Ev ve AileEvcil

Mayorka Çoban Köpeği (Ca de Bestiary): cins açıklama, karakter

Bu yazının kahramanı Mayorka Çoban Köpeği olacaktır. Aynı zamanda denir "Ca de Bestiary" ya Mallorcan çoban köpeği. Bunlar güzel ve görkemli hayvanlar Elbette güç ve dayanıklılık, onların iyi çalışma özellikleri ile ayırt ve edilmektedir. kısa saçlı ve uzun saçlı - Şu anda, çoban köpeklerinin iki türü vardır. Kısa saçlı Mayorka Çoban Köpeği daha popüler ve uzun daha yaygın olduğunu belirtmekte fayda vardır. Eğer köpek bakıma muhtaç az olduğunu tercih nedenle, size kısa saçlı çoban almak daha iyidir.

Aslen Kastilya dan. kara koyun köpeklerin tarih ve kökeni

Mayorka Çoban Köpeği ilk Balear Adaları tanıtıldı. Bunun ilk söz geri onaltıncı yüzyıla kadar uzanır. Bu Kastilya için adalara ithal köpek, çağında, biz köylü köpeklerle birlikte yaşamaya başladı. Bu nedenle onlara uygun istihdam ve kariyer bulmak için bir ihtiyaç vardır.

Daha sık çayırlarda asistan çoban olarak kullanılan adada köpekler beri ıslah çalışmalarında ana vurgu görünümlerini hayvanlarının üretiminin kalitesine yerleştirilmiş ve değildi. Karanlıkta neredeyse görünmez olduğu için tercih, sadece koyu renk verildi. Ne olursa olsun Sürü korunan gerekiyordu ne, Mayorka Çoban Köpeği, şu anda yirmi bin ruble arasında değişir hangi fiyat, onun zor görevleri ile baş edebiliyor. Sürüsü ve inekler, domuz, koyun oluşur ve belki! Her yerde iyi Mayorka Çoban Köpeği hissediyorum.

ortak ırkları

Bir süre sonra, insanlar köpek ve diğer kullanımlar olduğunu bulduk. Ne yazık ki, Mayorka Çoban Köpeği bir olarak kullanıldı dövüş köpeği. Ama sonra kumar oluyor faaliyetleri kanunla yasaklandı. karanlık kat rağmen bu köpekler çok iyi yüksek sıcaklıklar tolere eder. Bu nedenle, Çoban parçası Güney Afrika'da çekilen. Orada hayvanlar özellikle çakallar saldırılardan korunmuş gerekiyordu yerel hayvan çiftlikleri korumaları, olarak kullanılmıştır. Sonra da siyah çoban mükemmel çalışma nitelikleri sayesinde suçluları yakalamak için yardımcı polis çalışmaya başladı.

savaş zamanı

Evde, bu cins bir zamanlar çok popüler oldu. Ama İspanya Ca de bestiary savaş sırasında neredeyse kayboldu. Ancak meraklıları çok hayatta kalan hayvanlar zaten küçük nüfusu geri arayarak başardık.

1975 yılında, yetiştiriciler nihayet ilk ırk standardı onayladı. Ama şimdi bu köpekler oldukça nadir hayvanlardır. Hatta kendileri Balear Adaları, Soyağacı ile köpeklerin sayısı üzerinde, çok küçük.

Mayorka Çoban Köpeği. türlerinin Açıklaması

Bu küçük köpeğe kafa. boyun uzunluğu kafatası uzunluğudur. korelasyon aynı şekilde ve namlu uzunluğuna kafa başlığının uzunluğu. Çoban namlu kendisi kama şeklindeki ve oldukça güçlü. Alnı düz ve geniş. dezavantajı çok ciddi bir kafa olarak kabul edilir.

Gözleri orta ölçekli köpekler, badem şekli vardır. süsen rengi kehribar veya bal olabilmektedir. siyah pigment ile göz kapakları gözleri bağlı olmalıdır.

Burun siyah Çoban künt ve doğrudan. Birlikte kafatası ile paralel çizgiler oluşturmak gerekir. düzgün üçgen bir şekil ama lob kare burun Profil. Burun delikleri geniş ve açık.

Bir köpek ve küçük bir üçgen kulaklar. Bunlar yüksek ayarlanmalıdır. Uzun süre Mayorka Çoban Köpeği mücadelede kullanılan gerçeğine rağmen, kulakları kesilmiş değil.

Azı dişleri, beyaz ve güçlü dişlere geliştirilmelidir. ısırık makas olmalıdır. Bu köpekte Dudaklar kuru ve siyah.

Boyun gövdesi ile orantılı olmalıdır. Şekli doğru silindirin anımsatır. Buna ek olarak, boyun Mayorka Çoban güçlü ve kaslı ve cilt elastik ve yoğun olmalıdır.

Omuz yüksekliği köpeğin vücut uzunluğuna eşit olmalıdır. Toraks köpek dirseklere kadar gelir ve iyi genişlik ve derinliğe sahiptir. Krup hafifçe güçlü ve geniş köpek, içinde eğimli. köpek kas iyi gelişmiştir.

bacaklar, tabii ki, daha güçlü uzun olmalı ve. Dirsekler hayvan vücuduna sıkıca tutulmalıdır. Çok esnek parmaklar ile geniş pençeleri. dezavantaj tırnakta düşünülebilir.

Kuyruk, düz bestiary kalın ve uzun de Ca. Bunun temelinde de kalın ve sonuna doğru gittikçe incelir. Düşük üzerinde ayarlayın. Cumpping tabi değildir.

kat, yumuşak, kalın ve parlak olmalıdır. kısa tüylü siyah sheepdogs olarak, uzunluğu üç santimetre aşan ve gövde bitişik olmamalıdır. Ama uzunluğu arkasındaki yedi santimetre kadar olabilir. Bazen ceket dalgalı olabilir. Kışın, Mayorka Çoban Köpeği darmadağın. KAPLAMA bile köpeğin kulakları görünür. Ancak, miktar ve kalite büyük ölçüde o siyah çoban yaşar yerin iklimine bağlıdır.

En cins siyah renkte ödüllü. Ayrıca, boyun ve göğüs ve alt bacaklar küçük boyutlu beyaz lekeler izin verdi.

Mayorka Shepherd karakteri

Majorca Çoban Köpeği onun Tireless ile ayırt edilir. O güçlü ve ruh ve organıdır. Yani karakter bile köpek yavrusu sahip olacaktır. Mayorka Çoban Köpeği çünkü iyi bir gütme köpeği olarak değil, aynı zamanda büyük bir dost ve büyük bir arkadaşı olarak sadece değerli bu niteliklerin.

Mayorka Çoban Köpeği - büyük koşucu, ülkesi ve ev cesur bir savunucusu. Çoğu zaman, bu cins köpek diğer hayvanlar arasındaki liderliğini ve mükemmelliği tespit. Bu nedenle, gelecek sahibi onun evcil diğer köpekleri kabadayılık ve hatta onlarla savaşmak için çalışacağız gerçeği hazırlanmalıdır.

efendisine Tutum

efendisine ve ailesine sahip olan bu köpek çok sakin, samimi ve sevecen olduğunu. O çok hasta olduğunu ve kritik durumlarda hızını tutar. Mayorka Çoban Köpeği oldukça bağımsız ve, bir kural olarak, o çok takılır kime master, seçer ve ömrünün sonuna sadık kalır. Strangers Ca de Bestiary oldukça isteksiz alır. Bu köpekler çok kullanımı kolay, akıllı ve itaatkardır. Ancak, bu çalışma ırkların tüm üyeleri gibi, Mayorka Çoban Köpeği enerjisinin herhangi bir kullanım muhtaç. bunun için hiçbir şey yapmamak çok zararlı olacaktır. Ama her durumda, siyah bir çoban köpeği çiftliğinizde ve evinizdeki mükemmel bir yol arkadaşı ve korumasıdır.

Nasıl tutmak ve bakım

Bu köpek hayati bir alandır. Bu nedenle, genellikle uzun yürüyüşler için gereklidir. Mayorka Çoban Köpeği de dışarıda koşmak ve onun yorulmaz enerji dışarı atmak gerekir. Country House Bu cins köpekler tutmak için mükemmel bir seçenektir. Mayorka Çoban Köpeği çok hoşgörülü ve don ve ısı olduğunu. Bunlar uzun yürüyüşler hakkında, tabii ki, unutmadan, bir kutunun içinde, sokak içerebilir. Kısa tüylü köpekler özel bakım gerektirmez. Zaman zaman onlar fırça tarak gerekir. Ayrıca, kene ve solucanlara karşı köpek işlemek için zamana ihtiyacım var. yılda bir kez doktora Zorunlu yolculuk.

Nasıl bir köpek yavrusu yükseltmek. yararlı ipuçları

Mayorka Çoban Köpeği herhangi bir hizmet işe başlamak için tavsiye edilen ya da bir spor kariyer için olduğu. Bu etkinlikler için bu güçlü ve çevik köpekler tüm olanakları vardır.

eğitim gelince, o da başka bir eğitim çok farklı değildir köpekler resmi cins. disiplini sağlamak ve kimin patron olduğunu göstermek için Delikanlılık hemen izler. sorunları durumunda profesyonel dönüp daha iyidir.

besleme Çoban

pet bir ila üç kez bir gün olmalıdır besleyin. besleme sayısı köpeğin yaşına bağlıdır. Buna ek olarak, o kötü alışkanlıkları görünmedi, tablodan hayvan yiyecekleri veremez. Birincisi, insanlar ve sonra ve onların köpek olmalıdır. yemek sırasında aynı zamanda, insan köpek yalvarmaya masada olmamalıdır.

Hayvan yemi, kuru ya da yaş gıda olabilir. Her zaman onun kase, temiz su bulunmalıdır. İsteğe bağlı olarak Mallorcan Çoban doğal yem (ham ya da pişmiş et, yumurta, süt ve peynir) ile tercüme edilebilir.

Her birkaç gün köpek haşlanmış kemikleri verilebilir. Çoğu zaman, bunu yapmayın. Aksi takdirde, hayvan kabızlık görünebilir.

Boyutlar ve siyah koyun köpeklerin ağırlığı

erkeklerde omuz yüksekliği, yetmiş üç santimetre ulaşır iken dişiler ve altmış sekiz santimetre. otuz beş kırk kilogram ila köpeğin ağırlık ortalamaları.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.