SağlıkTıp

İrritabl barsak sendromu

İrritabl barsak sendromu , gastrointestinal yolun bir hastalıktır. durum karın ağrısı, şişkinlik, kramp, kabızlık veya ishal ile karakterize edilir. İrritabl barsak sendromu - uzun bir hastalık, ancak, belirtileri hafifletmek büyük bir sorun değildir.

Hastalığın belirtileri daha kötü veya daha iyi bir günlük bazda değişebilir unutulmamalıdır. İrritabl barsak sendromu gibi enflamatuar hastalıklar veya kanserler gibi, ciddi bozukluklara neden olmaz.

Gastrointestinal sistem bozukluğu maruz Çoğu insan, yemek, rahatsızlık en ağrı yoktur.

İrritabl barsak sendromu sindirim sistemi motilitesi zayıflamasına eşlik eder, bazı durumlarda, ishal kabızlık sırayla değişen devlet, aynı zamanda mide tam boşalmaması yoktur.

Muhtemelen, koşul gastrointestinal aşırı duyarlılık reaksiyonudur. Bu ekranda nedeni açık değildir.

mide-bağırsak bozukluklarının belirtileri stres ve yiyecek neden olabilir. Hastalığın tedavisi için ana yöntem diyet bir değişiklik ve sinir reaksiyonları kontrol eder. Şiddetli belirtilerin tezahürü, normal aktivitesini engellediği ilaçların kullanılması yararlıdır.

Hastaların gözlemleri ile gösterildiği gibi, bazı gıdalar hassas bağırsak sendromu neden olur. Diyet, böylece gıda belirli türde kabul edilmemesi anlamına gelir. rasyon üzerinde kontrol daha sonra hasta tarafından büyük ölçüde gerçekleştirilmektedir. Genel olarak, lider belirtisine göre, bunu değiştirebilirsiniz.

Herhangi özel bir diyet irritabl bağırsak sendromu atanmamış. Ancak, kabızlık veya ishal ortadan kaldırmak için yardımcı olur ürünleri, silme ya da ekleme bir dizi vardır.

bağırsak hareketi zorluğu kolaylaştırmak için lif diyete ilave edilmesi tavsiye edilmektedir. Su emer ve kalın bir gövde bölümü içeriği hacmini artırmak edebilmektedir. Bu da, büyük ölçüde tabure kolaylaştırır ve sıklığını artırmaktadır. Lif taze meyve (elma, armut), sebze, bulunan buğday kepeği, krupnozernovom ekmek ve tahıllar, fasulye. Fiber içeriğinin artması şişkinlik önlemek için, kademeli olarak tavsiye edilir.

kabızlık sıvısının o sık resepsiyon tavsiye edilir. Günlük olarak en az altı sekiz bardak içmek için gereklidir.

Gerekli sayıda alan bir sabit herhangi bir zorluk ise lif içeren ürünleri, gıda, özel katkı maddelerinin kullanımına olanak sağlamıştır. Bunlar selüloz, metil selüloz ya da ezilmiş tohumları ihtiva edebilir. laksatifler Bu katkı o bağırsak mukozasını tahriş değil farklıdır.

Ancak, her zaman değil pozitif hastaların durumunu diyette lif içeriği etkiler artar. Bazı durumlarda, şişkinlik gibi bazı hastalık belirtilerinin, alımını artırabilir.

ishal kolaylaştırmak için diyet belli gıdalar dışında bırakmayı tavsiye edilir. Bu elma, fasulye, lahana, yağlı gıdalar, sosis sayılabilir. Ayrıca, süt ürünleri, alkol, kafein (çay, çikolata, kahve) önermiyoruz. Doktorlar sınırlamak veya sigara ve çiğneme tütünü önlemek için tavsiye edilir. İshal ayrıca, ksilitol ve sorbitol (Yapay Tatlandırıcı) içinde ihtiva neden olabilir sakız bazı tatlılar.

Uzmanlar giderek yukarıdaki ürün çıkarmanız önerilir. Böylece, belirtiler kaybolması ya da kabartma izlemek mümkündür. Herhangi bir ürünün reddi sendromu tezahürü üzerinde herhangi bir etkisi yoksa diyet gerekli değildir dan, onu dışlamak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.