SağlıkHastalıklar ve Koşullar

İrritabl Bağırsak Sendromu: Belirtileri ve Tedavisi

(IBS için kısaltılır) İrritabl barsak sendromu sürekli her türlü stres maruz kalan insanları, hatta muhtemelen kararsız zihniyetle, doğada duygusal etkiler. Tipik olarak, hassas bağırsak sendromu belirtileri diyet ihlali veya olağan modda sonra ve stres yaşadıkları sonra göstermeye başlar.

IBS 24 41 yaş arası ortalama yaşları kişilerde ortaya çıkar. irritabl bağırsak belirtileri 60 yıl sonra yaşlılarda ortaya çıktığında, bunun yanlış bir teşhis ve hasta bu tür polip, kolon kanseri ve devirtikulez gibi hastalıkların kontrol edilmelidir olasıdır.

IBS gelişimi hormonal bozukluklar, gebelik ve kadınlarda jinekolojik hastalıklar, aktif yaşam tarzı, diyabet, aşırı kilo katkıda bulunabilir. IBS transfer akut bağırsak enfeksiyonlarının bir sonucu olabilir.

hastalık tespit etmek zamanımızda, şöyle irritabl barsak sendromu belirtileri ne olduğunu bilmek gerekir:

  • alt karın bölgesinde ve tuvalet sonra geçen göbek postprandial çevresindeki alanda ağrı;
  • şişkinlik ve bağırsaklarda gaz;
  • sık kabızlık;
  • Yanlış arzular;
  • (Genellikle sabahları) yedikten sonra ishal;
  • hava geğirme;
  • midede ağırlık hissi.

baş ağrısı,: IBS da ilişkili semptomlar olan nefes darlığı, boğazda bir yumru, uykusuzluk, kulak çınlaması, ağız kuruluğu, sık idrara çıkma, güçsüzlük hissi.

tanısı zaman irritabl barsak sendromu belirtilerinin geçen yıl 12 hafta ortalama kendini göstermektedir.

Diğer hastalıklardan IBS ayırt etmek önemlidir, bu yüzden o gerekli testleri tayin edebilecektir ve uygun tedaviyi planlamak için hemen bir doktordan yardım istemek en iyisidir.

IBS Tedavi hastalığın nedenine yönelik olmalıdır. nedeni hormonal bozukluklar olsaydı, bir endokrinolog danışmak gereklidir. beslenme ihtiyaçları terapötik diyetin ihlalleri baskın semptomlara bağlı olarak ayarlanması gerekir, (gıda un, çikolata, alkol, kahve, baharatlı ve füme gıda dışında tutulmalıdır) Ne zaman. Hastalığın psikolojik nedenini ortadan kaldırmak için de önemlidir. Bunu yapmak için, bir psikoloğa açmanız gerekmektedir.

belirtiler, irritabl barsak sendromu teşhisinde tedavi edilmelidir. kilitleme araçları, sindirim geliştirmek ve gaz çıkışını azaltmak ilaçlar - doktor laksatifler kabızlık, ishal reçete zaman. IBS dysbiosis kombine edilmesi durumunda gerekli probiyotikler sahasıdır. sık baş ağrıları ve uyku bozuklukları doktor ile ağrı giderici ve sakinleştiriciler reçete edebilir.

tanısı için "hassas bağırsak sendromu" tedavi halk ilaçları da oldukça etkilidir. Ne zaman ağrı sendromu ve nane mide gazı yardım kaynatma. ve şişkinlik ile zencefil ve tarçın yardımcı olur. bağırsak peristalsis geliştirmek ve dinlenme papatya, nane, altınmühür, Dioscorea ilacın ve hatmi bir infüzyon olarak uygulanabilir. Eğer kabızlık aloe suyu ve muz tohumu kaynatma yardımcı olur. Için stres kabartma sardunya ve ardıç yağı birkaç damla ılık bir banyo yardımcı olur. Geleneksel yöntemlerin tedavi yardımcı olmuyor ve hastalık ilerledikçe Ancak, bir doktordan yardım istemek gerekir.

IBS hastalarının tedavisinde etkinliği ve verimliliği büyük ölçüde semptomların ortadan kaldırılması değil bağlıdır ve hastalığın kök nedenleri ortadan kaldırılması yoluyla, hastanın psiko-duygusal durumunu iyileştirmek olduğunu hatırlamak önemlidir.

Vücut her zaman bize her zaman tanınabilir olmayan işaretler verir çünkü, onu dinlemeyi kendiniz ve zaman özen, sağlıklı kalın, ama yeterince ilk etapta dikkat gerektiğini anlamak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.