Haber ve ToplumKültür

Kibar kişi - o ne olacak? Kalite kibar kişi

Nezaket - iyi eğitimli insanın zorunlu bir özelliktir. Bu, en önemlisi farklı yaş ve meslek insanları ile dost dili güzel, okuryazarı iletişim yeteneği da kendini gösterir ve. Ana nitelikler kibar kişi nelerdir?

kibar insanlar için 3 kural

kendini geliştirme genel kabul görmüş uyum olmadan mümkün değildir nezaket kurallarına herkes bilmeli ve görgü.

  1. Kibar insanlar toplantıda karşılama kelimeleri telaffuz etmeyi unutmayın. Birisi kendisine verilen tüm hizmetler için rahatsızlık ve teşekkür neden oldu üzgünüm eğer, ayrılık Ayrıca, o her zaman elveda diyor.
  2. nezaket diğer işareti, sosyal statü ne olursa olsun, başkalarına saygılı davranırlar yeteneğidir. Nezaket ve iyilik yaşlılara veya başlığa değil, aynı zamanda meslektaşları, astları için, hem de hayatta kendilerini yerine getirmek mümkün olmamıştır kişilere sadece gösterilmelidir.
  3. Kültür ve kibar kişi başkalarına zarar vermez. Bu büyük bir özen ve yardım etmek ve dedikodu katılmaz her zaman hazır olan talebi aittir. O gülümsemeyi ihmal etmez kibar gülümseme çünkü - birçok durumda başarının anahtarı.

Kabalık ve ölçüsüzlük hep muhataplar iter ve istenilen hedeflere ulaşmada ciddi bir engel haline gelir. İletişimin böyle bir form seçenler, arkadaş edinmek, başkalarının saygısını kazanmak ve hatta kariyerlerinde başarı elde etmek zordur.

Nasıl kibar bir insan olmak

Güzel yetkili konuşma - eşsiz bir kılavuz nezaket olduğunu. Onların sesini izlemek gerekir. O, çok sesli, sakin, makul ve olmak zorundadır. Onların kelime küfür, isim arama ve argo ifadeler gelen ortadan kaldırmak için gereklidir. nezaket görgü ve klasik edebiyat okuma kitaplarının çalışmanın gelişmesine katkıda bulunur. Onun muhatap kesintiye asla - patavatsız olduğuna. Her iki taraf da eşit konuşma hakkına sahip olduklarını unutmayın. Bu diyalog denir.

Her durum için Nezaket

Her zaman ve her yerde, kültürlü ve dostu olarak bunu bir iş toplantısı veya ziyaret ya da alışveriş için basit bir zam olması önemlidir. Çeşitli günlük yaşamda Aşağıdaki örnekler kibar davranış.

  • Çok yerken masada Davranış insanın eğitimi konusunda söylenebilir. görgü kuralları içinde ana kural - başkalarına rahatsızlık getirmezler. Ağzını kapalı olan bu masaya dirseklerinizi koymak ve gıda alımı ile ilgili olmayan vakaları önlemek değil, çiğnemek gerekir edilir. Sen kalkıp ekmek veya yemek ulaşması tablo Eğil olamaz. İstenilen tedavi yukarı taşımak daha yakın olan kişiye sorun olmalı.
  • Kibar adam doğa saygı duyar. O dinlenme veya şehirde bir kavanoza tarafından çöp atmak yerine piknik sonrası atık atmak olmaz. Noble insanlar, onların iç dünyasını geliştirmek isteyen, kir rezerv olmadı.
  • Biz nezaket hakkında ve sevdikleriniz ile evde unutmamalıyız. Eleştiri, komuta sesi ve sert sözlerle duygularını zarar veremez. Bunu bilerek, nazik bir kişi, özellikle sevdiklerini, başkalarına ağrıya neden olmaz.

Bu nezaket sadece güzel ezberlemiş ifadeler oluşur. Bu yaşam tarzı karakterize eden ve temsil ahlaki temellerini insan.

Herhangi kibar kelimeler Rus dilinde vardır

Rus dili güçlü ve çok yönlüdür. Antik çağlardan beri, büyük önemi, çeşitli tür ve kibar ifadeyle takılır. Bunlar tebrik "Merhaba" ya da "iyi günler" yer alır. Elveda "güle güle", "yakında görüşürüz", "iyi geceler." İstekler, çok nazik olmayacak " " lütfen beni bağışlayın" "lütfen"." Teşekkür: "teşekkür ederim", "teşekkür ederim." "Iyi şanslar", "başarı", Wishes "iyi yolculuklar."

Kelimelerin onun sözlüğü günlük kullanım görgü ve yüksek ahlakdan söyledi.

Kibar çocuk. Nasıl getirmek için?

o sadece konuşmaya başlamıştı zaman, erken yaşlardan itibaren ihtiyaç nazik olmak için çocuk öğretin. Bunu yapmak için yardımcı olacak birkaç ipucu vardır.

  • Küçük çocuklar, oynamak ister. sevmedikleri sıkıcı kuralları öğrenin. Bu nedenle, biz oyun şeklinde görgü telkin edebilir. Örneğin, tabii ki, anne oyuncaklarla görgü tüm kuralları tarafından çay partisi düzenlemek ve. Sen bir ortam diğer insanlarda kullanılan veya diğer durumlarda düşünmek gerekir kibar diyalog oynayabilir.
  • kendi aralarında ve çocukla konuşurken Ebeveynler kibar kelimeler kullanmak gerekir. beni dinlemedi bile sesi komuta ve bebek çığlık izin verilmez. O, örneğin, oyuncak toplamak için, onu sorulur yapabilirsin, ama yumuşak istek anne veya baba olmalıdır.
  • Bir çocuk berrak protesto gösteriyorsa, kaba, talepleri ona, bu davranışa tepki şöyle dursun bunu teşvik yok edemez şey vermek. Kayıtsızlık maskesi giyip tamamen onlar geçene kadar çığlıkları görmezden iyidir. Bebek kibarca ve sakince bilmiyor kadar Yani, her seferinde yapmak.

Her şeyden önce, kibar insanların kuralları ebeveynler uymak gerekir. Bunlar örnek kültür, itidal ve saygı anlamına bebek, göstermelidir. Çocuklar evde mutlu bir atmosfer olmadan olamaz.

Nasıl insanın nezaket yapar

kibar davranış Günümüz dünyasında genellikle flört olarak karşı cins olarak kabul edilir. Bu kadınlar ve erkekler için geçerlidir. Çünkü görgü temel kurallarının cehalet garip bir duruma düşmekten kaçınmak için, biz yerindelik çerçevesinin sempati ayırt edebilmelidir.

Örneğin, bir adam her zaman kadının önce kapıyı açmak için uygun ve ileri geçer. O arabadan bayan, toplantıda kolu öptü yardımcı olur toplu taşımaya yol verme, şapka kaldırır. odayı terk, o ona bir elbise verir veya girişinde kaldırmak için yardımcı olur. güçlü seks temsilcileri kendi ilişkinin yakınlığı ne olursa olsun, yerine kadınların ağırlıkları taşımak zorundadırlar.

Akıllı adam onun yaşı, görünüş veya karakter kusurları bir arkadaşı ile konuşmak asla. O hakaret veya nahoş onu olacak konular yükseltmek olmaz. Ve ayrıca uygunsuz görünüş olarak karşılamak için görünmüyor.

kibar davranış Avantajları

Civility bir insanda bir sürü getiriyor olumlu nitelikleri, bu tür şefkat, merhamet, doğruluk ve öz saygı olarak. Her biri kişisel gelişim ve hatta kader büyük bir rol oynar.

O, her zaman kendini kontrol bilen ince ve hassas zihinsel organizasyona sahiptir ve aynı zamanda bir ayık ve net başlı çünkü huylu adam salıncak önce kapıları açın. O cömertçe toplumda layık gerçekleşmesi ona yardım eden, onunla iletişim sıcaklığını ve sevinç verir. Ve bu iyi, nazik bir insan olmak o kanıtların ayrıntılı bir liste değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.