BilgisayarlarYazılım

Masaüstünde bir klasör gizleme gibi (Vindovs 7)

vb XP, Vista, Windows 8, gizli bir kural olarak - herhangi bir kullanıcı için kamu tesisleri ve gizli klasörleri Açıkçası 7. windose olduğu bir sır değil, bu "Seven" için, aynı zamanda diğer işletim sistemleri için de geçerlidir. sistem dosyalarını ve paketleri olun. Bu yaklaşımın nedeni çok korkunç sonuçlara yol açabilir yanlışlıkla parazit sistemi korumaktır. Ancak, bazen kullanıcı şu ya da bu klasör gizli yapmak için bir arzu vardır.

olası seçenekleri

anlamaya kullanıcıyı zorlar bir ana nedeni vardır bir klasör gizlemek için nasıl masaüstünde. Bu meraklı gözlerden kişisel bilgileri gizlemek için en iyi yollarından biri olması. bir bilgisayar birkaç kişilere erişim olduğunda bu özellikle doğrudur. Dosya veya klasör veya içeriklerin boyutu ne bilgileri gizlemek için yeteneğini etkilemez unutulmamalıdır ve prosedür oldukça basittir.

Bir klasörü gizlemek için nasıl masaüstünüzde

Yani, bu basit eylemi gerçekleştirmek amacıyla, istediğiniz klasörü seçmelisiniz ve sağ fare tuşuyla tıklayın. Bu getirecektir , bir bağlam menüsü "Özellikler" i seçin gereken yere. Bu kullanıcı "Genel" sekmesinde dikkat etmelidir bir pencere açılacaktır. En altta da "nitelikler" denilen bir tarladır. Yani, bu windose 7. gizli klasörleri yapmak gerekecektir Sonra her şey basittir: yanındaki "Gizli" kutu seti ve "Tamam" a tıklayın. aslında kaydırılır ve yerinde kalır olmasa da her şey bu klasör mümkün olmayacaktır görmek için normal modda şimdi.

Gizli klasörü nasıl görebilirsiniz?

Eğer masaüstünüzde bir klasör gizlemek önce, içeriğini görüntülemek edebilmek için ne yapacağını bilmek gerekir. Aksi takdirde, bunu kaldırmak için daha kolay olacaktır. Yani, hiç gizli dosya ve klasörleri görüntülenir ve diğer eylemleri görüntülemek, düzenlemek ve onlarla taşıyabilir menüsünden "Başlat" gitmek gerekir - "Denetim Masası". öğeyi bulmak gerekir "Klasör Seçenekleri" penceresi açılır. Bunu Açılış, onun sonuna kadar aşağı kaydırma çubuğunu kullanarak, sekme "Görünüm" etkinleştirmek ve olmalıdır. Kullanıcı uygun olarak adlandırılır alttan ikinci paragrafın dikkat etmek gerekiyor "Gizli dosya ve klasörleri." Bu açık olması ve bir sonraki alan için onay işareti koyun gerektiğini "gizli göster ...". Bu prosedürü gerçekleştirdikten sonra, önceden görünmeyen klasörleri görüntülemek için kullanılabilir. Ne zaman kendi simgelerini gösteren olağan parametreleri ile belgelerin daha soluk boyama olacaktır. masaüstünüzde bir klasör gizlemek için nasıl bilerek, ters prosedür tanımanız gerekir. Eğer gerekiyorsa, belirli bir dosyasını yeniden yapmak veya klasörü görünüyor, sadece "Gizli" karşısında seçimini gerektiğini, önceki paragrafta anlatılan eylemlerin sırasını tekrarlamanız gerekir.

alternatif yöntemler

Gizli ile belirli eylemleri gerçekleştirmek mümkün olabilmesi için, genellikle özel bir yazılım olasılığını kullanın. Hemen hemen tüm dosya yöneticileri çok daha rahat belli bir klasörün ekran ayarlarını dosyayı değiştirmek için her zaman daha bu işlevi, kullanımını uygular.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.