Uzmana sorun

Dinamik fiyatlandırma Demiryolları - bu nedir? yeni programın avantajları

Deneyimli gezginler hızla hedef almak ve konaklama ya da tren biletleri tasarruf biliyorum. Fakat zaman gezgin ne olacak? Demiryolları tren ucuzdur herhangi yolculuk yapmak yardımcı olacak yeni bir fiyatlandırma sistemi başlattı. Önemli olan - Bunu anlamak için.

Program fikri

- Bugüne kadar yeni bir program yoktur dinamik fiyatlandırma Demiryolları. Bu nedir? Her şeyden önce zamanında satın, sezon, talep ve hedefe tren biletleri için fiyat artışı farklılaştırılmış sistemini kullanarak tasarruf harika herhangi bir gezgin için bir fırsattır.

Bu mümkün bir demiryolu bilet düşük fiyatı (trenin yönüne bağlı olarak 45 veya 60 gün önce gezi) satış başında satın alırken anlamına gelir. Satış 08:00 Moskova zaman belirtilen zamanda başlar.

eylem programının prensibi

o Demiryolları dinamik fiyatlandırma ne anlama geldiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için, sistemin çalıştığını ve sonunda ücret geliştirir neyi anlamak gerekir.

En basit haliyle, daha yüksek talep ve daha arabalarla dolu, daha pahalı trenle seyahat etmek olur çıkıyor. Bu durumda, her bölge kendi tarife ve fiyat değişir hangi hattı vardır. talebin yanı sıra istenilen yöne tarifesi de mevsime bağlı olarak değişir, hafta ve araba sınıfının günü.

sürmek için minimum fiyat satış açılış gününde maruz kalmaktadır. hareket yönüne bağlı olarak, 45 ya da 60 gün içinde açılması. fiyat artışları ayrılma yaklaşan tarihiyle. Biz daha tam dinamik fiyatlandırma Demiryolları anlamaya çalışacağız. Bu nedir ve nasıl çalışır? Herhangi gezgin eğilimleri ve otomobillerin mevcut sınıfların bilgi yardımcı olacaktır.

mevcut yerler

Federal Yolcu Şirketi kademeli olarak trenle seyahat maliyetinin hesaplanması için yeni tarifeler tanıtır. Bugüne kadar, dinamik fiyatlandırma sistemi Demiryolları iki yönde de aşağıdaki alanları kapsar:

 • Moskova'dan Anapa, Penza, Yoshkar-Ola, Kazan, St. Petersburg, Volgograd, Izhevsk, Arkhangelsk, Astrahan, Bryansk, Petrozavodsk, Nijni Novgorod, Novorossiysk, Kostroma, Belgorod, Lipetsk, Rostov, Samara, Kursk, Voronezh, Kirov için, Yekaterinburg, Kislovodsk, Murmansk, Cherepovets ve diğer şehirler;
 • Kislovodsk ve Rostov-on-Don için Adler;
 • Kislovodsk dan Rostov-on-Don için;
 • Khabarovsk'a vladivostok;
 • Petersburg'luydu Adler, Belgorod, Vladikavkaz ve diğer seyahat planlarıyla.

Zaten 14 Ocak tarafından 2017 federal yolcu şirket mevcut yeni alanlar eklemek ve Rus demiryollarının hemen hemen tüm trenler kapsayacak şekilde söz verir.

Bugün, program "dinamik fiyatlandırma Demiryolları" kullanan yerlerinden tam bir listesini bulabilirsiniz. Ne bu şema ve nasıl çalıştığını, Rus Demiryolları hattı belirtin veya şirketin resmi web sitesinde yapabilirsiniz.

Ne bileti sistemini dağıtılmış?

Bugün bazı bölgelerde koltuk göre hizmetler lüks arabalarda kullanılan Demiryolları (dinamik), uyku otomobil, bölmenin fiyatlandırma. Bu durumda, tren vagonu alt kategori, daha ucuz fiyat ne olursa olsun alımları veya seçilen yolculuk tarihlerinin terimlerin, seyahat için olacaktır. Bilet fiyatları devlet düzeyinde düzenlenir, çünkü o konaklama koltuklar alan ve tren programı iletişim geçerli değildir dikkat etmek önemlidir.

Şimdi her yolcu FPC dinamik Demiryollarında fiyatlandırma ve nasıl çalıştığı anlamını anlamak için çok daha kolaydır.

mevsimsel faktör

en azından genel anlamda, açık olduğunda dinamik fiyatlandırma Demiryolları, soru yemekleri hakkında kalır ne. Yolcu trafiği artar (örneğin Noel veya yaz tatil sezonu öncesi), RZD katsayılara göre biletlerin fiyatını artırır mevsim uyarınca,.

bir birim olarak alınan ana (temel) ücret vardır. Daha fiyat değişir. Örneğin 2016 god veri Aralık görülmektedir 31 oranının da 1.10 Ocak 1 ile 10 1 (anlamına temel ücret 10 +%). 2016 yılında küçük oranı büyük 1.15 (seyahat maliyetine +% 15) olmuştur, 0.9 (yönü taban maliyetinin% 10) olmuştur.

Sistemin avantajları

Demek ki dinamik fiyatlandırma Demiryolları dikkate devam ediyor. Bu nedir? Programın avantajları ortaya çıkacaktır. İlk dönüş biletlerini basitleştirilmiş diyagramıdır. Trenin seyahat belgesi geçmelidir, bu (son tarihler cezalar amaçlanmamıştır eğer söz konusu olduğunda) o satın alındığı miktarını döndürür.

Şimdi fiyat esnektir ve mevsime değil, aynı zamanda bilet satın alma tarihinde sadece bağlıdır. Önceden bilet satın eğer, bir kupa ve bir saklıdır koltuk arasındaki fiyat farkı oldukça küçük olacaktır. yeni programın yararlarının yanı sıra, aynı zamanda yolculuk için takvim ve tahmini finansal maliyet planları ile bir tarife seçmek için bir fırsat sağlayabilir.

sınırlamaları

tüm avantajları ile programın kendi dezavantajları vardır. Örneğin, dinamik fiyatlandırma için geçerli değildir:

 • bilet fiyatı üzerine otomobillerin ayrılmış koltuklar ;
 • Ticari trenler ve Peregrine şahin;
 • geçen trene.

Sistem Demiryolları, seyahat için indirimler ve promosyonlar çeşitli özel tarifeler ile yığını değildir. Örneğin, 31 Aralık Ocak 1'e transit geçen yolcular için bilet maliyet üzerine emeklilerin veya indirimler için dinamik fiyatlandırma stokları ile birleştirilmiştir.

Program sadece hala objektif kullanışlılığını ve etkinliğini değerlendirmek için oldukça zor kök salması için başlayan ve kapanır. Sistem çok her yönden olduğu çalışır, ancak mümkün olduğunca çabuk Rus Demiryolları planlarında trenlerin maksimum sayıda ulaşmak için. Her zaman resmi web sitesi veya hattı üzerinde olabilir gezgin rota ilgilendiren bilgileri güncelleyin.

Dinamik fiyatlandırma programı kaydetmek için nasıl

Biz detaylı olarak dinamik fiyatlandırma Demiryolları inceledi. Bunu nedir, biz de bulduk. Ama her yolcu bir sonraki mantıklı bir soru: bir bilet satın almak daha karlı olanı? İşte birkaç basit ipucu verilmiştir:

 • Önceden satın alınmış. herhangi gezgin, bir aydan fazla (bilet satın alma İnternet üzerinden gerçekleşir ise) ilk ülkelerden bir yere doğru seçimi ile ucuz bir yolculuk almak için fırsat biletleri satmaya başlıyor beri.

 • Uygun bir araç sınıfı seçin. bilet satışı başında lüks arabalar biraz maliyet bakımından farklılık Ortak bir durum.
 • seyahat tarihini seçin. Eh, (tren kalkış bir hafta içi gece gerçekleşir örneğin) biletler kötü satıldığı için en gezginler için çok uygun bir seçenek değildir o yüzüyor ve almaya mümkün olup olmadığını
 • Hedefinize farklı şemaları yön kullanın. Bazen bir değişiklik ile iki treni almak ya da otobüs için bir değişiklik yapmak için çok ucuz olabilir.

Dinamik fiyatlandırma hakkında kısaca

Gördüğünüz gibi, dinamik fiyatlandırma Demiryolları çalışmasına nasıl anlayacak kadar kolaydır. O ne şimdi herkese açıktır. Sonuç olarak, bu kaydedip iyi gezi planı yardımcı olabilir. operasyonun temel prensipleri daha önce satın alınan bilet, yüksek, öyle olacak ucuz araba kategorisi, bilet daha pahalı ve yön için daha az talep olması yatıyor, ücret düşük olacaktır.

Sistem uygulama aşamasında devam etmektedir ve Rus demiryollarının trenleri tüm yolları kapsar değil. Moskova'dan St. Petersburg, Nijni Novgorod, Voronezh ve Smolensk için: Bu program üzerinde çalışan ilk 46 uzun mesafe trenleri, 4 yolları üzerinde başlatıldı. Program 74 şehirlerarası trenler, ve yön katıldı sonra biz zaten on genişlettik. Federal Yolcu Şirketi gelecek planları sistemini kapsayacak yollarının sayısını artırarak içerir.

Dinamik fiyatlandırma - bir programdır hangi çıkış tarihi yaklaşımıyla ücret artışları içinde. Benzer bir sistem hava yolculuğu alanında çalışmaktadır.

Sistem lüks arabalar, yatak odası ile çalışır ve bazı yolları üzerinde oturma bölmesi izleyin. seyahat fiyat yüzmek ve farklılaştırılmış talebe, sezon, günün haftanın ve satılan koltuk sayısına bağlı olarak. Eğer en az 45 gün tren ayrılmadan önce biletinizi satın olası minimum maliyet. Herhangi bir gezgin satışı başında neredeyse aşağıda otomobil sınıfında seyahat fiyata yataklıda bir bilet satın alabilirsiniz.

Fiyat, tabii ki, sen bir bilet kalkış gün satın bile, sonsuza kadar büyümesine olmaz. Ama yaklaşık 25-40 en az% değişir. Satın alma aynı yönde (örn havayolları) için bilet ucuz seçenekler sunulacak olursa, trenle seyahat maliyeti çok artırmaz. Sistem, gezi hakkında önceden düşünen herkes için çok uygun olan tüm plan ve yolculuğun maliyeti biletleme aşamasında hala hesaplamak istiyor. Şimdi bile acemi gezgin kolayca seyahat masraflarını hesaplamak ve kendi fonlarını kurtarmak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.