BilgisayarlarEkipman

Ne hızında çalışıyor

Tarihsel olarak, işlemci saat hızı bilgisayar performansının ana göstergesi olan ve bir seferde bile eğitimsiz kişi kim optik disk o arabaya daha gigahertz, daha iyi kesin olarak ifade etmek, esnek farklı yapabiliyor ne olduğunu bilmez ve kimse olur onunla savundu. Günümüzde bilgisayar çağının ortasında, moda bu tür geçti ve geliştiriciler önbellek ve çekirdek sayısı sayısının artırılması, uzakta daha mükemmel bir mimari yaratma yönünde almaya çalışırken, ancak saat frekans performansı "kraliçe" dir. Genel anlamda, bu işlemci ikinci kez gerçekleştirebileceği temel işlemler (döngüleri) sayısıdır.

Daha yüksek CPU saat frekansı, daha temel bir bilgisayar yürütemez operasyonlar ve sonuç olarak daha hızlı faaliyet olduğunu izler.

gelişmiş işlemcilerin saat frekansı iki ila dört gigahertz arasında değişmektedir. Bu belli bir oranda işlemci veri yolu frekansı ile çarpmak suretiyle belirlenir. Örneğin, Intel İşlemci işlemci hızı 2660 MHz, burada çekirdek i7, x20 çarpan ve 133 MHz eşit bir bus frekans kullanır.

Modern işlemciler: önbellek ve çekirdek

Daha önce "çok çekirdekli" bugün piyasadaki bir yenilik oldu gerçeğine rağmen neredeyse hiç tek çekirdekli işlemciler. bilgisayar endüstrisi durmuyor çünkü bunda şaşılacak bir durum yoktur.

İki ya da daha fazla çekirdek sahip olan, işlemci saat frekansı belirleme Bu nedenle açık olmalıdır.

Tür işlemcileri sıklığı hesaplanması ile ilgili ortak bir yanlış olduğu söylenir. Örneğin, "bu nedenle toplam frekansı, 2 x 1.8 GHz = 3.6GGts olacak, 1.8 GHz saat hızında bir çift çekirdekli işlemci var mı?". Hayır, yanlış. Ne yazık ki, çekirdek sayısı, işlemci 3 GHz hızında çalışan eğer son saat hızları etkilemez, bu yüzden nasıl çalıştığını ve olacak, ancak çekirdek daha büyük bir sayı ile kaynaklarını artırmak ve bu da, büyük ölçüde verimliliği artırmak.

Modern bir işlemci için unutmayın önbellek özellikle önemlidir miktarıdır. Bu belirli bir zamanda daha hızlı erişim için gerekli olan operasyon bilgisi, yineleniyor en hızlı bilgisayar belleği vardır.

Bu yana bellek türü üretmek için çok pahalı ve zahmetli olan, değeri, örneğin saat frekansı gibi parametreleri değiştirmeden tüm sistemin performansını arttırmak için bu parametreler için nispeten küçük ama yeterlidir.

Maksimum işlemci saat hızı ve hızlanma

Bilgisayarınız iyi olmuş olabilir olurdu Nasıl, bir gün o hala eski. Ama çöpe taşımayan ve açık çanta ile en yakın elektronik mağazasına kaçmaya. Çoğu modern işlemciler ve ekran kartı ek (fabrikaya ek olarak) hızlanma sağlar ve iyi bir soğutma sistemine sahip, sen, nominal frekans 200-300 GHz düzeyini artırabilir. Büyük sayılar maceraperest ve sevenler için de maksimum teknolojiyi sıkmak çağıran bir "overclock" var. bu tehlikeli işe dahil birçok insan, kolaylıkla 6-7 GHz tek çekirdekli işlemci kadar overclock edebilir ve hatta 8.2 GHz bandında rekor performansını koydu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.