TeknolojininElektronik

Hırsız alarm: kurulum ve montaj

Hırsız alarm - teknik cihazların bir dizi, hangi uyarı, yasadışı giriş özel bir tesis haline. Aynı zamanda bir alarm sesi yapar ve kontrolüne bilgiyi iletir. Günümüz dünyasında, böyle bir sistem çok gereklidir. böylece evler, mağazalar, depolar koyarak ve gözetimi altında.

Özerk alarmı

Bu oldukça güvenilir hırsız alarmı olduğunu. şöyle öyle takma. İç özel sensörler ve alarm sireni monte edilebilir. Bunlar tek bir kontrol paneline bağlanır. penetrasyon meydana gelirse, sensörler aktif ve paneline bir sinyal iletilmektedir. O da, ses ve ışık unsurlarını içermektedir. Kapatmak için, paneldeki güvenlik kodunu çevirmek veya tuşunu kullanmak gerekir.

Ne zaman bir konsol sistemi, sinyal işletmenin kontrolüne gönderilir. Sonra onun personeli derhal meydan okumaya cevap ve alarmın yere gelmek için söyledi. sistemin en güvenilir bu tür bir seçim. Ama en pahalı biridir.

GSM

Bu tip bir sistem, aynı zamanda, ancak, bir GSM-modülü ile, sensörler ile donatılmıştır. tetiklenir sensör görevli sahibi ya kişinin numarasına bir SMS mesajı gönderilir kontrol paneli ile. Aynı zamanda, uygun hizmetleri aramak zorunda kalacaktı. Alternatif güvenilirliği ve bu hırsız alarmı daha aşağı değil. Kurulum bağımsız profesyonel ve aynı olabilir. panel veya tuş üzerinde klavyeden bağlantısı kesilir. Onlar aylık prim güvenlik şirketi ödemek zorunda olmadığı için hesap kodu bu tip bir maliyetle daha karlı. Alarm takılı oda dengesini izlemek için yeterli olacaktır.

yerel

Bu alarm sistemi yerinde doğrudan bulunduğu kontrolünde bir sinyal gönderebilir. Ya da gönderilmeyecektir yaptı. Böyle bir sistem davetsiz misafir siren korkutup olasılığı daha yüksektir. Suçlular bu sistem elbette kullanıldığını biliyorsanız, o korkutmadı, çünkü güvenilir olamaz arayın. avantaj ancak böyle bir sistemi kurmak için küçük masraf çağrılabilir. İzinsiz alarmı - için ayrı görünüm acil devriye nesne. sinyal vasıtası ile sağlanan bir panik düğmesi.

Ne tip seçilir?

Alarm sistemi amacına hizmet etmek için, o yüklü olduğu odanın türünü tanımlamak gereklidir. Biz yazlık veya garaj tipi bina bahsediyoruz, korumanın tek başına bir türü seçmek için tavsiye edilir. Birisi yasadışı nesne girmeye çalışırsa ses davetsiz misafirleri korkutmak edebiliyor. o kurulum için sabit hatlı bir telefon gerektirmediğinden ve GSM-sistemi sığdır.

Ama ya bir evde bir daire paneli koruma seçeneği dikkate almak daha iyidir. Bu tip daha güvenilir ve bütün işkence cevap: sızma, hırsızlık kapı, kırık cam. Panel koruma sisteminin herhangi bir tipi bu doğrulma sırasında hayvanın hareketi ile ateş etmediğini, örneğin, uygun bir şekilde ayarlanabilir.

türüne göre sinyalizasyon bağlantılarının kablolu ve kablosuz ayrılır. Bu tel zaten bulmak nadirdir, bunlar nedeniyle çok masraflı olan inşaat ve elektrik işleri, muhtaç için kârlı değildir. Evin öncelikle güvenilir olduğu için koruma sinyalizasyon!

sistem öğeleri

 • Kontrol Paneli. Bu, işaretlerin, tüm sensörlerden gelen olan aygıttır. Bu yönetim ve ayarlama sistemidir. Bu kontrol paneli , bir alarm sinyali gönderdiği zaman penetrasyonu. elemanın kendi kendine yükleme ile güvenlik şirketi zor olabilir. Onlar hırsız alarmı (kurulum dahil) sadece onlara satın alındığı gerektirebilir.
 • Sensörler. Çeşitli türde gelir ve farklı amaçlar (hareket, ses açma / açıklıkların kapama, titreşim, vb) için tasarlanmıştır. Birlikte sinyal seti ve iyi bir yangın, donanımlı hırsız alarmı ile. Sistem fiyat biraz artacak, ancak mülkiyetin güvenliği daha tamamlanmış olacaktır. Şu anda, sensörler şeyle donatılabilir. Suya, nem ve daha reaksiyona girebilir. Ama bunları yüklemeden gerekli değildir.
 • Çağrı cihazı. kendisi ve ses cihazları ve sinyal lambası dahil olarak, onları ve telefona alarm iletimi cihazlar taşımak mümkündür.

Sistemin kurulumu

Seçim sinyalleşmesini yapıldıktan sonra yüklemeye hazır olabilir. bu yerel sistem değilse, bu profesyonellere yüklemek için en iyisidir. Şu anda, bu profilde uzmanlaşmış birçok firma bulunmaktadır bulmak kolaydır. Olmalı böyle bir şirket lisans ve bu alanda yetenekli zanaatkarlar için gereklidir. Güvenlik alarmı (ayarlayın - çok zahmetli değildir) mevcut yönetmeliklere uygun olarak kurulmalıdır. Bir şirket ile olan anlaşma, genellikle aşağıdaki faaliyetleri dile:

 • tasarım;
 • ekipmanın teslim;
 • kurulumu;
 • devreye alınması;
 • güvenlik alarmının hizmet.

müşteri şirket talebi üzerine işlenmiş planının kurulumunu gerçekleştirmek, ancak başka bir şirketten satın alınabilir bileşenlerinin değiştirilmesi ile yapabilirsiniz. Bu manipülasyonlar alarm montajı için fiyatları yükseltip gerektirecektir fazlalaştı.

Biz bunu kendin yap

Eğer güvenlik alarm sisteminin yüklemesinde kaydetmek istiyorsanız, kendi elleriyle yapabilirsiniz. ev veya bahçe için hırsız alarmı gibi cihazların sistemlerinde büyük farklılıklar, hayır. ilkokul bilgi ve araçları varsa kurulumda zorluklar ortaya çıkmaz.

Kablolu sistemi kurulması

onlar daha ucuz kablosuz muadilleri olmasına rağmen Şimdi nadiren tür sistemlerin satışı görülür. bütün sensörler için tellerin gereken büyük sayı yeterli bir uzunlukta yükleyin. Sen artıları ve eksileri de farkı biliyor ve iyi sabır olması gerekir.

Sensör, bir tel özel terminal bloğu takılır. Aynı elemanı kontrol paneli üzerinde olmalıdır. tel cihazı bağlayın üretici tavsiyelerine göre gereklidir. Alarmın doğru bağlantısını ve çalışmasını kontrol etmek gereklidir.

Zorunlu durum - en az 20 santimetre kablo ve elektrik hattı arasında olmalıdır. Tüm sensörler başlangıçta ayarlanır, ancak değişiklik yapmak istiyorsanız, bu kademeli olarak yapılmalı ve her seferinde sensörünü kontrol edin. Sen kendi yüklü güvenlik alarm hizmetleri, genellikle evin sahibi tarafından karşılanacaktır gerçeğinin farkında olması gerekir.

kablosuz sistem montajı

Böyle yüklemek kolaydır sinyalizasyon. saat sadece bir çift - Zaman gerekli. Doğru güvenlik kurulumunu gerçekleştirmek için kablosuz alarm ait tipi, sen elemanların her nüansları bilmesi gerekir.

Denetim Masası Kurulumu. küçük bir oda yeterli paneller için donatım olan dört sensör bağlanabilir için. Çok kötü, dahası var ise - onlar ek bir boşlukta monte edilebilir. görünmez ve korumalı olduğu kadar çok panel kutusu monte edilmelidir. Güç kaynağı paneli özerk (pil) veya (ana güç kapalıysa, pil başlar) kombine olabilir. Panel programlama yöntemine göre değişebilir: internet elle veya deposunda sistemi başlangıç programlamak.

sensörleri yükleniyor. En popüler türleri titreşim kontrolü ve hareket elemanları bulunmaktadır. harekete cevap sensörü, muhtemel saldırı yerine kurulacak. Bunlardan herhangi yüklemek için kurallar vardır.

 1. Süreçte onlar başka yollarla kapatıldı mümkün değildir.
 2. ısıtıcılardan uzak olmak onları ayarlayın.
 3. Güneş ışığına doğrudan maruz kalmaktan kaçınmak için önemlidir.
 4. Kurulum hiçbir döngüsel titreşim yoktur bir yerde bir kol üzerinde gerçekleştirilmelidir.

kurulumu tamamlanmıştır düzgün çalışması için kontrol edilmelidir anda, sistem bağlayın. Sensör 30 saniye sonra, gösterge yanacaktır, hemen işe başlamak gerekir.

titreşim sensörü kapı ve pencereler üzerine monte edilmiştir. Burası yasak dokunma, yanı sıra özel dolaplar, çekmeceler, kasalar olan bu öğeleri temel konabilir.

onlar daha iyi yakalanmış ateş ve duman var ki yangın alarm elemanı, tavana monte edilir. Böyle sensörleri kontrol etme basittir - Bir tepsi yanma veya yanan nesne, cihaz birkaç saniye içinde sinyal vermelidir.

erişim tuşları

Onlar interkom ünlü tuşları benzer ve aynı ilkeyi var. Ana kural - gözetimsiz bırakmayın ve onlara yabancıları vermeyin, anahtar yapmaz büyük emek bir kopyasını yapmak. Bir daha modern versiyonu - bir anahtarlık. Fakat modern suçluları kodunu düşünün ve bu anahtarla sağlayan özel bir cihaz olabilir.

Işık ve ses sinyalleri, atmosferik çökeltme korunur Ulaşılması zor olan yerlerin yerleştirilmelidir. operasyonun bir kontrol yürütmek için emin olun.

güvenlik alarmı tamiri

Modern ekipman işlerinin yüksek stabilite gerektirir. herhangi bir başarısızlığı önlemek için, önleyici çalışma planı yürütmek için iyidir, onlar zamanında çalışmalarında eksiklikleri belirlemeye yardımcı olacaktır. Hala onarım gerekiyorsa, uzmanlar çağırmak için aşağıdaki ayrıntıları kontrol yapmak gerekir:

 • ekipman, görünüm ve tesisatın durumunu sabitlenmesi;
 • teller ve geçişler durumu;
 • güç kaynakları;
 • sirenler ses ve ışık.

Modern düzenleme alarm sistemleri ve CCTV montajını yapmak için izin verir. CCTV kendisi ayrı inşa edilebilir. Ama buna daha etkili olduğunu, alarm sistemi ile birlikte olduğunu. Mümkün olduğu sadece şu anda korunan nesne üzerinde neler olduğu böyle bir sistemi gözlemlemek için değil, aynı zamanda olası penetrasyonu kaydetmek için. Video yeteneği burada bitmiyor. Bu hafif veya ses sinyalini uygulamak ve uygun hizmet veya sorumlu kişileri uyarabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.