TeknolojininElektronik

Buzdolabı Vestel: yorumlar, talimatları, ülkeye / bölgeye özgü

Modern ev aletleri pazarı, sadece çeşitli modellerde değil, aynı zamanda üreticide de zengin. Tüketiciler kendi ihtiyaçlarına, ürün kalitesine, teknik özelliklerine, fiyat kriterlerine bağlı olarak geniş bir buzdolabı seçeneği sunmaktadır. Çoğu zaman, alıcılar öncelikle üreticiyle ilgileniyor. Vestel firmasının soğutma ekipmanı yakın zamanda dikkat çekti. Büyük ölçüde bu, ekonomi sınıfı modeller için talebi arttıran ülkedeki mevcut ekonomik durumdan kaynaklanmaktadır.

Vestel buzdolapları: üretici

Tescilli firmanın merkezi Türkiye'de ve Türkiye'de. Birçoğu, Vestel buzdolabının Türkiye tarafından üretildiğinden emin. Burada Rus pazarına verilen teçhizatın ülkemizde, Alexandrov şehrinde, Türk teknolojisi ve kontrolleri altında bir araya getirildiği dikkati çekmiyor. Buzdolabı Vestel, müşterilerine göre modern teknoloji için gereken tüm kriterleri karşılamaktadır. Bu nedenle, bu Türk üreticisi, bütçeye uygun ve kaliteli buzdolapları üreten en popüler firmalardan biri olarak kabul edilmektedir. Bunun nedeni çok makul bir maliyet karşılığında ek fonksiyonlarla donatılmış ve günlük yaşamı kolaylaştıracak bir teknik cihaz satın almanızdır. Bugüne kadar, bu 19 şirketten oluşan büyük bir holding. Her biri teknik gelişme ve elektronik cihaz üretimi yapmaktadır.

Şirket, geçen yüzyılın 80'li yıllarında kuruldu ve hızla gelişmeye başladı; birkaç yıl içinde Fransa, Almanya, İtalya ve bir takım İskandinav ülkelerinde Avrupa'da birçok temsilcilik bulundu.

Genel kullanım talimatları

Üreticinin ürettiği her model, ayırt edici özelliklere ve geliştirilmiş özelliklere sahiptir. Bu nedenle, Vestel buzdolapları için tek bir kullanım kılavuzu mevcut değildir. Bununla birlikte, güvenlik özelliklerine dikkat etmeye değer, çünkü yeniliklerinden bağımsız olarak kilit yönleri genel olarak cihaz için uygundur.

Geliştirici, soğutma ekipmanını doğrudan güneş ışığının düştüğü yere monte etmemeyi önerir. Bunun nedeni, güneşli havalarda buzdolabının görevleri ve aşırı ısınması ile baş etmeye başlamasıdır. Aynı şey, buzdolabının yanında fırınların ve diğer ısıtma elemanlarının sıkı montajı için de geçerlidir. Bir yeniden düzenleme yapma imkânı varsa, yeni cihazın kurulum yerini düşünmek için veya önceden tutmak daha iyidir.

Bu şirketin buzdolaplarının avantajları

Vestel şirketi, bir nedeni olmakla birlikte popüler değil; yeni ekipman modelleri dünyayı o kadar hızlı ayırıyor ki bazen ek üretim yapmak gerekiyor.

Türk üreticisinin buzdolaplarının avantajları arasında şunlar sayılabilir:

 1. Üretici, üretim sürecinde karmaşık montajları veya ekipmanı kullanmaz, bu nedenle yaşlılar ve çocuklar tarafından kullanılabilir. Tipik olarak, bu tür buzdolapları, cihazın temel işlevleri mükemmel biçimde yerine getirdiğini çok önemli olan pratik tüketiciler tarafından seçilir: donmuş ve soğuk tutuldu.
 2. Buzdolabının ömrünü uzatmak için en iyi seçenek olmasına rağmen, bir arıza durumunda orijinal parçaların değiştirilmesi için aramak gerekli değildir. Ekipmanın parçalarını teşhis etmek veya değiştirmek için bir sihirbaz çağırmanız gerekiyorsa, alternatif parçalar kullanarak daima paradan tasarruf edebilirsiniz.
 3. Model yelpazesinin geniş hacmi ve çeşitliliği, her birinin kendisi için en iyi seçeneği bulacağı şekilde düzenlenmiştir.

Buzdolaplarının dezavantajları

Ancak Vestel buzdolaplarının kendi dezavantajları var:

 1. Bir süre aktif çalışmanın ardından, ürünlerin kalitesini korumak için gerekli sıcaklık kalmaya devam eder, fonksiyon tamamen kaybolana kadar endeksi sürekli olarak arttırır. Kural olarak, bu arızayı gidermek için fanı değiştirmeniz gerekir.
 2. Vestel buzdolabının çalışması sırasında gürültülü ses. İşletim talimatları, tüketicileri cihazın doğru şekilde kurulmasını sağlamalıdır. Bu kurallara uyulmaması halinde ünitenin çalışması doğru olmayabilir. Modern üretici hatlarından çoğu model A sınıfına ve rahat bir gürültü seviyesine sahiptir. Buzdolabı Vestel'in bu sorunu ile ilgili ustaların tepkileri neredeyse aynı - aygıtın seviyeye göre yanlış yerleştirilmesi.
 3. Basınç Azaltma. En ciddi dezavantaj budur, çünkü bu durumda tüm ürünler çabucak bozulmaya başlar, çünkü soğuk oda içinde depolanmaz. Çoğu zaman sorunu gidermek için buzdolabının kapağındaki sızdırmazlık dişetlerinin değiştirilmesi gereklidir.

Vestel'den gelen son gelişmeler

21. yüzyıl sadece teknolojik keşifler alanında bir atılım olarak değil aynı zamanda ciddi bir rekabet olarak değerlendiriliyor. Kaliteli ve ucuz ekipman talebiyle bağlantılı olarak bir öneri doğar. Kar elde etmek için, önde gelen şirketler tüketiciyi ilgilendirebilecek teknik yetenekler üzerinde sürekli çalışmaktadırlar.

Vestel buzdolaplarına gelince, çevreye olumsuz bir etkisinin olmadığı gerçeğinin yanısıra güvenli bir şekilde çalıştıklarını da belirtmek önemlidir. Çoğu model, kategori A'ya ait, bu da Vestel buzdolabının minimum bir elektrik tükettiği anlamına geliyor. Üreticiler, buzdolabını elle çözmek istemeyen tüketiciler için No Frost sistemi olan modern modeller sunuyor. Fan sayesinde odaların duvarlarında buz oluşmaz.

Rakipler arasında Vestel buzdolaplarının popüler olması sayesinde diğer popüler gelişmeler var:

 1. Harici gövdedeki elektronik ekranı kullanarak, her kullanıcı buzdolabında saklanan ürünlere göre bireysel ayarları yapabilir.
 2. Superfrost, ürün kalitesini uzun süre korumaya yardımcı olur. Tipik olarak, ortalama sıcaklık -24'tür.
 3. Serbest bölge, sıfır sıcaklığın sürekli olarak muhafaza edildiği ayrı bir bölmedir. Kural olarak, sebze ve meyveleri saklamaya yöneliktir. Bu, tazeliklerini daha uzun süre muhafaza etmenizi sağlar.

Vestel buzdolaplarının büyüklüğü ve hacmi

Kural olarak, beğendiğiniz bir modeli satın almadan önce, kendi gereksinimlerinizi ve söz konusu modelin kullanışlı hacmini ilişkilendirmeniz gerekir. Kompakt bir mutfakta, küçük bir dondurucuya sahip bir seçenek bir mutabakattır. Bu modeller genişliği 54 cm'yi geçmiyor, yüksekliği 1.5 metreyi buluyor İki bölmeli bir buzdolabı, büyük bir aile için satın alındı, çünkü ortalama kapasitesi 350 litreden az olmamalı. Böyle bir cihazın soğutma odası 3-4 raflıdır. Modern modellerde, imalatçı, kullanıcılara göre çok yüksek bir artı olan yüksekliğini değiştirme fırsatı sağladı.

Vestel buzdolaplarının tüm modern modelleri, kullanıcı tarafından sıcaklık ayarlama özelliğine sahiptir.

istismar

Vestel buzdolaplarının hiçbir modeli, geniş bir tüketici yelpazesine yönelik olduğundan operasyon için aşırı gerekliliklere sahiptir. Her bir cihaz, modelin, ilk çalıştırma planının, defrost kurallarının vb. Detaylı bir açıklamasını içeren bir talimatla birlikte verilir. Servis ömrünü uzatmak için üreticinin önerilerini takip etmek gerekir. Buna ek olarak, bu kuralların ihlali, cihazın kullanıcının arıza ile bozulması durumunda garanti hizmetinin reddi ile ilgilidir.

Popüler modellerin temel özellikleri

Tüm model yelpazesi arasında şu anda müşteriler arasında artan bir ilgi gören çeşitli cihazlar var:

 1. Büyük bir aile için sıklıkla Vestel VNF 386 LS buzdolabı seçilir. Bu iki metrelik ünite, küçük bir mutfağa bile sığacak. Genişliği standart buzdolaplarında olduğu gibi 60 cm'dir, ancak yüksekliğinden dolayı 336 litrelik önemli bir faydalı hacme sahiptir. Uzun süredir yokluğunda kararlı bir çalışma için, "Tatil" işlevini etkinleştirebilirsiniz. Güç tüketimi çok daha düşük olacaktır. Kontrol paneli kasanın dışındadır, bu nedenle saklama koşullarını ayrı ayrı seçebilirsiniz. Her iki kamerada da otomatik buz çözme sistemi bulunur.
 2. Vestel VDD 345 LW'de yaklaşık 312 litrelik faydalı bir hacim var. Küçük mutfaklarda mükemmel uyum. Dondurucu bölmesi en üstte bulunur, ancak ayrı bir kapıya sahiptir. Buz çözme sistemi damla damladır.
 3. İki bölmeli buzdolabı Vestiyer VCB 385 VW, devridaim çözme sistemi ile büyük aileler için uygundur. Kullanışlı hacmi 338 litre. Model, bir çok alıcı için daha az önemli bir unsur olarak düşünülen enerji tasarrufu türüne ait.

Sonuç

Türk şirketi Vestel'in güvenilirliği, pratikliği, işlevselliği ve makul fiyatı nedeniyle buzdolapları Rusya pazarındaki diğer önde gelen şirketlerle rekabet edebiliyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.