SağlıkMüstahzarlar

Kullanım için Gaviscon süspansiyon, talimatlar

Asla hayatında mide ekşimesi muzdarip olmayan bir adam bulmak nadirdir. Ve bu boğmak ve bir yumru içini yakan tehdit ne kadar tatsız o bilir, acı kim. Sağlıksız beslenme, sağlıksız yaşam tarzı, akut ve asitli gıdaların aşırı sıklıkla mide-bağırsak hastalıklarına yol, ve sonuç olarak, mide ekşimesi ve asit yetersizliğinin saldırılar. Ancak, sadece bu hastalıklar rahatsızlık. Genellikle gebelik döneminde kadınlarda mide ekşimesi sır değil - büyüyen bir göbek diyaframı destek oluşturur ve yemek borusuna mide asidinin salınımını uyarır. Bu durumda, koruyarak ve hızla tatsız duyguları ortadan kaldırmak doğmamış çocuğa, güvenli ilaç ihtiyaçları, - örneğin "Gaviscon" ve "Gaviscon Advance". İlacın kullanımı için talimatlar her zaman el altında olmalıdır.

"Gaviscon" - mide yanması tedavisinde kullanılan en ünlü ve popüler ilaçlardan biri. Oral uygulama için çiğneme tabletleri ve süspansiyon - 2 salım formları vardır.

Süspansiyon kullanım için "Gaviscon" talimatları :

Bulamaç nane kokusu olan viskoz bir sıvı ya da süt gibi beyaz-krem rengi. Bu, 500 mg ihtiva eder , sodyum alginat, sodyum hidrojen karbonat ve kalsiyum karbonat 160 mg 267 mg. 100 ml veya 300.150 şişe üretilen bulamaç. metil parahidroksibenzoat, saflaştırılmış su, propil parahidroksibenzoat, nane yağı, karbomer, sodyum sakarin ve sodyum hidroksit - temel aktif maddelerin yanı sıra, bu yardımcı madde de içerir.

Oniki yaşın üzerindeki yetişkinler, yaşlılar ve ergenler yemek veya belirtileri ortaya çıktıktan sonra 10 ila 20 ml olmalıdır. Bu hasta için izin verilen maksimum günlük doz ilaç - 80 mi. yaş altı ile 12 yaş arası çocuklar, yemeklerden sonra beş ila 10 ml "Gaviscon" bir süspansiyona verilir ve gereken yatmadan önce, 40 ml - ilaç maksimum günlük doz.

Gaviscon süspansiyon, talimat: kontrendikasyonlar ve yan etkileri

alerjik reaksiyon gözlenebilir ilacı aldıktan sonra, bir yan etki olarak. böbrek fonksiyon bozukluğu olan kişiler - "Gaviscon" altı yaşın altındaki ve bakım çocuklara almamalıdır.

Doz aşımı durumunda şişkinlik olabilir.

'Gaviscon' talimatı: kullanım endikasyonları

İlaç, yüksek gastrik asit, mide yanması, geğirme asit, duyu semptomatik tedavisi için kullanılır midede uyuşukluk. İlaç emzirme ve hamilelik sırasında kullanılabilir.

"Geviskon2, talimat: farmakolojik eylem

Olarak hazırlanması antasit farmakolojik etki. Oral uygulamanın ardından, "Gaviscon" hemen midenin asidik içeriği ile tepkimeye başlar. Aljinat gastroözofageal reflü, mide zarflama duvara çarpmasını önlemek amacıyla hemen hemen nötr pH ile, bir jel, bir koruyucu film oluşturur oluşturur. jel elde edilen regürjitasyon özofagus içine nüfuz zaman, tahrişi azaltmak.

sistemik dolaşıma Penetrasyon ilacın etki üzerinde bir etkisi yoktur.

"Gaviscon" tablet süspansiyon "Gaviscon" dozaj farklıdır. Tabletler, dikkatli bir şekilde ağız içinde çiğneme, ağız yoluyla alınır. 12 yaş ve yetişkinler arası çocuklar yemek veya hoş olmayan semptomlar sonra, yatmadan önce 2-4 tablet alabilir.

"Gaviscon": talimat, özel talimatlar

4 ilaç tabletlerde 246 mg sodyum (10.6 mmol) ihtiva etmiştir. sodyum 141 miligram - süspansiyonu 10 ml'lik. Buna ek olarak, kalsiyum karbonat (3.2 mmol) 320 mg 4 tablet bir yumru dozu. Bu bilgiler böbrek hastalığı, hiperkalsemi, nefrokalsinozis, konjestif kalp yetmezliği olan hastalarda ve kalsiyum içeren böbrek taşı tekrarlayan oluşumu olan hastalar için düşünülmelidir.

Mağaza "Gaviscon" el 30 derece aşmayan bir sıcaklıkta en fazla 2 yıl önerir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.