ÇirkinlikInşaat

Bahçeyi kendi elleriyle nasıl donatabilirim?

Böyle bir soru genellikle küçük arazilerin sahipleri önünde ortaya çıkar. Sonuçta, küçük bir bölgede hem binaları hem de bir bahçe, meyve ağaçları, çiçek bahçesi, bir banyoyu ve hatta bir dağ slaydına sahip bir göleti yerleştirmek istiyorsunuz.

Villa alanını kendi ellerimizle donattığımızda, yeni başlayanlar tarafından yapılan tipik hataları dikkate almak gerekir.

Girişin ters yönde veya alanın ortasında bir garaj veya ev inşa etmeyin. Bu durumda, yol çok fazla alan kaplar. Küçük bir arsa üzerine ayrı bir bina inşa etmeyin - evi bir ev bloğu ve garaj ile birleştirin.

Bir yazlık alanın nasıl donatılacağı sorusunu düşünüyorsanız deneyimli tasarımcıların görüşlerini dinleyin. Olmadan yapması imkansız olan unsurları tercih etmek gerekir. Sitenizin dışında bir araba park etme şansınız varsa çok şanslı olacaksınız. Böylece rekreasyon alanını genişletebilirsiniz.

Bir ülke arsasının nasıl donatılacağıyla ilgili çok sayıda farklı fikir var. Dükünüz çok büyük değilse, her şeyi yayan ağaçlar ve çalılar ile bitirmeyi denemeyin. Tek bir büyük ağaca sahip olmak, ancak orijinal taç ve güzel yeşillik ile yeterlidir. Tepe zaman zaman azaltılmalıdır (düzenli budama yapın). Lindens ve akçaağaçlar tarafından iyi tolere edilir.

Çoğu kimsenin bir sorum var, bahçe sitesini nasıl donatacak ve meyve ağaçlarını kurtaracak? Sonuçta, dacha taze meyve olmadan hayal edilemez. Bugün yarı cüce çeşitleri bulunan meyve ağaçlarını kullanabilirsiniz. Bir çiçek yatağı veya çim alanına yer açmak için daha iyi bir dama tahtası deseni yapın.

Düşünüyor olsak,   Ülke arsa nasıl donatılır, binaların ve dikimlerin renk paletini unutmayın. Doğru seçilmiş ve kullanılan renk, alanı görsel olarak genişletebilir. Deneyimli peyzaj tasarımcıları, açık tonların orijinal bitkilerini ön plana koyarsanız, bahçe hacim ve derinlik kazanacağına ikna oldunuz. Arka planda, soğuk ve koyu tonların (çoğunlukla kozalaklı ağaçlar) bitkiler uygun olacaktır. Aynı sonucu elde etmeyi amaçlayan ünlü bir tasarım tekniği daha var. Ön planda, büyük yaprakları olan bitkiler ekilmeli, arkadaki - sığ olanlar ile - dikilmelidir.

Dacha'nın görünümü büyük ölçüde çitlerle ilgilidir. Çit, evin tasarımı ile uyumlu bir şekilde uyumlu olmalıdır. Şeffaflığı, yazlık evin bulunduğu yere bağlıdır. Yoğun bir yolun yakınında bulunuyorsa, sert malzemelerin (taş, beton, tuğla) bir çit yapmak daha iyidir. Arsa, ıssız bir yerde bulunuyorsa, çit şeffaf olabilir. Bu durumda, sermaye çiti çitin yerini alabilir .

Yaz sıcağını daha kolay aktarmak için villa sitesini (bu yazıda gördüğünüz fotoğraf) nasıl donatılırsınız? Kuşkusuz, bu size küçük bir gölet veya çerçeve havuzu sağlayacaktır.

Banliyö bölgesindeki çalışma çok önemlidir ve pek çok kişiye zevk verir, ancak öncelikle dinlenmek için bir yer olduğunu unutmayın, bu nedenle rahat ve güzel olmanız gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.