SağlıkTıp

Histerosalpingografi, değerlendirme prosedürü

Kadınlarda kısırlık nedenlerinden biri olabilir fallop tüplerinin tıkanması ya da kötü geçirgenlik. Onların durumu bir prosedür histerosalpingografi atanan netleştirmek için, yorumlar ve sorular hangi Kadın Forumu'nda bulunabilir. Nasıl yapılır? Acıyor ve yordamı ne kadar uzun sürdüğünü mu? Kabul edelim.

prosedür özü,

Histerosalpingografi kontrast araştırma yöntemi, örneğin., E. rahim özel bir madde girdi ve daha sonra X-ışını kontrolü altında fallop tüpleri içinden geçişi derecesi değerlendirilir.

Normal olarak, boru içine açık karın boşluğuna, yumurtalıklar yer alır. Röntgen görüntü kontrast madde var olduğu görülecektir, o zaman çapraz boru kırılmaz. Kontrast madde, belirli bir alanda kesilirse, o zaman üzerinde rahimde yumurta gibi, geçemez.

türleri histerosalpingografi

X-ışını kontrolü altında gerçekleştirilen bir işlem, hem de yapılan bir kontrast ultrason fallop tüpleri bulunmaktadır. İkincisi avantajları vardır. enjekte edilen su çalışmanın bu tür kullanıldığı için, bu tür alerjik reaksiyon ve enflamasyon gibi yan etkiler önlenebilir. Bundan başka, elde edilir ultrason ve bir terapötik etki, prosedür sırasında, bu mümkün olduğu için tüpler içinde basıncı arttırır ve onlara spazmı ortadan kaldırır pompası. Ne zaman röntgen muayenesi zor sonuçların elde etmek.

prosedür yapılabilir zaman?

Histerosalpingografi, yorum farklı olabilir, adet döngüsünün ilk yarısında yapılan bu adetin bitiminden sonra gün yapılabilir. Kadının gebelik ne kadar büyük risk bilmiyor, özellikle yumurtlamadan sonra bu prosedürü yürütmek için gerekli değildir. Alınması rahim içine sıvı fetal anormallikleri veya spontan düşükle provoke edebilir.

yumurtlama dönemi için histerosalpingografi planlarken cinsiyet veya kullanım prezervatif kaçınmak daha iyidir. Eğer bu mümkün değilse, işlem daha sonraki bir zamana ertelemek daha iyi olur yürütmek.

işlem için hazırlanması

kontrast araştırma Önce bir karalama geçmelidir vajinal çalışma florası. HIV, hepatit ve frengi üzerinde araştırma yapmaktadır. artan enfeksiyon riski ile dolu Histerosalpingografi. Bakteriler vajinadan rahim içine alabilirsiniz.

prosedürün önceki gün bağırsakları aşırı değil, yemek hafif olmalı. Prosedürün gününde yemek istenmemektedir.

röntgen fallop tüpleri gerçekleştirilir, mesane boş için gerekli olan ve ultrason tüpleri durumunda, tam tersine, (rahim geleneksel ultrason gibi) mesane doldurmak için işlemden önce sarhoş edilmelidir.

prosedür nasıl?

Vajina florasını kaldırmak için tedavi edilir, daha sonra ayna tanıtıldı ve serviks kateteri tutulur. o rahim boşluğuna bir kontrast ortamı akar sayesinde bazı röntgenler şu anda bitti.

doktor ve niteliklerine bağlı olarak ağrı eşiği prosedürü ağrı kesicilerin kullanımı ile gerçekleştirilebilir kadınlar.

Çoğunlukla kadınlar 2 gün kliniği terk, bir dinlenmek gereklidir. Kanama (bunlar nadirdir) oluşur, ya da alerji Ayrıca, doktor, takip edilmelidir.

Histerosalpingografi, yorumlar

Bütün prosedür memnun kaldıklarını değil. Örneğin, birçok hareketi hakkında dehşetle anımsıyorum. Kadınlarda duygular ölçüde histerosalpingografi yürütülen kim, yorumlar olumlu hem de olumsuz olabilir bağlıdır. Deneyimli bir hekim tarafından gerçekleştirilen bir işlemdir, hasta mutlu ise, o acı değil ve rahatsızlık aynalar ve kateter giriş görülebilir.

Buna ek olarak, kadınların küçük bir yüzdesi işlem sonrası inflamatuar sürecin bir alevlenme ile karşı karşıya kalmıştır.

Ayrıca, bir sıcaklık artışı, bir kontrast madde (iyot) ve lekelenme alerjik reaksiyonlar (döküntü, nefes darlığı, senkop) olabilir. bu belirtilerin hepsi evde meydana geldi ile, bir doktora danışmak gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.