Gıda ve içecekPişirme İpuçları

Nar nasıl temizlenir, biz öğreteceğim

Nar - çok sağlıklı meyve, meyve kralı. O da Güney Amerika'da olduğu gibi Akdeniz'de, Doğu'da yetişen, ancak Pers doğum yeri olarak kabul edilir. Adı "granat" "tahıl" olarak tercüme Latince kelimesinden gelir. Ve bu doğru. Bir cenin dört yüz den membranlar bölümlere ayrılır yedi yüz tohumlara sahip olabilir.

Ortalama olarak, nar ağacı yüz yıl yaşar. ağaçlar yılda meyvelerini. Gerekli Uzun sıcak yaz nar yaşlanma için. Tadı tatlı ve ekşi bir meyvedir.

Ayrıca, birçok yararlı maddeler, vitaminler ve iz elementleri içerir. Eğer düzenli olarak bu meyveyi yerseniz, onun acılı lezzet keyfini değil, aynı zamanda tedavi etmek, ve bazı durumlarda ve bazı hastalıkları tedavi yalnızca mümkün değil.

bir nar seçerken, henüz bağlamında, ya da daha iyi görüyorum numunenin birkaç tanelerini yemek için tavsiye edilir. Ama sadece piyasada yapmak mümkündür. Burada da en azından mantıklı tavsiye almak, doğru bombası fırçalamak gibi, meyve satıcıları öğrenebilirler.

Vasiyetinde hiçbir kesi olmadığından Ve nasıl, mağazada örneğin satın yapabilirsiniz.

Öncelikle, lal taşı görünümü dikkat etmek gerekir. Bir koyu kırmızı renk olmalıdır soyun. Ayrıca izin verilen koyu turuncu rengi. Bu nar yeşil aldı ağaç üzerinde olgunlaşmış değil düşündürmektedir. Derinin rengi üniforma olmalı, ama o zaderevenevshey olsa biraz kuru kabuğu.

İkincisi, bakmak gerekir çiçek garnet. Bu kurumuş olması ve yeşilin hiçbir tonları burada mevcut olmamalı.

Üçüncü olarak, iyi bir boyut ve hakkında olmalıdır olgun nar, büyük bir portakal, ama çok daha ağır.

olgun nar büyük ve sulu gelen tohumları. renk olarak koyu kırmızıya açık pembeden değişebilir. Bu bağlıdır , nar çeşitlerinin büyümesinin yerden. Sarışın - Türk, kan kırmızısı - Özbekçe.

Nar iki ay boyunca serin, kuru, havalandırmalı bir yerde saklanabilir. Daha uzun bir süre için el bombası tutmak gerekiyorsa, o dondurucuya tahıl ve dondurma kaldırmak temizlenebilir. bombası temizlemek için hiçbir arzu varsa Sen, bütün meyve dondurabilirsiniz.

nar suyu gelince, taze meyve suyu üç gün iç inde saklanan ve en az bir yıl tutulur sterilize edilebilir. O susuzluk rahatlatır. Ve yine, nar suyu ateşi düşürür. Bu başka içecek veya meyve suyu bulamayacağınız antioksidanlar bir dizi içerir.

Elleri sonra siyah çevirmek için bazı meyve temizleme ile rahatsız etmek istemiyoruz. Zaman tatsız, ama hızlı kurtulmak anlamına - Tabii ki, ellerin siyahlaştırılmasıdır temizlerken. bir dilim limon kesip ellerinizi ovmak yeter.

Nasıl Garnet hakkını temizleyin nasıl?

Yöntem 1.

Biz, meyveleri al Tepesi kesilmiş, sonra bir kesi kabuğu yapmak gerekir. Bundan sonra soğuk su ile bir kapta koydu. Bir süre sonra, meyve kaseden almak ve akan su altında ezmek. nar tohumları kendilerini düşecek.

Yöntem 2.

Bu yöntem hızlı bombası temizlemek için izin verir. Bıçak çiçeklenme nar kesti. Sonra yavaşça bir kenarlar boyunca kesi ve kesikler sitelerinde kırar.

Yöntem 3.

taneleri ile el temas etmeden bir nar temizlemek için nasıl Bu yöntem. Sen yarısında nar kesmek gerekir. Sonra aşağı nar taneleri dilimlenmiş koymak koydu kase büyük ızgara üzerinde. kabuğu üzerine hafifçe bir kaşıkla çarptı. Ve tahıl kase düşecek ve eller karartmak değil.

Garnet çok faydalı ve lezzetli. Eğer bir nar temizlemek için nasıl biliyorsanız, doğru bunu nasıl, günlük bu meyvelerin tadını çıkarabilir. Aynı zamanda çok eğlenceli ama aynı zamanda organizma için yararlı maddelerin bir çok değil sadece alır. Vitaminizes!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.