FormasyonDiller

Rus dilinin Sözcük kuralları

Sözcük kurallar - bunlar söz konusu kelimelerin kullanımı ve kombinasyon için kurallar düzenleme bulunmamaktadır hangi standartlardır. Bu ikinci kullanarak kendi özelliklerine göre belirlenir sözcük anlamları. Sözcük anlamı farklı bir şekilde nesne veya olayın konu veya süreç özellikleri hakkında Rus halkının görünümü görüntüler içerik kelimeler, çağrılabilir.

Sözcük kuralları değeri, kesinlik ve ifade bağlı olarak bir kelime veya ifadenin yöntem uygun ve doğru kullanım tanımlar. Bazen insanlar ezici duygularını ifade etmek çalışıyorum, ama umutsuzca, aynı ifadeyi tekrarlayarak gesticulating, küçük kelime sahip. bak bu monologla oldukça komik tarafından, ama bu "konuşma" öğrencisi olmak var sadece mide bulandırıcı.

Bu vesileyle, harika ironik şiirler Agnia Barto yazılı bulunmaktadır. Onlar bir kızın sadece seyretti film hakkında ağabeyi hikayesini dinlerken nasıl konuşur.

Tekrar - Onu vardır!

O onları - yine!

Ama burada yine

O kurtardı.

İşte ifade konuşmacının düşüncelerin kesin ifadesi kesinlikle yoksun olarak sözcüksel kurallar, temel ihlal konuşmada, bir canlı örneğidir.

Bugün bu "hastalık" gençlerin çoğu acı çekiyor. Doğru kelimeyi bulmak mümkün değil, anlaşılmaz insanlar kelimeler-parazitler, sokak argo, hatta faul dil kullanarak başvurmak.

sağdan ikinci en önemli yanı , güzel konuşma, bir o Eşdizimli - aynı zamanda sözcük kurallarında yer almaktadır. Örneğin, sık sık Rus dilinde ifadesini "aşırı yaşlılık" kullanılır, ancak ifade "derin gençlik" sadece bir gülümseme neden olabilir. Benzer şekilde, Rusça konuşulan dil mizahçi ihlali "derinden ve geri dönülmez hamile" ifadesini, "patolojik çaresiz sağlıklı" ya da "konuşarak fonksiyonlu" icat etti.

ses içindeki değil, aynı zamanda bir anlamda ve mantıksal düzeyde birbirine korelasyon aynı kök olabilir ve kelime, ancak kesin bir değere göre farklı - paronyms karıştırma gibi dil sözcük kuralları çerçevesinde ihlali de bulunmaktadır. Örneğin, bu "kalıntıları" ve "kalıntıları" sözleridir, "ekonomik" ve "ekonomik".

Sözcük kurallar da kelime kullanımındaki hataları izin vermez. Okul deneme saçma ifadeler dayalı Şakalar, herhangi bir Rus kişiyi kayıtsız terk edemez. Tabii ki, sadece sahneyi düşünün: "ıslatır" kolonya Onegin! Veya burada: Tatiana "geri yükseltilmiş olan" bir arabaya biner !! Ya da "onun proleter arka aracılığıyla görülebilir" holey pantolon, yaklaşık ifade !!!

Ve yazılı reklamları bulabilirsiniz süpermarket kapılarda, ne yazık ki, artık bir öğrenci, "anüs yoluyla Enter" ve yemek odasında şudur: "tuz Parmaklar ve yumurta smaç değil" ...

Sözcük Rus dilinin kuralları orada kullanılan kelimelerin anlam yakın, pleonasm tahammül etmez. Örneğin, bu "cesur ve cesur bir adam" ve "serbest boşluk", "çok güçlü" ve ifadesini çağrılabilir "ana özü."

Daha Rus dilinde saçma totoloji görünüyor - kullanımını tek kök kelime. "Organizasyonu'nun düzenlediği", "pislik pisliği", "hikaye anlatmak" "saçımı taramak" "kaydını yazma" - sık sık bazı Rus halkı tarafından konuşmalarında kullanılan bu taşlar sadece bir bölümüdür.

sözcük kuralları ihmal örneğin konuşma yetersizliği gibi konuşma olayı oluşturulur. ebeveyn soyunma odasında bir işaret görmek, çocuğun sınıf öğretmeni ile konuşmak için okula geldiğinde Dontsova olarak bir bölüm vardır: "Öğretmenler için Askı"

Bu konuda daha yakından bakmak ve düşünmek Ama eğer bu reklamlar her yerde büyük bir çeşitlilik görülebilir! Rus edebiyatının kuralları genellikle kendi dilleri, kendi kültürünün gurur duymalısın aynı insanlar Rus ihlal olduğunu fark zaman, gözyaşları için bir utanç olur.

Rab Ruslar! en Puşkin ve Lermontov, Dostoyevski ve Tolstova, Prishvina, Leskov, Fet ve diğerleri en büyük edebi eserleri ile yazılı hakkına yaratıcı, güzel Rus dili, demek çalışalım.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.