Sanat ve EğlenceLiteratür

Alexey Cherkasov - biyografi ve yaratıcılık

Bugün size Aleksei Cherkasov'un kim olduğunu söyleyeceğiz. Bu yazarın kitapları ve biyografisi aşağıda incelenecektir. Sovyet yazar-nesir yazarıyla ilgili. "The Red Horse", "The Black Poplar", "Hops" adlı romanları içeren "Taiga halkı hakkında efsaneler" adlı üçlemesi üçlü oluşturdu.

biyografi

Alexey Cherkasov 1915 yılında Yenisei köyünde bir köylü ailesinde dünyaya geldi. Gençliğin yanı sıra gençlik, Kuragino ve Minusinsk yetimhanelerinin duvarlarında geçirmeye zorlandı. Aleksei Cherkasov erken yaşta yazmaya başladı. Önce şiir yazdı ve daha sonra (1934'de) "Yaşam İçin" oyununu yaptı. Minusinsk Drama Tiyatrosu sahnesinde sahnelendi.

Kuragin komisyon temsilcilerinin bir parçası olarak A. Cherkasov, Krasnoyarsk Agropedagojik Enstitüsü'nde okumaya gönderildi. Liseden mezun olmamış, 2 yıllık eğitimden sonra, Komsomol çağrısına göre Balakhta bölgesine giderek kolektifleştirmeye gitmişti. Kuzey Kazakistan'ın kollektif çiftliklerinde ve Krasnoyarsk Bölgesi'nde bir tarımsal araştırmacı olarak çalıştı.

Alexey Cherkasov: "Hops" ve üçlemenin diğer çalışmaları "Taiga halkı hakkındaki efsaneler"

1941'de yazar, Minusinsk yakınlarındaki Podsinee köyünden gönderilen bir mektup aldı. Mektup, alıcıya göre, satırlarda "yat" harfi, fosilleşmiş, düz bir elle belirtilmiş ve ölüler dünyasından bir mesajı andırıyordu. Metin "Efimiya" imzasıyla tamamlandı. Yazar, Avvakum'un kızı olduğunu ve Alevtina Krushinina ile Podsinee köyünde yaşadığını bildirdi. Alexey Cherkasov aynı zamanda elçiyi ziyaret etmeye karar verdi ve yeryüzüne yarısı batmış bir Giriş kabini bulmaya karar verdi. Kahramanımız Efimia'yı buldu. Geçmişi ve bize ilgi konusu eserlerinin temelini oluşturdu. Mektubun mektubu 136 yaşındaydı. Eski İman Eden, 1812 yılında ilk Dünya Savaşı sırasında çocukluğunda Napolyon'u kendi gözleriyle gördüğünü yazara anlattı. Devrimde, 1917'de 112 yaşındaydı. Ve Büyük Yurtsever Savaşı görmek için yaşıyordu.

Sibirya'ya sürülen efsanevi bir Decembrist olan kahramanımızın dedesi, mahkum Loparev'in sevilen Efimia'nın prototipi haline geldi. Yazarın dedesi Cherkasov Zinoviy Andreevich'in hikayesi de hikayenin temelini oluşturdu.

Anlatı Decembrist ayaklanmasından sonraki zamanı anlatıyor. 1830'da Yefimiya 25 yaşındaydı. Kahramanın romanın ana lokalinde görünmesi üzerine - Belaya Elani - zaten 55 yaşında. Tüm üçlemeler, bölümlere ayrılmış bölümlerden oluşturulur. Arsanın hareket süresi 1830-1955'dir. "Khmel" eserinin anlatımı, 1917 Ekim Devrimi'nden sonra tamamlandı. "The Red Horse" romanı, İç Savaş sırasında Yenisei Sibirya'daki olayları vurguluyor. "Siyah Kavak" adlı eser Kolçak'ın Büyük Vatan Savaşı'na yenilgisinden ilk barışçıl yıllara kadar önemli bir geçmişi kapsıyor. Eylemler, Yenişehir eyaletinin, Minusinsk ve Krasnoyarsk topraklarında gerçekleşir. 1950'de roman "Hops" oluşturulduğunda, yazar aktif olarak Martyanov Müzesi'nden materyalleri kullandı. 1963'te bu eserin ilk baskısı Krasnoyarsk'da yayınlandı. Yazarın yaşamı boyunca, 3 milyonun üzerinde kopyanın bulunduğu beş baskı yayınlandı.

eserler

1933-1934'te Alexei Cherkasov, The Ice Sheet adlı başka bir roman yazdı. Ayrıca kalem şu işleri içeriyor: "olduğu gibi dünya", "Sibirya tarafında", "Gün Doğu'da başlıyor", "Yüz", "Kırlangıç".

hafıza

Alexei Cherkasov, Samokish Caddesi 14'te bulunan beş katlı bir binada Kırım'ın başkentinde kısa bir süre yaşıyordu. Sadece 1969'dan 1973'e kadar (13 Nisan'a kadar - ölüm günü). Bununla birlikte, bu adamın külleri Simferopol şehir mezarlığının içinde kalıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.