FormasyonBilim

İstasyon "Bellingshausen": tanımı ve konumu

Rus istasyonu "Bellingshausen" - Arktik kıtasında bulunan en ünlü kalelerinden. Aslında bu Antarktika değil. Sonuçta, kıtada üs değil. sert iklime rağmen, turist inanılmaz kıtasının güzelliği takdir için gelirim.

Nerede üs

İstasyon "Bellingshausen" Kral George denir adasında yer almaktadır. Bu Güney adalar parçasıdır Shetland Adaları. Taban Dünya'nın buzullar yakın olduğunu belirtmek gerekir. Birçok seyahat acenteleri avantajını hem de ideolojik yolcuları almak için bu acele olduğunu. Adanın kıyılarına tarafından her yıl gönderilen bir yolcu gemisi değil. İstasyon "Bellingshausen" birlikte turist kabul etmek Şili temel "Frei" mutlu ile.

Muhteşem bir yer mart ayı sonuna kadar Kasım başından itibaren süren sıcak sezonda sırasında olabildiğince ziyarete. Tabii ki, burada iklim gerçekten çare değil. Bu süre içinde sıcaklık sıfırın altında en az 6 ° C'dir. istasyonun ana cazibe soğuk kıta çapında sadece Rus Ortodoks Kilisesi'dir.

tarihin adım

Kutup istasyonu "Bellingshausen" 1968 yılında inşa edilmiştir. Bu Sovyet Arktik seferi birinin üyeleri tarafından kurulmuştur. Aynı zamanda konumu tesadüfen seçilmedi. King George Island ılıman bir iklime sahiptir. Buna ek olarak, yeterince zengin flora ve fauna, sadece bilim adamlarının ilgisini, aynı zamanda turistler var. Buna ek olarak, adaya ziyaretçilerin kolayca Big Land ulaşabilir. En yakın Arjantin olduğunu. Bu kolayca ve çok fazla sorun olmadan yıl boyunca turist ve keşif üyelerinin hayatını düzenlemek için izin verir.

Bu "Bellingshausen" istasyonu sadece bir ay içinde inşa edilmiş olması kayda değerdir. Şubat 1968 tarihleri arasında ve temelinde sürekli insanlar bugün var. O asla boş.

ilk ve tek Ortodoks Kilisesi 2004 yılında inşa edilmiştir. İstasyon "Bellingshausen" 15 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. yapı Sedir yapılmıştır. mimari antik tapınakların deseni eşleşir. Kilise bir rahip düzenli hizmet yaşadı zaman.

Adalar iklim

"Bellingshausen" istasyon iklim pek Arktik çağrılabilir adasında yer almaktadır. Birçok kaşifler "çare." Bu veritabanı denilen Bu sıcaklık altına düşmemesi burada bu -7 ° C 'gerçeği ile açıklanabilir kıtada bu rakam, -20 ° C'de önemli ölçüde daha düşük Antarktika istasyonu "Bellinsgauzen" buz çölünde arasında bir vaha temsil eder. Summers kıtanın olarak düzenlenen değildir. Şu anda, dünya kar kapağı ve büyüme farklı likenler ve yosunlar vardır tamamen ücretsizdir.

Bu adanın flora birkaç temsilcileri koyu renkte bir tür dikkati çekiyor. Bu güneş ışığı yetersiz miktarda kaynaklanmaktadır.

Flora ve adanın faunası

Yıllık Antarktika istasyonu "Bellingshausen" birçok turist için sıcak bir karşılama sunar. turist çekebilecek adada ana konu - olağanüstü ve aynı zamanda şiddetli doğa altındadır. Burada yosun ve likenler çeşitli büyür. Ve göletler kıyısında sen yosun birçok türü görebilirsiniz.

istasyonun faunası da yetersiz olduğunu, ancak kendi yararınadır. Bu alanda karabataklar, skuas, sumru, yelkovankuşlarına, martılar ve albatrosları yaşıyor. Genellikle burada da Yüzgeçayaklıların kolonileri vardır. Turistlerin özel önem mühürler ve aslan gibi mühürler birkaç tür çekti.

İstasyon yakınında yaşayan ve dikkati çekiyor kutup sık - Imperial, eşek, maskeli ve Adélie penguenler.

sonunda

adanın güzelliğini görmek ve "Bellingshausen" istasyon neredeyse herkes olabilir ziyaret edin. Bu yolcular için kültür programı sunmaktadır. Güney Shetland Adaları ve King George Adası'nın kıyıları boyunca sayısız tekne gezileri "Zodyak" vardır. Bazı durumlarda, çadırlarda iniş ve geceleme sağladı. Herkes görebilir ve sualtı, tüplü dalış, ya da Antarktika kalbine gidebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.