SağlıkKanser

Meme kanseri tedavisi

Meme kanseri kanserli dejenerasyon lactocytes nedeniyle oluşur. Kanser - çok yaygın bir patoloji yıllık Bu vakaların 1 milyondan fazla kayıtlı .. Hastalığın tarafından Temsil kadınlarda tüm kanser lezyonları arasında ilk gerçekleşir. Tipik olarak, hastalık kırk beş altmış yıla yaşında kaydedilir. patoloji çocuk ve erkeklerde gözlenen durumlar vardır.

Meme kanseri gelişir neden halen bir fikir birliği yoktur. Kanser hücrelerinin bir oluşum içinde, ana etyolojik bir faktör fizyolojik bir mutasyonun, normal lactocytes olduğu kanıtlanmıştır. Karsinojenler hücrelerin mutasyona neden olabilir ve onlar kansere dönüşür. kanser gelişimine katkıda bulunan pek çok farklı faktör vardır. Bu kalıtsal faktörü; menstrüel bozukluklar; kan östrojen konsantrasyonunun artması; Laktasyon olmaması; meme bezleri (güneşlenme üstsüz), seks memnuniyetsizlik aşırı ısınma; sigara; alkol, kahve, krem ve aşırı şeker tüketimi; düşük; adrenal bezler, tiroid bezinin fonksiyon bozukluğu. Yukarıda göz önüne alındığında, söz konusu edilebileceğini meme kanseri bezlerindeki tedavisi - zor ve bazen etkisiz mesele.

Meme kanseri, ana oturum - dokularında tümör varlığı meme. Bahsedilen formasyonu inceleme (mamografi, ultrason, vs.) içinde elle muayene (rasgele) ya da doktor sırasında hastaya tespit edilebilir. hızla boyut olarak artmış, tümör uygun tedavi yokluğunda, göğüs örgü veya deri içine doğru büyür. Hızla vücuda (genellikle beyin, kemik, karaciğer ve akciğerler) boyunca (metastaz) yayıldı kan ve lenf kanseri hücreleri aracılığıyla.

Meme kanseri tedavisi

Bu hastalığın tedavisi ve dayanak - aşağıdaki yöntemi de kullanmaktadır kompleks tedavisine:

- mastektomi (göğüs kaldırma) ;

- kemoterapi, hormon ve radyoterapi.

Hastalığın erken evrelerinde sadece mastektomi olabilir. metastaz varlığında bir operasyon yapamaz. Tedavi yöntemi, vb, tümör büyüme hızı, yapısı, hastanın yaşı, bağlıdır işleyen yumurtalık ve

Meme kanserinin korunması terapisi

Bu tedavi yöntemi, cerrahi sırasında vücut korur. Bu durumda, yalnızca kaldırıldı bazı meme. Bu tedavi yönteminin, radyoterapi ile "destekli".

Almanya meme kanseri cerrahi tedavisi kaldırılması (lumpektomi) dayanan habis. tümörün çıkarılması ameliyat öncesi, doktor hastaya her birinin tüm olumlu ve olumsuz yönlerini açıklamak zorundadır, çeşitli yollar üretir. bazı durumlarda anne korunması, imkansız (yaklaşık% 30) ile olan işlemler, bu nedenle, meme korunması ile çalışmasını sağlar cerrahi kemoterapi gerçekleştirilmeden önce tümörün boyutunu azaltmak için. Kural olarak, bir mastektomi estetik ameliyat yapıldıktan sonra.

Meme kanseri halk ilaçları tedavisi

Meme kanserinin tedavisi için, kural olarak, otlar kekik, karahindiba, cudweed, muz, celandine, civanperçemi, kekik, çiçek Motherwort, Ölmez, ısırgan otu, kantaron, nergis, adaçayı, ıhlamur, papatya, anne ve üvey anne, çam toplamak için kullanılır , rezene ve huş. eşit parçaya çekilen otlar koleksiyonu hazırlamak için. Kanser tedavisi bu konuda her ne kadar oldukça sık etkisiz geleneksel yöntemler ve geleneksel tıp güçsüz olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.