MaliVergileri

Rusya, Ukrayna, Belarus, Kazakistan yurtdışından parseller üzerinde ne vergi? Ne paketler vergilendirilir

Düzenli olarak yabancı internet sitelerinde farklı malları satın edenler, ikamet edilen ülkenin gümrük hizmeti rastlamak emin olun. faaliyet bu alanda işçilerin elleri sayesinde ülke tarafından gönderilen tüm posta öğelerdir. Gümrük görevlileri hukukun üstünlüğü parseller içeriğini okuyan ve bir ücret ödenmesi için prosedürü dikkate edilmektedir. Böyle ücreti ürünü gönderildiği ülkede ödenir. Eğer Rusya, Rus mevzuatına uygun olarak ödeme vergiye Avustralya'dan paket gönderdi Yani, eğer.

Bu yazıda, Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya ve Kazakistan devlet sınırı üzerinden posta geçişi temel kurallarını bakacağız. Ve bu ülkelerin her birine ödemek zorunda vergi tür yurtdışından parseller üzerinde bulmak.

Bazı terimler

Gümrükleme - sınırı geçen malların temizlenmesi ile ilgili prosedürlerin bir dizi. alıcının ülkede bulunan MMPO aracılığıyla devletlerarası sevkiyat (posta) (uluslararası posta alışverişi yerleri), Making. Rusya'da 24 tür nokta vardır. Hepsi ticaret ve taşımacılık yollarının popülerliğine tıkanıklık, farklı derecelerde var.

MPO - Posta (uluslararası), mallar, paket, koli iletilir.

beyan (tahmini, gümrük) maliyet - gönderen tarafından belirlenen mal taşıyan feribotlara bedeli ya bir çalışan set gümrük kontrolünün. yabancı parsel üzerinde vergi ne kadar iletilir mallar bağlıdır.

Görev - Gümrük görevlileri tarafından uygulanabilecek her bir vergi artırımı uygulamaktadır.

gümrüksüz sınırı - oran nakliye maliyeti veya kilo olan vergi sınırında hesaplanmaktadır. Limit alıcı ülkenin yasalarına uygun olarak kurulur.

Gümrük birliği - tek bölgeli, ortak bir gümrük bölgesi olan Rusya, Belarus ve Kazakistan, oluşan. Bu durum, bu ülkelerde gönderilen parseller üzerinde gümrük vergisi, almayan anlamına gelir.

gümrük onay yöntemleri

ülke ve sonraki gümrükleme içine malın teslimi çeşitli yollarla yapılabilir:

 1. Şahsen alıcı. parsel üzerinden ek bir vergi ödemek için bir ihtiyaç, kendisi bu konuya dahil alıcı var olması durumunda - Gümrük biniyor, gerekli evrakları tamamlamak, ücret öder ve yük alır.
 2. Kurye hizmeti. iletilen mallar kurulan standartlara uygun, tüm dekorasyon personeline özel teslimat hizmeti alır. kurye müşteri ile, ISA ile çalışmak için akredite değilse ek ücret tahsil edilecektir.
 3. Gümrük komisyoncusu. komisyoncu işi çok değer beri bu hizmetler genellikle, sadece anlaşmazlık durumlarında başvurulur. genellikle (daha pratikte) toplama koydu miktarının en az% 10 alır. Ayrıca teslimat hizmeti işlemek için brokerları zorladı, GO'lar (UPS, DHL, TNT, vb) ile çalışmak hakkına sahip değildir. Bunu ayrıca ek vergisi ve KDV miktarı artar yaparken.
 4. Posta operatörü. Bu seçenek çerçevesinde, bütün hususlar gümrük ilişkin, "Rus Yayınla" varsayar. Bu durumda parseller üzerinde Vergi mallar bölümünde pick up ne zaman alıcı ödeyecek sıradan bir makbuz biçimini alır. Ev adresi o paketiniz var zamanki haber gelir.

Beyaz Rusya'da görev

Şimdi dış parsel üzerinde vergi tür bir ülkenin vatandaşlarını ödeme şeyleri konuşalım. en Belarus ile başlayalım. Bu ülkede en ağır oranı içindedir.

Bu yılın ortalarından Nisan itibaren, Belarus gümrüksüz sınır sadece 22 € 'dur, ve ağırlık verilmesi 10 kg geçemez. Üstelik alıcı için bu aylık oranı. gönderme parametreleri normunu aşıyorsa, uluslararası parseller üzerinden vergi ödemek zorunda kalacak. görevi kurulan sınırı aşan miktarın 30% olduğu (ancak 1 kg yük için ˂ € 4). Ve malların elde edilen değeri 1 000 € aşarsa -% 60 oranı artar. Buna ek olarak, gümrükleme sadece Aslında sen parsel başına ek 5 € ödemek zorunda kalacak.

Teslimat kurye hizmeti tarafından yapılır durumunda, ayrıca yürütmek zorunda kalacak bir gümrük beyanı. Sen bunu kendin yap veya Gümrük broker yardımı alabilirler. Eğer kurye hizmetlerini kullanmaya karar arada, eğer, onların yardımıyla elde edilen yurtdışı parseller üzerindeki vergi, sen vergiden muaf € 10 sınırını (yerine 22 € 'luk) aşıyor her şey için ödeme bilmelidir.

tüm formaliteleri yerine getirilene dek O zamana kadar, posta öğe havaalanında bulunan bir gümrük ofisinde.

Kazakistan

Bu ülkede en sadık biri de yurt dışından parseller üzerinde Vergi. Sen ücreti eğer ödemek zorunda kalacak:

 • Bir ay 1 000 avroyu geçti için tüm öğelerin değeri almıştır;
 • Ay içinde adına yurtdışından gelen tüm malların ağırlığı 31 kg aştı.

Kazak gümrük bazı özelliklere sahiptir. İşte paketleri vergilendirilmektedir değil, aynı zamanda belirli malların transferi oranını bilmek anlamak için sadece gereklidir:

 • Gıda - ayda en fazla 10 kg,
 • Kozmetik - bir tür 3 adet maksimum;
 • havyar (mersin ya da somon) - en fazla 250 gram;
 • spor malzemeleri, arabaları, ev aletleri ve diğer bazı öğeleri - 1 adet. kişi başına;
 • yatak, ayakkabı, giyim, oyuncak, bisiklet, mutfak ve ev gereçleri - malların aynı tipte 2 adet maksimum;
 • Takı - 6 adet.

Ve en önemlisi - Uluslararası parsel üzerinde vergi sadece 1 gidiş bir ay için ödenen değildir.

Ukrayna gümrük

Ukrayna'da, hukuk, Nisan 2014 tarihinden itibaren yürürlüğe giren. serbest ithalat katalogda 150 sınırı ile uygun olarak, bir gün (veya ağırlık olarak 50 kg), €.

parsel vergi oranı uygunsuzluk durumunda, limiti aşan bir miktarda% 10 olan eklendiği% 20 vergi ve işlem ücreti (yaklaşık 2 Euro). parsel fazla 100 kg veya her şeyden fazla 10 000 € toplam değeri, ağırlığı ise sigorta ve teslimat maliyetine eklenir.

netlik için Yukarıdakilerin hepsi, aşağıdaki tabloda yerleştirilebilir:

150 € ˂ göndermenin maliyeti

Ağırlık 50 kg ˂

˃150 € gönderme maliyeti ancak ˂ 10.000 €

Ağırlık ˃50, fakat 100 kg ˂

10.000 € ˃ göndermenin maliyeti

Ağırlık 100 kg ˃

Bir kişi için Gümrük vergisi günde bir kez% 0'a eşittir. ücret +% 20 + vergi işlem ücreti fazla% 10 olduğunu +% 20 KDV + işlem ücreti + sigorta + nakliye aşan% 10

Ukrayna'da, ayrıca parselin içeriğinden gereksinim söz konusudur:

 • ürünler 1 - paket başına en fazla 10 kg,
 • elektronik aletler veya iletişim araçları - 2 adet en fazla;
 • diğer kurallar.

Eğer kurallara uymak yoksa, parsel ticari olarak kabul edilebilir ve ödeme oranları çok farklı geçerli olacak.

Rus gümrük vergi ödemek nasıl

Rusya bugün yılında yurt dışından parseller üzerinde vergi Kazakistan'da aynıdır:

 • aylık sınırı - 1000 €;
 • ağırlık - en fazla 31 kg.

standartlarını aşan için fazla% 30 oranında bir oranda alınır. bu miktar daha düşük 4 € olamaz zaman / aşırı kilo kg.

örnek:

 1. Gönderme 30 kg ağırlığında ve € 2300 değerdir. görevi: (2300 - 1000) *% 30 = 1200 * 0.3 = 360 €.
 2. Kalkış 40 kg ağırlığında ve 380 € değer. görevi olacaktır: (40-31) * 4 = 36 €.

Eğer norm ve posta öğesinin maliyetini ve ağırlığını uymuyorsa, vergi iki şekilde hesaplanır ve daha sonra ödeme büyük bir meblağ için sunulmuştur.

kuralın istisnaları

Yukarıdaki tüm kişisel malların sevkiyat için geçerlidir. Ancak, bu tanım kapsamına girmeyen ürünlerin bir grup vardır. Bunlar arasında:

 • otomatik satış makineleri;
 • medapparatura;
 • DIC (motor);
 • mobilya, tıbbi bir randevu (kanepe, masaj masaları, vb) vardır;
 • solaryum;
 • fotoğraf laboratuvarları için cihazlar;
 • diğer ürünler, tam bir listesi FCS web sitesinde görülebilir.

Buna ek olarak, özel şema sözde bölünmez mallar için ücret ödemek. Bu özel bir şema görevini + KDV + ÖTV uygular. Böyle ödeme miktarını hesaplamak için daha da netleştirmek için gerekli olan kod TN VED belirli bir ürünü.

o kurallarından kaçmak mümkün mü?

Yurtdışında malların çok satın almak ve istemiyorum ödemek için vergi göndermek için kullanılırsa, mevcut kuralları aşmak deneyebilirsiniz. malların değeri sınırı içinde uymuyorsa, parsel iki veya üç küçük olanları içine bölünmelidir. Gidiş arasındaki aralık 30 günden fazla olması gerektiğini akılda tutmak gerekir.

Orada başka bir seçenektir: birkaç parçaya paketi kırmak için, ve bunların her biri farklı kişiler için gönderin. Koli bir arkadaş veya akraba olmayan adresini göndermiş ve ikamet yeri edilebilir. Sadece bu konuda onları uyarmak unutmayın. Gerçekten de, yönetim olduklarını kabul etmek zorunda olacaktır.

Eğer Beyaz Rusya'da yaşayan ve zaten ayda € 22 Limitinizi seçtiyseniz, bunu yapabilirsiniz. malların ithalat gümrüksüz sınır çok daha yüksek olduğu Rusya veya Kazakistan'da, bir arkadaş / akraba bulun. kendi adına en fazla 1000 € göndermeyi sipariş isteyin (tabii ki, bunun için onlara para vermek). Onlar parsel aldığınızda, Belarus size göndermek ücretsiz olacaktır. bu üç ülke daha sonra yönlendirme mal görev için Gümrük Birliği'nin üyeleri olduğu için aradaki dolu değildir.

Yakın gelecekte bizi neler bekliyor

Rusya'da bir süredir malların gümrüksüz ithalat oranı sıkmak gerekir kalıcı konuşma vardır. Bunun için birkaç seçenek vardır:

 • 15 € en fazla 10 kg ağırlığındaki fazla 22, ancak en az 150 € mal parsel, ekstra ödeme;
 • malları daha pahalı ve yukarıda daha ağır gümrük değerinin 15 € +% 30 ödemeye davet edilir.

Ses ve diğer önerileri. Örneğin, Beyaz Rusya'da benimsenen standartlara sıkı kurallar getirmeye. Bütün bu konuşma yaparken. Ancak, kurallar yakın gelecekte değişeceğini garantisi yoktur.

Bir Alışverişkoliğin İtirafları İpuçları

Şimdi parsel Aliekspress »E-Bay ve diğer pazarlardan" konulu vergiye tabidir tam olmadığını bildiğimiz için, onların alımları için takvim ayarlamak gerekir. Kimin kilo belirlenen sınır aşan yabancı mallar, maliyet veya satın almaya karar verirseniz, normal posta ile teslim seçin. Bu durumda, yalnızca bir ücret ödemek. Bir gönderi kurye hizmetleri veya aracılar dahil olacak olursa, fazla ödeme miktarı önemli ölçüde artacaktır.

Onların ticari olmayan amaç ispat edemez ise, malların tek tip bir sürü sipariş etmek gerekli değildir. Beş çocuk sahibi Örneğin, farklı boyutlarda 8 özdeş tişörtler hala bir şekilde açıklanabilir. Ama burada 15 futbol topu açıkça paketin ticari amaç göstermek var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.