusuna portal gerektiren adresini girin ve tuşuna basın. Hizmete kısa analizinden sonra sonuç verecektir. Kelime AŞAĞI bir kaynak kullanılabilir olmamasına (geçici veya kalıcı) belirtir ve kelime UP görünüyorsa - o zaman portalı tamam.

Aşağı Ot tam soruna neden olduğunu belirlemek için üçüncü bir tarafa ve tarafsız uzman olarak görev değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.