SağlıkMüstahzarlar

Alkol bağımlılığı için tabletler nelerdir?

Çoğu psikolog ve tıp uzmanı, alkolizm'in bir hastalık olduğunu düşünmektedir. Bugün ilaç pazarında bu rahatsızlıktan kurtulmaya yardımcı olan çok geniş bir yelpazede ilaçlar bulunmaktadır.

Alkol bağımlılığı için tabletler nelerdir?

En sık kullanılan ilaçlardan bahsetmeden önce, hastalığın yüzde yüzünü kurtaracak bir araç bulunmadığına dikkat edilmelidir. Uyuşturucu bağımlılığın alkol bağımlılığından kurtulma sürecine katkıda bulunuyor, ancak bağımlılığın iyileştirilmesi mümkün değildir. Uzmanlar alkol bağımlılığından gelen tüm hapları üç kategoriye paylaşıyor.

Hoşgörüsüzlüğü provoke eden ilaçlar

Bu gruba "Disulfiram" gibi bir araç dahildir. Benzerler arasında "Abstinil", "Antabus" ve diğer ilaçlar bulunmaktadır. Polonya'da üretildi. Aktivitesinin mekanizması, alkol kandaki parçalanma sürecinden sorumlu bazı enzimlerin engellenmesinden kaynaklanmaktadır. "Disulfiram" ı (veya analoglarını alkol ile birlikte kullanırken) hemen baş ağrısı, kusmaya başlamadan önce mide bulantısı, çarpıntı artar, başka belirtiler görülür. İlacın özel bir özelliği metalik tadını almasıdır. Bu bağlamda, ilacın hastaya haber verilmeden verilmesi mümkün değildir. Başka bir analog da "Esperal" araçtır. Fiyatı yaklaşık 400 ruble olan alkol bağımlılığından alınan bu haplar, özel bir plana göre bir narkolog tarafından reçete edilir. İlacınızı boş karnına alın. İlaç, yeterli miktarda su izleyerek (yüz mililitreden az olmamalıdır) içirin. Tedaviye başlayın, günde bir tabletle başlayın. İlaç, son alkol kullanımından sonraki bir günden önce alınmaz. Uzmanlar, aynı zamanda, itidal döneminin o kadar uzun olursa o kadar iyi olacağını da kaydediyor. Klinik etkiye uygun olarak, dozaj daha sonra 0.5'e ve daha sonra ¼ tab / gün'e düşürülür. Lokal anestezi altında bu preparatın dikilmesi de yapılır. Genellikle, prosedür gluteal bölgede veya subskapular bölgedeki yumuşak dokularda yapılır. Alkol bağımlılığı "Lidevin" den gelen tabletler nispeten yeni bir araç olarak düşünülür. Disülfiram ve B3 vitamini ve B4 vitamininin kombinasyonu nedeniyle, küçük bir dozda bile alkol alması durumunda belirgin bir klinik etki sağlanır. Dozaj, her hasta için ayrı ayrı hesaplanır.

Alkol ihtiyacını azaltan ilaçlar

Bu ilaçlar arasında, Proproten 100 ilaçları onun değerini ispatladı. Alkol bağımlılığından alınan bu tabletler, akşamdan kalma belirtilerinin şiddetini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda alkol ihtiyacını ortadan kaldırır. Buna ek olarak, ilaç içki-çıkışlarının oluşmasını engeller. İlaç en az kontrendikasyona sahiptir, yüksek etkinlik ve uzun süreli etki ile karakterizedir.

Zehirlenme klinik belirtilerini azaltacak ilaçlar

Bu ilaçlara, oldukça iyi bilinen bir ilaç "Alka-Seltzer" atfedilmelidir. Ürünün bir parçası olarak aspirin. Bu bileşen baş ağrılarını gidermeye yardımcı olur. Asit-baz dengesinin iyileşmesi, tıbbın içerdiği pişirme soda yüzünden meydana gelir. İlaç, akşamdan kalma sendromu semptomlarını önemli derecede hafifletir, vücutta bir bütün olarak tonik bir etkiye sahiptir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.