ÇirkinlikAlet ve ekipmanlar

Güç Kalitesi Analizörü. Elektrik enerjisi kontrol aygıtları

Güç analizörleri aktif harmonik akım analizi için kullanılır. Modern modeller, veri saklama işleviyle üretilmektedir. Dönüştürücü modüllerle ilgili değişiklikler olduğunu da belirtmek gerekir. Hata yüzdesi çok yüksek değildir. Tüm modifikasyonlar tek fazlı şebekelerde çalışmaya uygun değildir.

Ortalama olarak, bu tip cihazların eşik voltajı 22 V'dur. Bunların çözünürlüğü 30 mikron civarında salınmaktadır. Aşırı yük göstergesi, kontrol cihazının kapasitesine bağlıdır. Değişken devrelerin modifikasyonları, through kondansatörlerin varlığı ile ayırt edilir. Genişleticileri olan modeller öncelikle vektör diyagramlarının oluşturulması için tasarlanmıştır. 5500 ruble'lik bir alanda niteliksel bir analizör var.

Kontrol cihazları

Elektrik enerji kalite kontrol cihazları farklı adaptör tipleriyle üretilmektedir. Uzmanların görüşlerine inanıyorsanız, pazar diyot denetleyicileri ile çok sayıda model sunar. Veri saklama işlevi tüm sürümlerde mevcut değildir. Ortalama olarak, bu tip cihazların minimum voltajı 220 V'dur. Alternatif akım devrelerinde problemsiz çalışırlar.

Tek fazlı sistemlerin akımını analiz etmek için modüler cihazlar kullanılır. Onların içindeki hata, kural olarak yüzde 2'yi geçmez. Birçok model kontak dirençleri ile üretilmiştir. Ortalama yanıt süresi 7 ms'dir. Kılavuz katotlu modeller DC ağlarda çalıştırmak için kullanılır. Modern cihazlar kaliteli kondansatörlerden övünebilir. 8200 ruble'lik bir alanda bir kontrol modeli var.

Taşınabilir Değişiklikler

Çağımızın elektrik kalitesini analiz etmek için taşınabilir cihazlar çok popülerdir. Kural olarak, bu tip cihazlar karmaşık gerilim analizi için kullanılır. AC ağlarında, sadece doğrultucu kapasitörlerde değişiklikler yapmak mümkündür. Minimum voltaj yaklaşık 13 V'dur.

Koruma sistemi, farklı sınıfların analizörleri için kullanılır. Eğer uzmanlara inanıyorsanız, o zaman grafik analizi için tüm modeller uygun değildir. Çoğu cihazda temel işlevler bulunur. Bu türdeki modellerdeki hata, kural olarak yüzde 3'lük eşiği aşmaz. Piyasadaki pek çok değişiklik, test edenler için uygundur ve şebekedeki geçici değişimleri belirlemede iyi bir seçenektir. Taşınabilir cihazların kalite sahipleri için ünlü olduğu da belirtilmelidir. Çağımızda yaklaşık 4 bin ruble'lik iyi bir model var.

Cihaz serisi Prova 6200

Bu analizörle AC şebekesindeki voltajı kolayca kontrol edebilirsiniz. Denetleyici bir redresör türü olarak kullanıyor. Bu durumda veri tutma işlevi kullanılamaz. Modelin PP bağlantı noktası için bir adaptörü olmadığını da belirtmek gerekir. Minimum gerilim ortalama 3 V'dur.

Uzmanlara inanıyorsanız, cihaz eşik voltajını kontrol etmeye iyi gelir. Çoğu zaman bu model santrallerde bulunur. Birçoğu kalite modülatörü için övgü aldı. Faz paraziti için maksimum aşırı yük parametresi sadece 5 A'dır. Bobinin maksimum voltajı 30 V'da muhafaza edilir. Analizörün koruma sistemi üçüncü dereceye uygulanır. Alternatif akımı hesaplamak için cihaz iyi uymuyor. Faz tutuşu oldukça nadirdir. Ölçme tekniği, giden sinyalin transformasyonuna dayanır.

Model için grafiksel veri gösterimi işlevi sağlanmıştır. Ağ cihazındaki geçici süreçler oldukça doğru bir şekilde belirlenir. Ayrıca, devrenin modifikasyonunda bir uzatma kablosunun bulunduğu unutulmamalıdır. Elektronik mağazalarda bu analizörü 5600 ruble aralığında buna değer.

Prova 6245'teki değişiklikler

Bu analizör eşik voltajını belirlemede iyidir. Cihazın koruma sistemi ikinci sınıfta uygulanır. Uzmanlara inanıyorsanız, denetleyicideki arızalarla ilgili sorunlar çok nadirdir. Tek fazlı devrelerde model çalışamaz. Bu durumda minimum voltaj 220 V'dur. Kontrolör üzerindeki aşırı yüklerin 4 A'dan fazla olmamasına izin verilir. Analizör artan nemden korkmaz. Armonik analiz için cihaz sıklıkla kullanılır. Müsaade edilen hata düzeyi yüzde 3'tür.

Analizörün ölçüm tekniği, giden sinyalin dönüştürülmesine dayanır. Verileri kaydetmek için model bir hesap makinesini kullanıyor. Modifikasyon için kondenserler adaptörlerle birlikte kurulur. Birçok uzmanın yaptığı incelemelere güveniyorsanız, modülatörün hatalı çalışması çok nadirdir. Çözünürlük parametresi 30 mikron seviyesindedir. Bu analizörün bugüne kadarki en fazla 8 bin ruble değerinde olması.

AEMC cihaz parametreleri

Bu analizör sayesinde AC şebekesindeki gerilimi test etmek kolaydır. Pek çok uzmanın görüşlerine güveniyorsanız, arızalar çok nadiren ortaya çıkar. Değiştirme denetleyicisi, bir adaptörle birlikte kullanılır. Ayrıca, modelin sadece bir modülatör kullandığını da belirtmek gerekir. Niteliksel bir transistör özel bir önem arzetmektedir.

Modelin veri kayıt fonksiyonu mevcuttur. Maksimum aşırı yük göstergesi 7 A'ya erişir. Bu serideki cihazın maksimum voltajı 20 V'dur. Doğru akımlı bir devrede çalıştırma için cihaz kötü değildir uygun değildir. Modifikasyonda kullanılan modülatör, kondenser tipindedir. Koruma sistemi üçüncü sınıfa yüklenir. Ayrıca, modelin küçük bir hata düzeyi olduğuna da dikkat etmeliyiz.

Eşik voltajını analiz etmek için cihaz sıklıkla kullanılır. Ortalama çözünürlük 4 mikrondur. AC gücüne 13W izin verilir. Analizörde hızlı bir tepe noktası işlevi maalesef yok. Yüksek voltajda, koruma sistemi daima yanar. Bu analizörün fiyatı yaklaşık 8 bin ruble dalgalanıyor.

Aygıt serisi Hioki

Bu analizör alternatif akımlı bir şebekede çalışmaya uygundur. Bağdaştırıcı yalnızca bir tane kullanır. Birçok uzmanın yaptığı incelemelere göre modülatör ile ilgili sorunlar nadirdir. İletkenlik parametresi 40 N'de bulunur. Koruma sistemi ikinci sınıf uygulanır. Yüksek nem durumunda cihaz kullanılmamalıdır.

Ayrıca modelin elektromanyetik salınımlara duyarlı olduğunu da belirtmek gerekir . Hata marjı maksimum yüzde 2'dir. Bu durumda grafiksel veri ekranının işlevi mevcuttur. Faz dönüşümlerinden korunma sistemi modelde mevcut değildir. 10 bin ruble civarındaki bu türde bir değişiklik var.

Amprobe PQ60A'nın modifikasyonları

Sunulan serinin cihazı, DC ve AC devrelerindeki gerilimi kontrol etmek için kullanılır. Pek çok uzmanın görüşlerine güveniyorsanız, modülatörün iyi iletkenliği vardır. Ayrıca modelin iki adaptörü olduğunu da belirtmek gerekir. Ayrı bir dikkat, kompakt bir tutucuyu hak ediyor. Akımı kontrol etmek için cihaz sıklıkla kullanılır. Analizörün koruma sistemi üçüncü sınıfta uygulanır.

Dürtü sesli kondansatör iyi bir iş çıkarır. Akımın harmonik analizi için cihaz iyi oturmuyor. Asgari yük göstergesi 2 A'dır. Faz dönüşümlerine karşı koruma sistemi üçüncü sınıfta uygulanır. Maksimum voltaj 33 V'dur. Sunulan sınıfın analizörü 8800 ruble içindedir.

Amprobe PQ70A parametreleri

Bu cihaz yüksek bir eşik voltaj parametresi ile ayırt edilir. Pek çok uzmanın incelemelerine güveniyorsanız, o zaman modelin kullanımı çok basittir. Aşırı yük göstergesi en az 2A'dır. Analizörün koruma sistemi birinci sınıf uygulanır. Ayrıca, AC devrelerinde modelin iyi çalıştığını belirtmek gerekir. Harmonik salınımları analiz etmek için mükemmel uyum sağlar. Model için bir veri kayıt sistemi mevcuttur.

Amprobe PQ80A

Bu analizördeki hata maksimum yüzde 5'tir. İzolatör optik tiptedir. Maksimum AC gücü 30 vattır. Maksimum aşırı yük parametresine 40 V izin verilir. Aktif fazın ölçümü fazla zaman almaz. Grafik oluşturmak için cihaz harika. Tek fazlı ağlar için, analizör iyi uymaz. Bu cihaz yaklaşık 7 bin ruble değerinde.

Amprobe PQ85A Serisi

Bu güç kalite analizörü genellikle trafo merkezlerinde kullanılır . İletkenlik oldukça yüksek. Hata marjı maksimum yüzde 2'dir. Pek çok uzmanın incelemelerine güveniyorsanız, koruma sistemi düzgün çalışır. Harmonik titreşimlerle model kolaylıkla yönetilir.

Analizörün nominal gerilimi 30 V'dur. Alternatif akımlı devrede değişiklik yapılması yasaktır. Cihazdaki ayrı ayrı dikkat mükemmel bir fiksatif maddeyi hak ediyor. Bağdaştırıcı yalnızca bir analizör kullanır. Eğer uzmanlara inanırsanız, çok nadiren kopar. 8800 ruble civarındaki serinin enerji kalitesi analizörüne değer.

Değişiklikler Elspec

Cihazlar Elspec'in bir çok avantajı var. Elektrikçiler onları kalıcı ve değişken devrelerde kullanırlar. Harmonik salınımları belirlemek için cihaz mükemmel şekilde uyuyor. Faz gürültüsü ile, iletkenlik seviyesi oldukça yüksektir. Ayrıca modelin tek fazlı devrelerde çalıştırılabileceğini de belirtmek gerekir. Minimum voltaja 2 V'de izin verilir.

Koruma sistemi ikinci sınıfta uygulanır. Vektör verileri tanımlaması için model iyi uymuyor. Bu durumda nabız kontrol cihazlarıyla uyumluluk mevcuttur. Dikkat ayrı bir kapasitör hak ediyor. DC şebekesinden aşırı yüklerden korkmuyor. Sınır gerilim 33 V'dur.

Faz salınımlarını analiz etmek için cihaz sıklıkla kullanılır. Tutucuda sadece bir tane var. Hata katsayısı yüzde 3'ten fazla değildir. DC devresindeki iletkenlik en fazla 5 N'dir. Kullanıcı sunulan güç kalitesi analizörünü 12 bin ruble'lik bir fiyata satın alabilir.

Fluke-1744 cihaz parametreleri

Fluke Güç Kalitesi Analizörü sadece DC devrelerinde kullanılmaz. Modelin iletkenliği maksimum 4 N'dir. Korunma sistemi üçüncü sınıfta uygulanır. Birçok uzmanın incelemelerine güveniyorsanız, cihaz faz gürültüyü analiz etmek için mükemmeldir. Değiştirme denetleyicisi, iki adaptörle birlikte kullanılır. Modelin hızlı tepe fonksiyonu mevcuttur.

Hata yüzde 3'ten fazla değil. Veri kayıt sistemi PP serisi tarafından kullanılır. Aygıtın bir modülatörünün bulunduğuna da dikkat etmeliyiz. Bu elemanın tepki hızı oldukça yüksek. Vektör verileri tanımlamak için cihaz tasarlanmamıştır. Bilgi yükleme sistemi MS serisi tarafından kullanılır.

Analizörün yalnızca bir genişletici kullandığını da belirtmek gerekir. Üzerine asmak çok nadirdir. Birinci sınıf koruma sistemi uygulanır. Hata maksimum yüzde 6'ya ulaştı. İki fazlı bir devre için, cihaz kesin olarak uygun değildir. Denetleyici, aygıtta bir test işlevi bulunmamaktadır. Bu güç kalitesi analizörümüz zamanımızda en fazla 10 bin ruble değerinde.

Fluke-1750 Serisi Cihazlar

Bu analizör, DC devresindeki doğru voltajı belirlemek için mükemmel bir çözümdür. Birçok uzmanın yaptığı incelemelere güveniyorsanız, cihazdaki koruma sistemi yüksek kalitededir. Bu durumda adaptör bir adaptör olmadan kurulur. Ayrıca modelin harmonik salınımları belirlemek için çok uygun olduğuna dikkati çekmektedir.

Hızlı tepe karşı koruma sistemi ikinci sınıfta uygulanır. Modelin veri kayıt fonksiyonu. Birinci mertebe iletkenlik indeksi en fazla 5 N'dir. Karmaşık bir voltaj belirleme için, cihaz mükemmel şekilde uyuyor. Bu analizörün fiyatı yaklaşık 8300 ruble dalgalanmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.