Gıda ve içecekŞarap ve alkollü içkiler

"Napolyon" (konyak): yorumlar. "Courvoisier Napolyon"

"Napoleon" denir çeşitli gıdalar vardır. Büyük general almıştır Konyak, tüm dünyada tanınmaktadır.

Her şey nasıl başladı

konyak iş geçmişi oldukça derin kökleri vardır. 16. yüzyıldan itibaren, ne zaman ülkenin şarap imalathaneleri daha sonra "konyak" olarak tanındı ürünleri, özel bir tür üreten edilmiş çok ötesinde mallarını taşımak için gerekli hale geldi. Ve 19. yüzyılda tarafından oldukça iyi birçok kişi tarafından bilinen ve saygın hale gelmiştir. Ama nerede olduğunu Napolyon? Konyak, tabii ki, imparatorun bir favori içeceği, ama nokta değil. Sadece Bonaparte her zaman en iyi seçti. Kendini iyi ruhlar için sınırsız saygı ve doğru bir en yüksek kalitede sunduğu ürünlerin hangi belirleyebilir. Orada alkol bu tür resmi bir sınıflandırma olmakla içecekler bazı isimleri bazen kelime "Napolyon" eklenir. Böyle bir değişiklik ile Konyak belirli bir özelliğe sahiptir. Aslında bu durumda biz yaşlanma bahsediyoruz olmasıdır. Başlangıçta en az altı yıldır iyi bir konyak, kabul. "Napolyon" Bu çubuk çok daha yüksektir. Burada yaklaşık on hatta yirmi yıl söz ediyoruz.

tarihsel bilgiler

Napolyon konyak sevdim ve her zaman, savaşa giden, sıcak içecek yeterli miktarda taşıdı. zor durumlarda ya da iyi aromatik alkolün ciddi yansıma cam zamanlarında ısıtmalı savaşlar olduktan sonra gücü, yorgunluğu gidermek geri başardı ve doğru karar vermek için yardımcı oldu. Bu dünyanın en büyük beyinleri bir içki sevilen ve en büyük zevkle öyle yaptım bir sır değil. Tarihçiler içinde olduğunu söylemek yıl 1812 Yurtsever Savaşı , Napolyon Bonapart, Rusya'ya gidiyor, onunla mükemmel Fransız konyak birkaç fıçı aldı. Ama savaşın kaybedildiğini ve büyük kumandan, ülkeyi terk, çabuk hareket önledi tüm fazlalığı vazgeçmek zorunda kaldı. Yolda o çalıntı mücevher, aynı zamanda en sevdikleri içecek varil sadece gömülü olduğu iddia ediliyor. İşte Napolyon benimsenen bir çözümdür. Konyak muhtemelen hala bir yerlerde yeraltı saklanır. Her ne kadar bugüne kadar hiç kimse onu bulmak için başarısız oldu.

İmparator Değerlendirilmesi

İmparatorun en yüksek onay aldı ilk konyak, "Courvoisier Napolyon" idi. Her şey şans eseri oldu. 1811 yılında şirket "Courvoisier" hala bilinmeyen bir, diğeri ilde şarap imalathaneleri farklı değildi. Aniden, bitki Monarch kendini ziyarete gidiyor bir söylenti vardı. Dükkanlarda panik başladı. Herkes mükemmel düzen getirmek çalıştı. Öyle ki, bu hatta her şişe yıkamak başladı. sahipleri Bonaparte iyi içecek göstermeye karar verdi, ama şaşırtıcı bir olay oldu. Napolyon yaptığı ziyarette, şarap varil satırları arasında geçen aniden onlardan birinin yakınında durdu. konyak en eski örneği var saklanır. Adımı atmaya İmparator istenir, fakat kendisi o tarifsiz zevk için geldi içki tadı belli değil. O zamandan beri, küçük bir şirket imparatorluk sarayının düzenli tedarikçisi haline ve en iyi Fransız konyak kabul edildi "Courvoisier Napoleon" içki etti.

bir bedeli Çevresinde

İyi bir ürün satın daima zordur. Özellikle ne zaman konyak gelir. mağaza raflarında bugünlerde katı vekili tarafından tıkanmış. Ve birden, aynı zamanda gerçek bir ürün var mı? Bu nasıl çeşitliliğin iyi bir içki seçip değil yanlış edilecek? İlk dikkatle temel bilgileri içerir etiket okumak gerekir. konyak ürünlerinin spesifik durumda, özellikle dikkat etmelidir hangi iki ana faktör vardır:

1. büyüyen üzüm yer.

2. bitmiş içecek Özü.

Uluslararası pazar brendi altı "ekibi" (kara alanlarının) birinde yetişen hammaddelerden özel teknoloji ile üretilen tek ürün, Konyak Fransız bölgesini çağrılabilir. Kurulan sınıflandırmaya tarafından kabul aşağıdaki alıntılar aralıkları:

  • VS - En az iki yıl. Bu satışa önce, bir meşe fıçının içinde bir içki tutmak gereken asgari süredir.
  • Supertor - en az üç yıl.
  • VSOP, VO, Vieux, Rezerv - En az dört yıl.
  • VVSOP, Grande Rezerv - en az beş yıl.
  • Ekstra XO, Royal Tres Vieux, Napolyon, Vieille Rezerv - en az altı yıl.

Bu sınıflandırmaya göre olabilir hayal size gerçek bir konyak ne kadar tutacağını "Napolyon". bir içecek gibi 0.5 L bir şişe başına fiyat 45 ila 60 Euro arasında değişir. Bir koleksiyon seçkin kopyalar 10 bin dolara açık artırmada satıldı.

Kazak alkol

Son yıllarda, alkollü içeceklerin üretimi her biri içeriyordu. Ama şarap üreticilerinin gerçek ustaları böyle konyak gibi karmaşık bir ürünü üretmek edebiliyoruz. Kazakistan Cumhuriyeti bazı şarap ve votka işletmelerde yapan, ama sadece birkaç istenen sonuca ulaşmak için yönetmek vardır. Gerçekten iyi içecek Çeşitler burada küçük ama yeterince iyi örneği vardır. Örneğin, konyak "Napolyon". Kazakistan VS ürünün uygun aralık yoğun, parlak tat ve hoş bir aroması vardır, üç yıllık bir gecikme ile bir içecek üretir. Ancak, onun diğer kreasyonlar gurur daha kendilerini Kazaklar. Brandy "Farabi" bir başarıdır çağrılabilir. onun üretimi için Gürcistan en iyi bağlarından üretiminin klasik teknoloji ile üretilen alkol kullanır. İçecek Özü (6 yıl) Eğer Napolyon aralığına almaya sağlar ve ürünün kalitesi hakkında konuşuyor. Uzmanlar ayrı meyveli notları ve yumuşak bir yüzey ile narin, kadifemsi tadı söylüyorlar. Ancak bazı sıradan tüketiciler bu yöndeki bir görüş vardır.

konyak evin Üretimi "Camus"

"Camus" - 1893 yılında ve birkaç yıl içerisinde kurulmuş konyak markası, dünya çapında şöhret ve başarıya ulaşmıştır. Büyük popülerlik Rusya'da memnun. Kendisi Çar Nicholas II bu harika içecek için bir zayıflık vardı. Hatta mahkemeye ürünlerini tedarik şirketinin sahibi ile sözleşme imzaladı. şükran, Gyustav kamyu imparator özel konyak için oluşturulmuş "Camus Napolyon." Tabii Rus hükümdar tüm ihtiyaçları ve tat tercihleri üretim dikkate alındığını söylemek? bahsedilen içeceğin karışımı bileşimi, daha fazla yüz Farklı alkolleri içerir. sahibi tarafından toplanır. Sonuç oldukça karmaşık orijinal buket. Olağandışı lezzet içki özel bir çekicilik verir kurutulmuş meyve, narin aroması tamamlar. Böyle brendi neredeyse hiç atıştırma ihtiyacı var. Bu şarapçılık sanat gerçek iştir. Ama her Herşeyden başyapıtı, çok pahalı olarak buna değer. Örneğin, daha önce olduğu gibi Ruslar, ve bugünlerde büyük çoğunluğu, böyle bir zevk sadece göze alamaz. Ama yine de bu kraliyet içki göze insanlar var.

Fransa'dan "sunun"

Sovyet zamanında bile, dünyanın en iyi şarap ürünü inanılıyordu - "Napolyon" Bir konyak Fransız ticaret evi "Camus" 1959'dan beri, otuz yıldır ülkemize teslim eder. O yıllarda çok az insan gerçekten içki anlaşılmaktadır. Belki de bu isim olarak alınan neden Napolyon alıntıdır. Daha sonra, Polonyalılar Aynı isim altında ve ülkemizde ithal edilmiş uzun süre sahte üretmeye başladı. Sahtecilik parlak mat şişe renkli etiket dekore edilmiş. Bu alıcı karıştı ve gerçek kaliteli ürün elinde olduğunu emanet etmek zorunda. Ama bu içki kendini sadece brendi (ve en iyi durumda olduğunu) 'dir. Sonuçta, konyak üretimi için spesifik bir Fransız bölgede yetişen üzüm belirli bir tür gerekir. Ardından, ürün uzun süre ve belirli koşullarda karmaşık teknoloji ve maruziyet özel işlem gerektirir. Ama Polonyalılar tür sorunlar girmiş olurlar yoktur ve anlaşılmaz sıvıyı içme uzun süre halkımız, onun şüpheli ve hoş olmayan bir tat şaşırttı.

teknoloji Özellikleri

Ancak gerçek bir Fransız içki "Konyak Napolyon." Olarak adlandırılabilir Bu durumda Poz altı yıldan daha az olmamalıdır. Büyük komutan Ad - bu içki adı ve onaylanmış sınıflandırma marka değil. Belli bir kaliteyi elde etmek için, ürün oldukça karmaşık bir yol geçmelidir. İlk olarak, özel olarak hazırlanmış alkol karışımı (karışım) iki ay meşe tamamen yeni fıçıları ise. Bu süre zarfında, sıvı baharat ve karakteristik bir renk ışık aroması ile orijinal vanilya tadı alır. Sonuç olarak adlandırılan olduğu beyaz konyak. Bir sonraki aşamada o zaman dinlenme tuttu zaten kullanılan eski varil içine dökülür. Genellikle konyak "Napolyon" kategorisinde 12-15 yaş ve daha yaşlı olan. fındık, karanfil ve tarçın: Böyle bir olgun ürün zaten karmaşık bir buket ve tatlar bir dizi vardır. Bu içecek ağızda kalan tat bir, nazik telaffuz ve neredeyse biraz kurudur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.