Sanayi

IL-114 - hava yollarının sonsuz gezgin

seksenlerin başında olarak, ana yolcu kabul edildi An-24, SSCB uçaklar ve yaygın olarak iç hatlarda kullanılan, artık kullanılmıyor. Ayrıca, bu filo nedeniyle kaynağın üretimine hızla düşmeye başladı. yolcu ve kargo hem - Hava trafiği artan hacmi gibi faktörleri ekler. AN-24 gereksinimleri ve modern zamanlarda ihtiyaçlarını karşılamak vermedi. O acil ihtiyaç ve kaliteli oyuna girdi.

1982 yılında Yakovlev tasarım bürosu. Ilyushin, zaman Baş Tasarımcısı G. V. Novozhilovym de başlı, yerel havayolları kullanılmak üzere, tip IL-114 yeni yolcu uçağı inşaatı inisiyatifi ele aldı. Bu makine için vakıf IL-14 modifikasyonlar çeşitli işletim deneyimi otuz yıl olacaktı.

Bu girişim Sivil Havacılık Bakanı tarafından desteklenen ve bu yerel IL-114'ün tasarımında başlangıcı oldu. onlar ana geniş gövdeli ticari uçaklar uzun menzilli Il-96-300 çok emek-yoğun gelişimi ile paralel olarak yürütülmüştür beri Tasarım çalışmaları uzun beş yıl devam etti.

Sadece Temmuz 1987 yılında, geleceğin IL-114'ün hemen hemen tüm sistemlerini yeniden edilmiş tam ölçekli model arabalar, inşa edildi oldu. En tamamen iç altmış koltuklarda bulunan düzende yansıyan, aynı zamanda detay mürettebat kabinde modellenmiştir. Ayrıntılı ve dikkatli bir değerlendirme prototipleme Komisyonu IL-114 gönderilen proje, seri üretime başlamayı kararıyla onaylanmıştır sonra.

bu arabanın üretiminde lider firma veren doğrudan birçok model "Ilyushin" den önce, Taşkent'te Havacılık Üretim Derneği atandı. işletmenin ikinci parti yıl 1909 yılından bu yana kendi tarihini lider, Moskova uçak fabrikası "Çalışma Banner" seçmiş.

düzlem olarak bileşik ve metalik olmayan malzemelerden çeşitli, yüksek dayanımlı alüminyum ve titanyum alaşımları oluşturulurdu. yakıt sistemi uçağın kanadında bulunan iki keson-tankı içerir. Bunların toplam kapasitesi 8360 litredir.

Bu makinenin ana yapısal özelliği, düşük konumları şematik olarak yaylanır kanat monoplane olarak tasarlanmış olmasıdır. Uçakta bir çift turboprop motorlar TV7-117S. 3.6 metre çapında vida ve motorun güç çıkış 2500 litreye eşittir. a.

O, tekrarlanan testlerden sonra, nihayet, devreye nerede gemide yolcu bulunan bu modelin ilk uçuşu, (başka bir ülkede) sadece 1999 yılı gerçekleştirildi. Mükemmel aerodinamik yeni uçağın nitelikleri yanı sıra verimlilik, güvenilirlik ve düşük bakım maliyetleri, Il-114 sivil hava taşımacılığının sisteminde çok popüler makineyi yapmak için idi. Ancak, yalnızca 17 uçağı serbest bırakıldı. 2012 yılı itibariyle üretim Taşkent'te durdurdu.

Bugün Il-114-100, büyük ölçüde modelin uçuş özelliklerini azaltır daha güçlü motorların "yüzlük" kurulum PW-127H Kanadalı üretim farklıdır oldukça aktif modifikasyon sürdürdü. Bu yüksek dağlar ve IL-114-110, prensipte yönelik olduğu güney enlemlerde, boğucu ikliminde özellikle dikkat çekicidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.