KanunYasal Uygunluk

İlk aşamada mirasçıları kimlerdir?

Geçerli yasaları tecrübeli olmayan insanlar bile, kesinlikle ifadesi "mirasçıları ilk aşaması", duymuş "ikinci aşamanın varisleri." Onlar kim içerecektir?

mevzuat kimseye mülkünü terk edenin verir. Ve adam, ama tüzel kişiler sadece ve hatta yabancı ülkelere - kişi veya kuruluşun lehine bir irade yazmak için yeterli. Ve sonra bütün mülk, irade ve vasiyet iradesine göre, hatta bir düzine varlığında, belirtilen adrese gidecek yakınları.

Bir irade olduğunda Fakat, ölümden sonra vasiyetçinin mülk İlk aşamada mirasçıları alacaktır. Bunlar insanların en yakın akrabası olan - çocuklar, ebeveynler, eşler.

Çocuklar. Resmi olarak tanınan ya resmen kabul ediliyor. vasiyet ebeveyn hakları veya çocuğun mahrum edilmişse resmen farklı bir kişi kabul - Bir çocuk mülkü miras hakkı yoktur. Bir tarihinde kabul ederse mahkeme kararıyla ailem de dahil olmak üzere kan akrabaları ile ilişkileri korur - o kanunla öngörülen şekilde miras hakkına sahiptir.

Çocuklar gebe ancak henüz vasiyet ölüm anında doğmamış, aynı zamanda miras paylarını iddia edemez. Bu durumda, diğer yarışmacının ışığa varisi beklemek zorunda ve daha sonra mülkiyet bölmek vardır. Bu durumda bir noter gerektiği bekleyen anne uygulayın.

Vasiyetçinin torunları eğer velileri öldü. Aslında, bu durumda, çocuk vasiyet özelliğini devralır ancak miras payının sağ sürekliliği onun ölümü halinde torun gider. Ve birkaç torunları ise, aralarında ebeveynlerinin miras payını paylaşır.

onlar miras girdiği anda ise ölünün Ebeveynler, hayatta idi. Anne böyle hiç bir yasal evlilik annesiyle birlikte kaldı olarak resmen kabul edilmiştir yalnızca, zorunlu ve babanın payı tahsis etti.

Eş kiminle vasiyet yasal ölüm anında evliydi. Eski eşler hakları yok.

miras içine girerken yasal mirasçıların tamamı birinci aşama eşit haklara sahiptir - Çocuklar, ebeveynler ve eşler eşit parçaya tesisle alırlar. Torunları yasaya ebeveynleri güvenerek pay almak ve bu pay zaten aralarında eşit parçaya bölünmüştür.

İkinci aşamanın Mirasçılar İlk aşamada mirasçıları yakınları bulunmaktadır. Bu kardeşlerim dedesi. Bunlar girer miras haklarının ilk aşamasının hiçbir mirasçılar varken, ya da terk edilmiş negolibo miras haline gelmez, miras değer taşımıyordu.

Kalıtım iradesiyle

kişinin ölüm tarihinden itibaren miras açma dönemini açıyor. vasiyet ölümü mahkemede kurulmuş eğer Açılış günü, ölüm belgesinde belirtilen tarih veya sözde tarih olarak kabul edilir. Bir kişinin yanlış ölü ilan edilmişse, onun mülkiyet senetleri ve para hariç mirasçıları alınan geri olabilir.

tarihinden itibaren miras açılışında potansiyel mirasçılarından onların miras hakları talep altı ay var. Bu dönem mirasçı vasiyet ölümüyle ilgili bir şey bilmiyordum eğer, mahkemeler tarafından uzatılabilir veya meşru nedenlerle miras için bir türlü gelmedi.

Ölen bir irade bırakmadı ise, kurs , hukuk miras öncelikle, tabii ki, iddianın ilk kategorinin varisleri. mülkiyet, en yakın fırsatta yakınları ile birlikte ölünün bakımında özürlü bakmakla iddia ve 7 kuyruklar akrabalık en az biri dahil olduğunu unutmayın. o bir akrabası değilse, o da vasiyet ile bir yıllık kalmak tabi pay, iddia edemez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.