Ev ve AileÇocuklar

Grudnichok çiş önce ağlayan: nedenleri, tedavi

Bazen ebeveynler çiş önce ağlayan grudnichok gerçeği ile karşı karşıyayız. Bu neden olabilir? Nasıl bu durumda çocuğunuza yardımcı olmak için? Tek seferde panik mıdır? Ya da baş etmek mümkün olduğu herhangi bir vaka var mı? Aslında, bu olay göz ardı edilmemelidir. İlle hemen doktora gidin ama çocuğa bakmak gerekir. Ve onun cinsel organına çok. dönemini işeme ağlayan sonra - bazı durumlarda norm, ama aynı zamanda bazı hastalıkların gösteren sinyal ibaret değildir.

korku

Grudnichok çiş önce ağlayan? Birinci ve gayet normaldir nedeni - banal korkudur. şey küçük çocukların henüz vücutlarına neler olduğunu anlamasına kalmamasıdır. Bu nedenle, herhangi bir değişiklik panik yaratmak.

Özellikle idrar geldiğinde. Bu süreç aynı zamanda rahatsızlık eşlik eder. küçük çocukların sırasında işeme ağlamaya başlar. Ama, bir kural olarak, çocuklardan sonra tekrar gülümsüyor. Ya da sadece yerleşmek. Zamanla, bu fenomen gerçekleşecek. Beklemek panik yapmamak ve bir doktora doğan bir bebek ile gitmek sadece gereklidir.

tebliğ

Ama bu sadece bir nedeni budur. Funk - 1 ayda ve doğumdan hemen sonra meydana gelebilecek bir durumdur. Sadece herhangi sırasında veya bir korku olduğu idrar önce ağlayan sanmıyorum. durumlar farklıdır.

Sert inanıyoruz, fakat bazen çocukların basit bir nedenden dolayı, çiş veya kaka önce ağlamaya başlamak - onlar niyetlerini veliler bildirmek için. Ağlayan - dikkatini çekmek için tek yol. Bazen çocuklar çok ağlamaya başlar.

Yine, çocuğun durumuna bakmak gerekir. grudnichok çiş önce ağlama Eğer idrar sonra, yine bir kahkaha atarak, sen endişe edilmemelidir. Büyük olasılıkla, neden onun niyetleri veya korku hakkında bir uyarı ya olduğunu. Her durumda, bir panik yükseltmek için gerekli değildir. Zamanla, yapılacaktır.

rahatsızlık

Neden çiş önce ağlayan grudnichok? Aslında oldukça sık bu olay çocuğun cinsel kimlik bağlıdır olmasıdır. Çocuklar, pratikte, çoğu kız idrar önce ağlıyor.

Neden bu kadar? En yaygın rahatsızlık Bütün fay. Örneğin, çok küçük veya dar çocuk bezinin neden olduğu. idrar yaparken penis sertleşir. Bebek bezi sıkı veya küçük olursa, çocuğun cinsel organına belli ilave baskı var. Buna göre, bu olay ağlama durulacaktır.

Ne yapmalı? fenomenin Tedavi gerektirmez. Basitçe bir boy büyük çocuk bezi almak. Veya varolan bebek bezi sıkı uzatmak için değil. rahatsızlık nedeni kaybolduktan sonra bebek artık idrar önce ağlayan göreceksiniz.

tahriş

Olayların başka hangi versiyonları yer alıyor? grudnichok işemek önce ağlayan, ama başka bir şey onu rahatsız etmez, sorunun bu kadar ciddi olmadığını muhtemeldir. Ebeveynler dikkatlice bir çocuğun genital bakmak gerekir. Bu çocuklardan özellikle doğrudur.

Belki genital bölgede tahriş oldu. Örneğin, kirli bebek bezi uzun konaklama. Sonra idrara çıkma rahatsızlık ve hatta bazı ağrı, yanma getirecektir.

Bütün oldukça kolay tedavi - sadece hava banyoları almak, çocuğunuz bebek bezi olmadan daha büyük olmasını sağlayacaktır. Bebek nemlendirici hasarlı cildi yağlamak için de gereklidir. Ya da toz kullanımı. Tahriş geçer sonra, herhangi bir idrar sorunları olmayacaktır. Bebek o idrarını yaptığında ağlama artık.

sinesi

Ama ertesi sorun yalnızca kadınları etkiler. 1 ay içinde (veya üzerinde, ama çok değil) bebek idrar yaparken ağlamaya başlıyor, onun cinsel organına bakmak gerekir. Bu patoloji sineşili olarak dışlanmış değildir aslında. Bu terim, labya kaynaşık olduğu olgusunu açıklamaktadır. Bu rahatsızlık getiriyor.

Sineşi özel muamele gerektirir. Bu anatomik anormallikleri - tüm bu tür hastalıklar sonrasında. Bunlar cerrahi düzeltilmesi eğilimindedir. cerraha - Bu nedenle, daha sonra bir pediatrik jinekoloğa bebeği alır ve gerek. Sadece operasyon sonrası kayıp zaman işeme için ağıt. Sabit bir sorun - olmayacak gereksiz sesler ve kaygı.

enfeksiyon

Sonraki senaryo da kız için de geçerlidir. varsa idrar yaparken ağrı bir çocukta, bu özel hastalığın penetrasyon bir sonucu olabilir. vajina sonra, yayılır ve inflamasyon / tahrişe neden olur.

Ve acı veya rahatsızlık idrara yoktur. söylendiği gibi çocuk, sorunu göstermek için tek bir yol yeteneğine sahiptir - ağlarız. idrar sonra hiçbir anında sakin yoktur. Nedenle bir doktora danışmanız tavsiye edilir. Çocuk jinekolog sorunla başa çıkmak yardımcı olur. Vajinal enfeksiyonlar cerrahi tedavi edilmez. Genellikle özel hijyen yanı sıra bazı ilaçların alımını verilen.

fimozis

Çocuk yazmaya zarar? Ne olursa olsun çocuklar fimozisteki yaş oluşabilir - genital organların uygunsuz hijyen nedeniyle sünnet derisi iltihabı. Çoğu zaman, benzer bir sorun bebeklerde oluşur.

Kendini tanı gerekli değildir, ama bebek iltihaplı sünnet derisi ve penis gözlenmektedir şişlik eğer uyarı, gereklidir. hoş olmayan bir kokuya sahip, beyaz sıvıların (irin) Olası bir seçim. idrar yaparken yanma hissi meydana gelir. Sonuç olarak, çiş önce ağlama grudnichok.

Fimozis - ortak bir fenomen, çok tehlikeli değildir. Ama sadece erken tedaviye başlamak eğer. Doktor belli hijyen reçete edecektir. Ayrıca, cerrah bebeğin kir sünnet derisi temizlenmelidir. Hastalık geçti edildikten sonra hiçbir endişe idrarını uzak değildir.

Ne tavsiye velilere verilebilir? Genellikle özel sabun ile bebek uzak yıkayın. banyo biraz potasyum permanganat eklemeden önce Aynı zamanda banyosunda önerilir. Su kaynatmak için arzu edilen bir durumdur. yavaşça, zaman zaman silerek bir sünnet. Aksi takdirde, fimozis çocuğu rahat bırakmaz.

doğal bir süreç

Bununla birlikte, hastalık - erkekler ağırlıklı olarak oluşur tek sorun değil. bir şey daha var. Doğru, bu doğal bir süreçtir. Özellikle küçük bir çocukta idrar sırasında ağrı, testislerin düşürülmesi nedeniyle olabilir.

Bazı çocuklar için bu süreç acı verici. Ve eğer bir hastalık diyemezsin. Sonuçta, her beden farklıdır. Bu nedenle kendi kendine ilaç iyi değildir. Nereye Gitmeli? Çocukların kliniğinin sorunu çözmeye yardımcı olur! çocukları alır Üroloji Uzmanı, evlat incelemek zorunda ve sonra ağrı bu şekilde yol açtığını teyit ederim. Bir çocuk cerrahı gidebilirsiniz - Bu uzman da neyin yanlış olduğunu belirleyebilir.

Bir çocuk yüzünden testislerin iniş yazmak için hasta ise, biraz daha beklemeniz yeterlidir. Bu doğal bir süreç. O bitmiş ve rahatsızlık gitti. Bazen özel harekat gerekiyor ama sadece yumurta tamamen bırakılır. Sonra bu işlemden sonra rahatlama gelir.

ürogenital sistem hastalıkları

İdrar yaparken neden başka ağlayan bir bebek oluşabilir ki? Cevap rahatlatıcı değil - bir çocuk genitoüriner sistemin bazı bozukluk olduğunu muhtemeldir. Örneğin, sistit. Bu durumda, bebek idrar olacak, o ağrı ve rahatsızlığı yaşamaya başlar. Yani, kaçınılmaz ağlama.

Grudnichok idrar önce ağlayan? daha önce belirtildiği gibi bu süreç, doğal olabilir. Ama bazen ürolog bir ziyaret için gitmek gerekir. erkek ve kız gelince. Doktor çocuğun ürogenital sistem hastalıklarının olup olmadığını belirlemeye yardımcı olmak için karmaşık bir analiz yazacağım. Eğer öyleyse, o ilaçlar ardından kompleks tıbbi prosedürler, yürütmek için gereklidir.

velilere tavsiye bir kelime: sırayla bebeğiniz tavsiye edilmez aşırı ısınma önlemek veya süper-soğutmaya tabi. genitoüriner sistem sistit, yardım ısınma olsaydı - her gün çocuk de kısa bir süreliğine midesinde bir sıcak su şişesi koymak için yeterlidir.

Şimdi anlıyorum ağlama grudnichok neden sidik önce. Aslında, her şey göründüğü kadar kolay değildir. ağıt aniden ortaya çıktığı durumlarda, bir çocuk uzman görmek daha iyidir. değil kendi kendine tedavi gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.