GüzellikCilt bakımı

Yakın yerlerin yıpranması.

Yakınlardaki yerlerin yıpranması, modern kadınlar için zorunlu bir işlemdir. Artık pürüzsüz ve temiz bir cilde sahip olmak modaya uygun. Özellikle alakalı olan bu sorun mayo giyindiğinde, dürüst ve açık elbiselerle, yani yaz mevsiminde olur.

Mahrem yerleri epilasyon için kullanılan araçlar çok şaşırtıcıdır: evde kozmetiklerin ustalıkla kullanılması, güzellik salonunda pahalı ve acı verici işlemlere kadar. Kadınlar, depilasyondan sonra pürüzsüz, temiz ve narin bir cilt elde etmek için herhangi bir sakıncaya ve hoş olmayan hislere tolere etmeye hazırdır.

Eski zamanların mahrem yerlerinde depilasyon gerçekleşti. İnsan gelişiminin farklı dönemlerinde, kadınlar bu amaçla farklı bileşikler kullanıyor: reçineler, otlar, mineraller. Yakın depilasyon için modern krem ile aynı etkiyi sağladılar. Ve bir depilatörün atası, kaba bir sicim üzerine gereksiz tüyler sarmak ve daha da keskindirmekten oluşan bir yöntemdir.

Genelde mahrem yerlerin depilasyonu nedir? Bu, cildin yüzeyinin üzerinde bulunan kıl şaftının çıkarılmasından oluşan hoş bir işlem değildir. Hassas bölgelerde - bikini çizgisi ve koltuk altı çizgileri yapılır. Şu anda, bu prosedür çeşitli jel, krem ve mum yardımıyla gerçekleştirilmektedir.

Yakın yerlerdeki depilasyon evde yapılabilir. Bu durumda en yaygın yöntem tıraştır. Bu en öngörülemez ve tehlikeli bir yoldur. Sonuçta, hiç kimse ciltteki mikro travmada enfeksiyondan etkilenmez ve püstüller ortaya çıkar. Maalesef onlardan kurtulmak o kadar kolay değil. Buna ek olarak, bu tür apseler genellikle dış genital bölgeye geçer. Yanma ve kaşıntı olabilir. Ve ayrıca saç cildinize hızla büyümeye başlar. Ancak bu tatsız sonuçlar kaçınılmalıdır - tıraş öncesi ve sonrası cildi iyice dezenfekte edin ve yıkayın. Artık tıraş için özel olarak tasarlanmış birçok krem üretilmiş ve sonrasında da cilt bakımında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Her zaman yüksek kaliteli makineler kullanın ve saçlarınızı yalnızca büyüme seyrinde tıraş edin.

Evde depilasyon için her türlü kimyasal üretilir. Deriye uygulandıktan sonra saçla birlikte özel bir spatula ile alınırlar. Onlardan birini kullanmadan önce talimatları okuduğunuzdan emin olun. Herhangi bir ilaç alerjik reaksiyona neden olabilir, bu yüzden kullanmadan önce test edilmelidir. Kolunuza bir miktar para koymanız ve şişmeyi beklemeniz gerekir.

Çok popüler olan balmumu yardımıyla samimi yerlerin depilasyonudur. Son derece acı vericidir, ancak buna rağmen büyük bir talep var. Bu prosedür sıcak ya da yumuşak mum kullanılarak ya da katı ya da sıcak mum yardımıyla gerçekleştirilir . Sıcak balmumu saçınızın gelişme yönünde uygulanmalıdır. Sonra cilt ısınır, bu nedenle gözenekler açılır ve saç neredeyse acısız ve kolay bir şekilde çıkarılır. Ancak, sıcak balmumu ile yapılan epilasyonun en iyi uzman bir salonda yapıldığına dikkat edin. Sonuçta, bu prosedür, deneyim ve beceri gerektirir. Depilasyondan sonra kıl büyüme yaklaşık 2-3 hafta içinde başlar.

Çok popüler bir prosedüre shugaring denir. Sorunlu bölgelerdeki saçların şeker yardımıyla uzaklaştırılması. Bu davada eylem ilkesi balmumu ile depilasyona benzer, ancak burada daha fazla artı vardır: uygun fiyata, düşük travmatizma, batmış tüylerin yokluğu, hipoalerjeniklik.

Tabii ki, güzellik salonunda fazla saç kalan saçlardan kurtulmak en iyisidir. Fakat böyle bir fırsatınız yoksa, evde yapmak oldukça mümkündür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.