Haber ve ToplumKültür

Argo - bu nedir? Yani argo bir parçası mı?

edebi dil ile birlikte argo denilen büyük bir sözcük tabaka vardır. sorusunu yanıtlayan: "Sleng - ne olduğunu," ortak dilinde genellikle belirli bunları kullanmak, kişilerin belli bir daire obscheupotreblyaemymi olmayan kelimelerdir unutulmamalıdır. bazı durumlarda rağmen yazar karakterin canlı konuşma iletmek gerekiyorsa, literatürde bulunur.

argo bileşimi

Argo sıfırdan değil ortaya çıktı. kelimenin kendisi son zamanlarda ortaya çıktı. insanlar onlarca yıl önce bir çift kullanmadım, kelime "argo", ne olduğunu - bilmiyorum. Ama böyle jargon, argo, kaba, müstehcen dil, lehçe, argo, profesyonellik olarak terimler vardı. Bugün, bütün bu ayrı sözcük katmanları "argo" adlı bir grup oluşturmak için bir araya birleşti. Ne gerekli Rus dili olup olmadığı, bir - tümden yanıtlanamaz tartışmalı bir nokta.

Argo, dil yeri yoktur

Biz güvenle söyleyebiliriz ki konuşma jargon, argo, küfür ve argo ganimeti dilin varlığı. Bu nedenle, her kendine saygısı olan kültürlü kişi böyle kelimelerin kullanımını önlemek gerekir. Ne yazık ki, hatta medya, seçkin yazar ve siyasi figürler bu pozisyon dilsel demokratikleşme çağırarak, bu mümkün düşük dereceli argo kullanmak düşünün. Birçok sözde bilim kesin olarak kabul zararsız konuşma oluşumunu iddia çalışarak onun platform saçma delil altında getiriyor. Aslında, dilin böyle bir tutum - kabalığın ve ulusal gurur kaybı yönelik ilk adımdır. Bu argo grubunun nedenini açıklayabilir, ama biz mat ve müstehcen dil unutmamalıyız - hoparlörün kendisi düşer lanettir.

argo bir bileşeni olarak Professionalism

denilen sözcük birimlerinin bir semantik grup yoktur "profesyonel jargon." Bu nedir? Bunlar kabul ve belirli meslek kişilerin grup tarafından özel olarak kullanılacak sayılmazlar kelimelerdir. Örneğin, denizciler arasında şişeler saat kapalı yendi bir çan temsil eder. Cihaz adı verilen bir ayakkabı demiryolu fren otomobiller için kullanılır. Bu aynı zamanda bir bilgisayar argo içermelidir: - klavye, "anne" - "Claudia" anakart, "bölmesinde" - Windows işletim sistemi, 'öldü' - böylece kötüleşti ve gelmiştir. bilgisayarlar yana günümüzde hemen hemen tüm gençleri, gençlik argo dahil aynı anda bilgisayarın profesyonellik sahiptir. Ne o - Bir sonraki bak.

olmadan yapamaz Genç Dili tercüman!

Nitekim, Rus dilinin bu katman yükselen nesil bir daire içinde dönmez ortak adamı, anlamak oldukça zordur. Hatta gençler tarafından kullanılan gayrı dil, bir sözlük hazırlamaya edebilirsiniz. dolandırıcılık - Örneğin, "GABA", "razvodyagoy" sakız belirtir. "Gansyuk" - kelime gençlerin dudaklarda bir Alman olduğunu ve "diss" - Başka rapçi oluşturulmasını düşüren rap adı. İlginç bir şekilde, kelime "lavruha" bugün para aradı. Ve son zamanlarda yine eşanlamlı fonlar başarıyla ortak dilinde gençlik sözlüğü göç kelime "lahana" ve "büyükanne", argo bulundu.

konuşulan Argo

dar mesleki kelime veya gençlik jargon gelen birçok kelime konuşma çoğu insan gidin. Örneğin, "sincap" adlı bir çelik sayıklama arasına narcologists. Sosyal ağlar kelime homonym içinde ifade değerini aktarma işlemini gösteren lol-görüntüleri doldurulur. bölüm "akordeon" - - Ayrıca, insanlar genellikle kelime "shabashki" veya "başlık parası" kullanmak "sakallı anekdot" eski şaka, Çoğu kelimeler onların etimolojik değerini değiştirerek konuşulan argo haline gelmiştir. Örnek olarak,, yol anlamına gelen "cadı", ölü hayvan karkas (çünkü temizleyiciler). Öncelikle kadınların türlerinin tanımı ve olumsuz çağrışım taşıyordu. Ve bugün, negatif tonu kayboldu ve bir orospu sadece hayal kırıklığı değil, aynı zamanda prestijli çağrılacak. Birçok kelime başlıkları keserek argo argo görünür. Bunlar: "TV seti", "büyük", "mikrodalga", "stiralka", "butik", "sotik", "bilgisayar", "dizüstü" ve diğerleri. ekleyerek sonlar veya alfabetik (yanlış) okuyarak Rus dili adapte yabancı birimlerinin kullanımı olan - konuşma dili argo kelimelerin geçtiği başka bir yolu yoktur. İlk vaka kelime "ahtungovat" ile açıklanmaktadır - dikkat ve ikinci kelime "gorla" gösterir.

Böylece, argo - sanatsal tekniklerin dışında, edebi dil izin verilmez bunların kullanımı ise gayri kelime vardır. Uygunsuz ve sokak ağzı insanlara "daha yakın" çabasıyla argo kelime ile konuşmasını yavrularına politika veya öğretmen tarafından algılanmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.