SağlıkTıp

Herpes simpleks virüsü: ne kadar tehlikeli?

Bu bir sır değil herpes enfeksiyonları dünyada en yaygın olanlarıdır. istatistik herpes simpleks virüsü ilk tip gezegende insanların vücut% 90'ında mevcut olduğunu söylüyorlar. Ve, tıbbın sürekli gelişim rağmen sorusu herpes tedavisi hala açık.

Herpes simpleks virüsü: nasıl bulaşır?

Aslında, bu tür enfeksiyonlar yakalamak çok zor değildir. Herpes simpleks virüsü birlikte tükürük ile, iletilir. Yakalama tür enfeksiyonlar öpüşme veya hasta bir kişiyle yakın temas edebilir iken. Ayrıca, cinsel ya da çocuğun organizmaya anneden doğum sırasında, (kişiyle konuşma sırasında, örneğin) hava yoluyla bulaşabilir.

Birçok kişi enfekte kişilerle temas ile enfekte olma mümkün olup olmadığı, ilgilenen, bunlar virüs sözde "uyku" durumundayken varsa. olabilirlik, tabii ki, mevcut, ancak bu tür vakalar çok nadir görülür. herpes virüsü latent aşamada ise, viral partiküller çok küçük miktarlarda tükürük ve vücut sıvılarının nüfuz.

Herpes simpleks virüsü ve gelişiminin mekanizması

İnsan vücudunda bir kez, viral partiküller hızlı bir şekilde lenfatik sisteme nüfuz eder. Virüs lenf düğümlerinin hücrelerinde yeni parçacıklar yeniden başlar ve mukoza ve iç organlarda. enfeksiyonu, sinir lifleri boyunca, hem de kan ve lenf ile vücuda yayılır.

HSV enfeksiyonunun varlığının bir kan testi ile tespit edilebilir, bu dönemde - İlginç bir şekilde, herpes simpleks virüsü IgG belirgin enfeksiyondan sonra ilk beş hafta artar seviyesi spesifik antikorların oluşumuna yol açar.

Antikorlar herpetik hastalıklara karşı kalıcı bağışıklık sağlamaz unutulmamalıdır. Herpes virüsü bir ömür boyu insan vücudunda kalır. Çoğunlukla enfeksiyon harici belirtilere neden uykudadır. Virüs etkinleştirildiğinde zayıflaması insan bağışıklık sisteminin. Örneğin, birçok fark etmiş dudakları uçuklar soğuk ve ateş, kural olarak görünür.

Herpes simpleks virüsü: ne sebep hastalıklar?

En yaygın herpes sözlü lezyonlara neden olur. Tipik olarak, bu gibi durumlarda, enfeksiyon, sadece ağız etkiler ve deri üzerinde veya ağız köşelerinde kabarcık döküntünün eşlik eder. Bir farenjit, diş eti iltihabı ve stomatit - Öte yandan, virüs aynı zamanda mukoza zarının lezyonlara neden olabilir.

Oldukça sık, herpes simpleks virüsü cinsel organları bozar. Ana semptomlar ateş, deri döküntüsü ve kaşıntı dış genital, kabul edilir üretradan boşaltma ve vajina, hem de lenfadenopati, baş ağrısı, halsizlik ve halsizlik.

Buna ek olarak, bir viral enfeksiyonun, özellikle durumlarda, hemen hemen herhangi bir organ ya da organ sisteminde hastalığa neden olabilir bağışıklık sistemi olan zayıflamış. olan herpes virüsünün yol açtığı artrit, göz hastalıkları, hem de menenjit, ensefalit, pnömoni ve hepatit birçok durum vardır.

Herpes simpleks virüsü: Tedavi

Yukarıda belirtildiği gibi, tam bir iyileşme mümkün değildir. Herpes virüsü vücuda girmiş ise, yaşam için orada kalır. Doktorların temel görevi ortadan kaldırmaktır herpes belirtileri ve bağışıklık koruması sağlıyor. Bu amaçla, immünomodülatör ajanlar kullanılır. deri döküntüsü da kaşıntı ve iltihap rahatlatmak özel jeller ve merhem reçete edin. Tedaviden sonra ana belirtileri kaybolur eğilimindedir ve virüs latent formu haline gelir. Ancak, bir kişinin tekrarlayan ataklardan tarafından sigortalı değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.