SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Kas dokusu

Kas dokusu, vücut motor reaksiyonları içerir. Bu onun uyarılma yeteneği ve daralma nedeniyle. o, çizgili, düz iskelet ve kalbidir bina tipine göre.

bileşimi, düz kas dokusu mononükleer hücreleri (iğ biçimli miyositler) içerir. Bunların uzunluğu yüz yirmi ila beş mikrondur. kasılıp yavaş dinlenmek yeteneği ile karakterize Bu kas dokusu. Onun faaliyetleri istemsiz vardır. Bu lenf ve kan damarlarının duvarları ve aynı zamanda sindirim sistemi ve üriner sistem içine dahil edilmiştir.

Çizgili kas dokusu bir mikron mertebesinde uzunlukta ve çapta (yüz ya da daha fazla çekirdek kadar) iskelet polinükleer miyositlerinde büyük (birkaç santimetre) ihtiva etmektedir. Onun mikroskobik yapısı açık ve koyu bantlar tenavübü olduğunu. Bu doku gevşeme ve kasılma yüksek oranına sahiptir. Bu iskelet kası, farenks ve üst özofagusta dahildir. Onun faaliyeti keyfi (kontrollü kişi) 'dir.

Çizgili kas dokusu, kalp çok çekirdekli hücreleri (kardiyomiyositlerde) oluşur. Bunlar sitoplazma birliği ortaya bileşikler (takvime diskler), bir dallanmış yapı oluşturur. Bu kumaş, kalp miyokardı oluşturulur. Başlıca özellikleri dinlenmek ve hücrelerde eksitasyon etkisinde meydana gelen ritmik kasılma yeteneğini içerir. Onun faaliyetleri adam (istemsiz) tarafından kontrol edilmez.

yumuşak doku hasarı (yara) açık ya da kapalı olabilir. Sıkıştırma, oluşumu ayrımı türüne göre kırıklar, burkulma ve çürükler. Kışın, bir kural olarak, kapalı bir hasar vardır. Bu damlalar çok sayıda kaynaklanmaktadır. kapalı deri hasarı patolojik merkez kısım bütünlüğünü korumak mümkün olduğunda. Bu da, mikro-organizmaların nüfuz etmesini önler etkilenen alan ve geliştirme pürülan (bazı durumlarda, akut) enfeksiyonu.

Yaralanma nedeni vücudun herhangi bir alanda bir künt karakterin hızlı ve geçici etkisidir. Bu yaralanmanın bu mekanizma üzerinde künt travma veya şok olabilir zaman.

gergin kumaş neden bunun karşı tarafında yönlendirilmiş her iki güç üzerindeki etkidir. Bu durumda onun anatomik süreklilik ihlal edilmez. Tipik olarak, ağır ligamentler yakın eklemler maruz germe.

Eğer güçlü germe doku onun rüptürdür. Bu durumda onun anatomik süreklilik ihlal olduğunu.

Bölme sendrom patolojik durumunun ciddi olarak tanımlanır. oluşun nedeni uzun süre, bazı durumlarda, etkili yüksek mekanik kuvvetlere maruz kapalı hasar oldukça geniş yumuşak doku mekânları. Bu durumda yaralanmaların niteliği farklı olabilir.

Yumuşak doku nekroz besleme damarlarına sıkıştırılması veya hasar sonucunda, ihlal veya güçlerinin fesih durumlarında ortaya çıkar. Tipik olarak, algılama ve deri bir yara bölgesinde olabilir doğrudan bu sınırlar. Ihlali veya yara kenarında doku besleme bırakma yanlış, güçlü bir cilt hasarı veya teknik olarak uygun olmayan dikiş yapılan kesmek nedeniyle olabilir.

veya iyileşmenin ilk günlerinde Nekroz soluk mavi deri parçaları şeklindedir. Yavaş yavaş, kendi rengi kahverengine döner. Cildin nekroz kuru tutulmalıdır. onlar steril bandaj işlevini gerçekleştirirken, onları tamamen kaldırmak için erken olmamalıdır. Islak nekroz halinde derin pürülan birikintilerinin oluşmasını önlemek için hemen çıkarılmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.