ÇirkinlikIç mimari

Farklı odalarda duvar kağıdı Özel seçenekleri

konut bitirme modern malzemelerden çok sayıda rağmen, zaman içinde test edilmiş duvar kağıdı evlerimizde tasarımında lider durumda bulunuyor. Tabii ki, bugün ilkel modelden kağıt tabakasını temsil eden aynı "Anneanne" duvar artık olduğuna dikkat edilmelidir.

Bugün, ek olarak mekanik hasar, nem vb. D'ye çevre dostu, dayanıklı son teknoloji malzeme ile uygun olarak yapılmış yüksek kaliteli, modern insanın tüm ihtiyaçlarını karşılar ve sahip maliyeti birçok bitirme malzemelerinin daha sık çok daha düşüktür.

Bugün, duvar kağıdı geleneksel seçenekler tesislerinde tesciline ilişkin yeni ilginç kararlar için yol yapım arka plana çekilmeye. genellikle bir odada duvar iki (veya daha fazla) tiplerinin hepsi kullanılmıştır. renk ve doku Kombine. Ne bu yöntem yapıştırma etkisini ve nasıl böyle deneyler sonrasında odası, biz bu makalede tarif vardır.

Duvar kağıdı çeşitleri

Bugünün üreticileri geniş sunuyoruz duvar kağıdı aralığını doku, imalat yöntemine, operasyon hayatında farklılık duvarlar için. Farklı odalar için tasarlanmıştır. En popüler bugün aşağıdaki gibidir:

 • kağıt;
 • vinil;
 • dokuma olmayan;
 • tekstil;
 • bambu;
 • mantar;
 • Duvar.

Seçenekler duvar kağıdı yapıştırma kombine

duvar kağıdı birleştiren - bir popüler tasarım yöntemidir. mevcut malzeme alımı öncesinde, Onarım sonrasında Odamı görmek ne istiyorsunuz. Amacına ve tüm özelliklerini (tavan yüksekliği, aydınlatma) değerlendirin. dikkate duvarların yüksekliği, odanın genişliğini alarak alanınızı sığdırmak için duvar kağıdı ile duvarları yapıştırma seçenekleri nelerdir? aşağıda önerilen düzenlemeler, standart iç mekan için kullanılabilir. kompleks geometrisi odasıyla kumaşların çeşitli birleştirme, deney gereklidir. Bu daha sonra ele alınacaktır.

dikey çizgili

oda dinamiklerini yapmak özgün bir şekilde - (farklı doku ve renk) iki tür dikey çizgili iç duvar kağıdı Uygulama. Aynı renk veya zıt kombinasyonlar tonları kullanabilirsiniz. monokrom tuval kombinasyonu gölgelerin oyununu oluşturmak ve zıtlıklar iç karakterini ve benzersizliğini vurgulamak edebiliyoruz.

yatay bantlar

ufuklar alyuvarlardan Olağandışı halıcılık düzenlemeler, farklı yüzey kabartma ve tonları ile herhangi bir sırayla ağ sağlar. Ne alternatif - monokrom veya zıt çizgili ev sahibinin isteğine bağlıdır. Doğru genişliği hesaplamak için önemlidir. Örneğin, yüksek tavanlı tesislerde, uzmanlar 2 oranında şeritler birleştirmek tavsiye: 1.

Genellikle ağlar, farklı genişliklere sahiptir. ahşap çıtalar ya da (tasarıma bağlı olarak) poliüretan kalıp kullanımı başarıyla bu zorluğun üstesinden ve iç dekoratif eleman çeşitlendirmek için yardımcı olur.

Döşeme insert

İlk olarak, duvarları hazırlamak gerekir. Onların okleivayut arka plan duvar kağıdı (veya boya). Bu bitirme macunu ekin tepesinde. Teknoloji oldukça basittir: Genellikle kağıt temelinde duvar kağıdı daha yoğun kesilen insert. Bu farklı şekiller ve büyüklükte parçalar olabilir - hepsi sizin hayal bağlıdır. ince kalıp vasıtası ile, örneğin dekoratif elemanları tarafından sınırlanan. Yapıştırılmış ankastre elemanlar sorunsuz bir kenar çerçevesi ile maskelenen. Tasarımın Bu şekilde, hiç şüphesiz, odanın orijinalliği vurgulamak olacaktır.

Farklı renklerde yamalar kullanımı

İki tür duvar kağıdı Birisi seçenekleri çok tutucu görünebilir. Bu durumda, birkaç rulo birleştirerek cesur ve oldukça alışılmadık şekilde kullanabilirsiniz. Eğer onarım kendiniz yaparsanız hayal gücü ve renk duygusu varsa oda gereksiz duvar kalıntıları topladık izlenimi önlemek ve duvarlara onları pokleit için, güzel olmalı, çünkü o zaman bu seçenek, yalnızca kullanılabilir.

Bu düzenleme, çeşitli elemanların düzenlenmiş kombinasyonları şeklinde duvara tüm topaklar kullanımı ve bunları yapışmasını sağlar (üçgen, oval, t)..

Bireysel tasarımları, niş ve çıkıntıların seçin

Şimdi geri karmaşık geometriye sahip odalara. duvar kağıdı ile ilginç yendi olabilir ve orijinal bir iç oluşturabilir. çıkıntıları ve ortak alan niş vurgulama, yeni bir şekilde ayarlamak için zorlamak. Bunu yapmak için, onlar wallpapered kontrast renkler olmalıdır. Duvarların ana tonu beyaz Örneğin, daha iyi niş bir siyah ve gri yapmak. mavi arka parçalar kuyu, uygun şeftali dudak ve pembe tonlarda oda çok taze görünecektir açık yeşil renge. Daha iyi niş için düz alanlarda, farklı motiflerle boyanmış, karakterler duvar kağıdı seçin.

duvar resimleri

Soğuk ve tek renkli renklerde ağları ile kullanıldığında parlak deseni kontrast Duvar özellikle ilginç bir odak oluşturmak. fotoğraf duvar kağıtları, bir desenle malzemeyi kullanamazsınız ile aksi takdirde çok iç yeniden başlatın.

Yani, biz duvar kağıdı için olası seçenekleri baktı. Şimdi gelelim bir veya başka bir oda daire düzenlemek için tartışacağız

oturma odası

Bu oda her zaman sıradışı şeyler, orijinal gibi çizmek istiyor ve ev halkına ve misafirler mümkün olduğunca rahat hissediyorum. yapıştırılması Seçenekler (salonda) duvar kağıdı, iki türün iki paragraf yukarıda bahsettiğimiz, farklıdır. Sizin tercihlerini karşılamak için eviniz için uygun bir seçim yapmak önemlidir.

Oturma odası (gibi gerçekten, evdeki herhangi bir başka oda) Kayıt belli özelliklere sahiptir. istenen etkiyi elde etmek için, bazı basit kurallara uymak gerekir:

 • görsel olarak duvar kağıdı dikey bir şerit kullanılarak tavan "yükseltmek" ve kumaş alanı desenli, yatay olarak yönlendirilmiş genişletmek;
 • oturma odasının küçük boyutu için büyük bir model ile uygun örnekleri değildir;
 • Karanlık, kötü aydınlatılmış odada açık renkli duvar kaplamaları gerekir;
 • iki (veya daha fazla) tip birleştirirken oturma odasında duvar onların tarzı kararını dikkate almak.

oturma odası için duvar kağıdı Türleri

Biz zaten şu anda mevcut duvar kağıdı çeşitliliği bahsettik. Bunlardan hangisi daha sık oturma odası için uygundur? Odanın şık tasarım duvarlara düzensizlikler gizleyen, oldukça sık bir yapıya sahip olduğundan, dayanıklı deformasyona karşı dirençli olan ve boyama için de kullanılabilir, dokunmamış duvar tercih vermek için daha iyidir.

Vinil dokunmamış kalitesi çok az farklılık gösterir. Onlar temizlemek ve, "kamuflaj" dikişleri yıkamak için kolaydır. Ama özel bir dekorasyon yaşayan bir doku olacak. Bu oda özel bir çekicilik, şıklık ve özgünlük verecektir. oturma odası ve süsleyin bambu duvar kağıdı. Bunlar operasyon için bakımı çok kolaydır

tasarımcılar İpuçları

Duvar kağıdı iki tür yardımı ile oturma odası işlevsel alanlarda ayrılabilir. Bu amaçla, farklı doku ve renk kumaş. Sen duvar kağıdı arkadaşı kullanabilirsiniz.

parlak bir desen veya şerit, ve geri kalan tek sesli dokulu ağ-yapı ile bir duvar kağıdı Okleyte.

Başlangıçta bu bir duvar poliüretan veya sıva şeritler tahsis edildiği iç benziyor. Daha sonra desenleri zıt yapıştırılan. Bu oda çok şık görünüyor

Biz yatak odası yapmak

Sahipleri tamamen bekleyen güne daha önce dinlenmek böylece her evde bu odada, rahat ve sıcak olmalıdır. yapıştırılması için seçenekler yatak odasında duvar pastel renklerin kullanımı içerir. Bu kombinasyon Klasik tarzda dekore edilmiş odalar için idealdir. Ancak, için modern tarzda bir yatak odası takım elbise siyah-beyaz-paleti. Bu oda çok orijinal görünüyor.

imar

Küçük bir boyutta yatak odasında seçenekleri halicilik (fotoğraf bu makalede görebilir) yalnızca küçük bir döşeme ekler kullanmasına izin unutulmamalıdır. Diğer yöntemler, küçük bir odada etkisizdir.

Yatak odasında duvar kağıdı iki renkleri kullanma odası bölgeye aktarmak ya da onun belli bir kısmını ayırmaya yardımcı olacaktır. Herhangi yatak odasının ana unsuru yatağıdır. Olağanüstü bir duvar tuval tahsis etmek mümkündür. Örneğin, odanın temel arka plan ışığı ve yumuşak renkler ise, yatak örtüsü başında duvar parlak ve etkileyici baskı ile üzerinde yapıştırın. figür ile ancak aynı arka plan at - Bir süs ile duvar kağıdı tercih ederseniz, diğeri için oda tek renkli tuval bir parçası için alabilirsiniz. Bu tür kombinasyonlar yoldaşları olarak adlandırılır ve bugün bir mala tahsis edilmiş yaygın olarak bulunmaktadır.

Kuşkusuz, herhangi seçenekler Duvar Kağıdı Yukarıda tartışılan belli kurallara bağlılığı gerektirir. Ancak standartlara sapma unutmayın. Oldukça sık olarak, orijinal ve yaratıcı iç mekan oluşturmak için yardımcı olur. Tamamen, oda monotonluğu mahrum aynı modeli kullanan, ancak duvar rengi farklı olmalıdır. En ilginç seçenek küçük ve büyük bitki veya geometrik desenler kullanılmasıdır.

Yatak odasında duvar kağıdı seçeneklerini tartışmak, tasarımcılar anda en popüler yatay ayırma olduğuna işaret etmektedir. Bu yöntem, klasik tarzda dekore, yatak odası için idealdir. En kolay yolu bu hazır kullanmak, duvar kağıdı kaplama üreticisi bir çift aldı. Kural olarak, onlar resimlerinin kavşakta yapıştırılır dekoratif duvar sınırları ile tamamlanmaktadır. Günümüzde, bu tür bir bileşim, bağımsız bir şekilde, bir araya getirmek ve basittir.

Gördüğünüz gibi, seçenekler çeşitlidir halicilik vardır. Teknoloji derogasyona edilemez herhangi kesin yasaları, yoktur. Yaratıcı hayal gücü, deney, ve sonuç olarak tüm gereksinimlerini karşılayacak eşsiz bir iç mekan elde edebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.