Haber ve ToplumKültür

"Hırsıza kapalı kap": phraseologism değerini, aslına

Rusça ilginç bir sürü Sabit ifadeleri. Bazı onları zaten modası geçmiş olup çok popüler. Ama bu güne kadar alakalı olanlar vardır. Buz aralarında ayırt edilebilir "kapalı kap içinde hırsız." Phraseologism değeri, menşei ve uygulama bu makalede bulunabilir.

İfade yorumlanması

Bu şekilde davranışları, sık sık suçluluk duygusu, kendini onun günahlarını veren bir kişidir. Bu durumda, bu cümleyi açıklar "kapalı kap içinde hırsız." Böylece, o iddia erkek olmak anlaşılmalıdır.

Neden böyle oluyor? Tabii ki, hırsız veya kişinin ateşi yangını olmayacak bir şey için suçlama üzerinde gerçeklik başlık içinde. Bu mümkün değildir. Fakat çoğu insan davranışı kendisi irade söyle ona bütün. Böyle insanların psikolojisidir. Onların bir suçlu varsa gerçek ortaya üzeredir sanki, sen sinirli, çok doğal olmayan davranırlar. Yani "kapak içinde hırsız kapatır." Ne var

İfade kelimeler

ifadesine anlam açısından benzer birçok istikrarlı hız vardır "kapalı kap içinde hırsız." Anlamı phraseologism "Tanrı Rogue işaretleri" Aynı. Ancak, nadiren günlük konuşmada kullanılır. Rogue - bu suç. ifade dolandırıcı bazı işaretini taşıyan anlamına gelir ile bu eşanlamlıdır.

ifadesine anlam açısından benzer başka devrim düşünün "kapalı kap içinde hırsız." phraseologism Anlamı bizden önce ifade çok benzer "kedi kimin eti yenir bilir".

Bu ima Sanık suçlu bilir hesaplaşma bekliyor ve böylece özellikleri alınırken.

İfade kökeni "hırsız üzerinde kapalı kap"

Daha önce belirttiğimiz gibi Phraseologism değeri, ceza Headdress başında yanan ile ilişkili değildir. Ama nasıl bu ifadeyi yaptı?

gibi okuyan bir efsane vardır. önce piyasada Rusya daha hırsızlık en büyük şehirlerinden birinde Birkaç yüzyıl. hırsızlar ve satıcıların ve alıcıların yaşadı.

Ancak, hırsızları yakalamak ve yakalamak yapamadım için. Bu durum tüccarlar tarafından tükenmiş eski adaçayı hitap etmeye karar verdik. Onlara dikkatle dinledi ve bir sürü insan hırsızları tespit etmek toplayacak zaman günde piyasaya gelmeye söz verdi. Zaman geçti ve tüm bilgeler yoktu ve hırsızlık eskisi gibi devam etti. Tüm ihtiyarı ümit ve onu bekledi. Ve işte o idi.

Bu, tüm kasaba halkı meydanda toplanan büyük tatil birinde meydana geldi. Adaçayı bağırdı: "Erkekler, gözlerinizi açık tutun. bir hırsız! "Ve sonra yankesici hemen gibi davranarak, başını tutarak off kapaklı üzerinde. Onlar yakalandı ve para ve şeyler çaldığını bulundu.

İnsanlar o tereddüt neden bilge adam istedi. hangi için o tüm şehir buluştuğu bekliyordu cevabını verdi. Başka bir günde o sadece bir ya da iki hırsızları yakalamak mümkün ve şimdi hepsi tanımlayabilir olacaktır.

Daha sonra, bir ifadesi yana "başlığı içinde bir hırsız kapatır." Anlam phraseologism geliştirir onun kullanım. Şu anda, edebiyat, yazılı basın, bloglar, vb bulunabilir Bunlar sanat konuşma karakterler, başlıklar ve metinler kendileri ile dekore edilmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.