KanunDevlet ve hukuk

Rusya'da bağışçılara Faydaları

Bazı kan hastalıkları, kanser olmadan tedavi edilemez bir kan nakli. Bu ve kaza kurbanları, terör eylemlerine muzdarip cerrahi hastaları gerekir. Bağış vatandaşlar desteklenen ve mevzuatta teşvik etti. Sen bağışçılara faydaları koymak ne olduğunu bilmeli.

Rusya Federasyonu'nun her-güçlü gövdeli ve sağlıklı vatandaş (09.06.1993 yasalarca sağlanan) bir verici olabilir 18 ila 60 yaş arasındaki. Halkın bu kategori ayrıcalıkları verilmiş. Bağışçılar tam destek sağlamak. kurum ve işletmelerin Başkanları verici, muayene veya kan bağışı için sağlık ürün olan kişiyi izin vermeli. O ise günlerde, donör işten serbest bırakılması gerekir. Kan bağışı günlerde ortalama ücret düzeyi onlar için muhafaza edilecek ve o önemli değil, bu çalışma veya olmayan çalışma bir gündü.

Kan bağışı tatiller, tatil veya hafta sonları gerçekleşmez ise, donör tatile ertesi gün sürebilir. kan bağışı dinlenme ek gününü gerçekleşir sağlayan sırasında herhangi bir gün için (ücretler devam ederse fırsatı katılmak zorunda yıllık izin veya yıl boyunca herhangi bir zamanda kullanmak için). vericilerden için onlara kan bağışı günlerde ücretsiz bir yemek öder özel bir bütçe tahsis etti.

devlet bağışçılara faydaları, aynı zamanda insana zarar üzme kanı taşımak ve bileşenlerinin normları, sadece belirlemiştir. Her tek kan izin doz (ya da bileşenlerinin) alınabilir. Bu hacim, her bir kan bağışı önce donör inceler doktor tarafından belirlenir. Alınan ses 350-450 ml ulaşabilir. tespit, izin verilen her yatırma ile.

Ürünün toplam miktarı, iki geçerli dozlarda eşit olması durumunda, bir yıl için kan veren bir hibe verici altında sağlanan faydaları. Bu durumda, ödenek öğrencilere burs% 25, ödemeler teslimat tarihinden itibaren 6 aya kadar bir süre için özel bir bütçenin üzerinden yapılır ödenir. iyileşme için Sağlanan olağanüstü geziler.

işareti "Onursal Donör" ile vatandaşlar özel ayrıcalıklar verilir. Bu insanlar belediye ve devlet sağlık kurumlarında ücretsiz geçiş olağanüstü tedavi hakkına sahiptir. Faydaları ücretsiz tedavi ve protez (dışında değerli metallerin kullanımından) izin donörler onur. için yüzde indirim başına (kendi değerinin% 50'ye kadar fiyatlarındaki düşüş) tercihli ilaçların alımı, 50 Güveniyor kamu hizmetleri için ödeme, bireysel inşaat için tercihli kredi ödedi.

Kan Servisi zorunlu donör taahhütlerin performansında enfeksiyonuna karşı sigortalıdır. Rus mevzuat (rehabilitasyonu için sağlık muayenesi yapılması, tedavi maliyetine dahil) sağlık zararları için tazminat ödenmesi için sağlar. Özürlü çalışma yaralanma sonrası dizi eşit verici taahhütlere sonra oluşur. Bu avantajlar Rusya Federasyonu yasalarına uygun olarak sertifikaların sunumu üzerine bağışçılara mevcuttur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.