Sanayi

Maden - bu nedir?

Mineraller ... Bu terim topraktan veya yüzeyden mayınlı hemen hemen her şeyi denir. Bu yazıda, sadece onlar hakkında konuşmak veya üretimlerinin ile ilişkili temel kavramlar hakkında, daha doğrusu gidin.

madencilik yöntemleri

Birkaç yöntemleri vardır : madencilik madenler, taş ocakları ve madenler.

Ocağı - Açıkta madencilik edilir. Bu yöntem en ucuz olduğunu. toprak tabakasını ortadan kaldırarak kolayca ulaşabilir böylece minerallerle Plast, yüzey veya çok sığ bulunmaktadır.

Maden - tünel ve madencilik için ekipmana sahip bu yeraltı tesisi. Bu üretim yolu çok daha pahalı olduğunu, ancak birçok alanda sadece ekonomik bir seçenektir.

Maden - kıymetli metaller veya taşlar çıkarılan bir yer. madenler ve taş ocakları - Genellikle, iki önceki seçenekleri madencilik içerir.

Onlar için kim çalışır?

Sibirya'da bulunan Rusya'nın en mayınlar,. Kolyma'ya ve Magadan gibi isimler kötü dernek neden. Buralarda bir altın madeni değildir. Nedenle, insanların çoğu, orada çalışan bir hapis cezasını gibi görünüyor. Ancak öyle değil. Bize film "Elmas Kol", "Kolyma'ya Bize gel!" dan bir ifade hatırlayalım O gevşek oldu ve uzak Kolyma'ya adam, söyledi. Ancak, o da oradaydı.

fırsat iyi para kazanmak için. Senin için?

Kolyma'ya Davet herkes için kullanılabilir prensipte madenlerde çalışmayı, demekti. Ancak zor çalışma koşulları fiziksel sağlığı üzerinde sınırlamalar getirebilir. Maden - günde 12 saat, toplum yararına sıkı çalışma için çok çalışmak gerekli olduğu bir yer. Ama iyi para kazanmak için bir fırsat aynı zamanda. Yakutsk kenarın altın madenlerinde Maaş önemli ölçüde Rusya diğer bölgelerinde ortalama maaş fazladır.

çalışma koşulları daha çok kaba bir ülke ve konfor uygun olması olası değildir, Spartan çağrılabilir. En azından bu değil daimi ikamet için, buraya çalışmaya gelenlerin birçoğu için de geçerlidir. işin Dönel yöntemi - işgücü düzenlemelerinin temeli, madene yapışır. Bu işgücünün yapısını etkiler. Çoğu durumda bu olmayan yerliler olduğunu. Nerede kazanmak ve bırakın. Sürekli üretim döngüsünü sürdürmek için yılın herhangi bir zamanda ve herhangi havalarda çalışmaya hazır olduklarını personele ihtiyacımız var. Bu nedenle mayın - genellikle kendi sağlıklarını kazanmak bir yer.

madenleri pahalı malzemeler çıkartılmaktadır için, her nesne ciddi bir güvenlik kontrol sistemine sahiptir. Bu da kolayca cepler saymıyorum, ağızda, giysisinin kıvrımlarına gizlenmiş olabilir, elmas veya altın taneleri büyüklüğünde çok küçük, anlaşılabilir. Belki de bu nedenle, kötü bir üne bu yerler var.

Buna ek olarak, para her zaman kalmaz, aynı zamanda bunların yasadışı elde etmek isteyen bile sağlıkları pahasına, kendi dürüst çalışmayı kazanmak isteyenler çekecektir. Bu nedenle, bir elmas veya altın madeni olduğu alanlarda suç durum, her zaman başka yerlerde daha yoğundur.

Madenlerde ödemeye karar varsa, dikkate gelecekteki işgücü personeline uygulanacak koşulları almak gerekecektir. İyi sağlığına ek olarak, örneğin gerekli olabilir sabıka kaydı belgesi. Madenlerde talep olduğu meslekte iyi bir uzman olmak için de çok önemlidir.

ilginç gerçekler

1) Eğer o olacak, Amerika Birleşik Devletleri altın için teneke umudu istediği herkes ve tüm o üretecek benzersiz elmas madeni sahip olduğunu biliyor muydunuz? Bu maden Murfreesboro yer almaktadır Arkansas. Herkes özgürce onu ziyaret ve şanslarını denemek böylece 1972'de mayın, bir devlet parkın bir statü verildi. Her yıl burada ziyaretçiler farklı renk ve şekillerde 600'den fazla elmas vardır. Daha önce bahsedildiği gibi, bulduğu, daha sonra senin, hiç kimse find a yüzde veya vergi ödenmesini gerektirir.

2) büyük elmas madeni Yakutistan topraklarında yer almaktadır. Elmaslar açık metodu uygulanmaktadır. Çukur veya kraterin çapı 1.200 metre ulaşmıştır ve madenin derinliği 525 metredir - yani hayranları için yaptığı kum zeminde derin kazmak ...

azalan hava akımları uçağı sıkın çünkü bu madenlerin üstünde helikopter uçuşları yasakladı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.