GüzellikSaç

Nasıl hızlı ve güzel bir kuyruk yapmak?

Günümüzde birçok kız ve kadın, günlük hayatta "yüksek kuyruk" saç stiline tercih ederek klasik tarzdan şık ve kadınsı çeşitli varyasyonlar üretmektedir. Bu tarz, yüzü maksimum açma fırsatı verir, çok etkileyici görünür ve sadece birkaç dakika içinde yapılabilir. Bu saç şekli her durum için uygundur ve aynı zamanda zarif ve bakımlı bir kadının görüntüsünü yaratır. Bunu yapmak kolay. Bu nedenle, kendinize yüksek bir kuyruk yapmanın, uzmanlara başvurmadan şaşırtıcı görünmenin nasıl daha ayrıntılı olarak düşünülmesi faydalı olacaktır.

Hazırlanması

Herhangi bir saç oluşturmadan önce saçları daha bakımlı ve güzel kılacak biraz ön hazırlık yapmanız gerekir. Önce saçınızı şampuanla yıkamanız gerekir. Bundan sonra, kremi, esansı veya saçları yumuşak ve itaatkar kılabilecek başka herhangi bir yöntemi kullanın.

Bundan sonra saçları bir saç kurutma makinesiyle iyice kurutun ve tarayın. Tüm bu önerilere dikkat ederek, şüphesiz, herhangi bir varyasyonda "yüksek kuyruk" saç stilini yapmak mümkün olacak.

klasik

Eğer katı bir kıyafet kuralına uymanız gereken herhangi bir görüşme, iş görüşmesi veya toplantı varsa, pürüzsüz bir şekillendirme tercih etmeniz daha iyi. Bu durumda nasıl bir kuyruk yapın? Bu saç modeli çok çaba ve zaman gerektirmez, sadece belli bir prosedür izlemeniz gerekir:

 • Onlara parlaklık kazandırmak için nemli kıvrımlara dokunmadan önce, silikon içeren bir sprey uygulayın ve böyle saç stilleri oluşturmak için tasarlanmış yağ kullanın.

 • Kıvırcık saç ilk önce ütü ile dengelenmelidir.

 • Ardından, makaraları dikkatlice dışarı taramanız ve sıkı bir şekilde bağlamanız gerekir. Horozsuz uzun boylu bir kuyruk yapmak zor olduğundan, elastik bandın tüm kılları sıkıca sıkması gerekir. Bu durumda bükümlerinizi kesin, ucunda kancalı özel saç tokalarını düzeltmeniz gerekir.

 • Tüm prosedürü bitirdikten sonra, cırt ile sprey serpin, ancak sadece kol uzunluğunda serpin, böylece kirpikler birbirine yapışmış gibi görünmez. Saçın parlak görünmesine yardımcı olacak şekillendirme için özel bir jel de kullanabilirsiniz.

Güzel hacim

Saç stilinin bu sürümü bir kulüp, bir disko veya sadece arkadaşlarıyla buluşmak için idealdir. Ayrıca, bu stil, aziz kızlar arasında çok sevilen bir şey. Aziz santimetre eklediği gerçeği sayesinde. Peki, şekerleme ile uzun boylu kuyruk nasıl yapılır? Bu saç stilini oluşturma aşamaları önceki stillerine benzer, ancak bu stilin birkaç başka sırrı var:

 • Saçlar, taraksız bir saç kurutma makinesiyle kurutulurken, parmaklarla köklerde doğru hacim yaratılmalıdır.

 • O zaman alnınızla kilitlerinizin büyük bir alnını toplamalısınız ve hafifçe tarayın ve sonra geri atın, özel bir küpe veya küçük bir kanca ile sabitleyin.

 • Bundan sonra, kafanın arkasında kılların yüksek bir kuyruğunu açıkça yapmanız gerekir; ancak, elde edilen hacmin bozulmaması için fazla sıkmayın ve sonra cila katmanını düzeltin.

Retro

Bu saç şekli, ince kıvrımı olan kızlar için mükemmel bir seçenektir. Bridget Bordeaux tarzındaki bu stil saçlara doğru miktarı verecek ve herhangi bir bayan karşı konulmaz hale gelecektir. Bu durumda hızlı ve güzel bir kuyruk nasıl yapılır? Bunu yapmak için, küçük diş hekimliği, özel kıl tokası, elastik bir bant ve çok az zamana sahip bir tarağa da ihtiyacınız olacaktır:

 • Başlangıçta, hacim oluşturmak için mousse uygulamanız ve saçlarınızı köklerinden yükseltmeye yardımcı olacak yuvarlak bir fırça ile bir saç kurutma makinesiyle kurutmanız gerekir.

 • Bundan sonra, başın üst kısmında olan bukle tarak ve sonra kuyruk kravat, kenarda kalan görünmez tüm iplikçiklerini sabitleme. Saçların önüne dokunmayın ve başlangıcın tamamını örterek yumuşak bırakmayın.

 • Serpin, kuvvetli lake verniklerle yerleştirin ve çıkıntı yapan saçları bir tarakla hafifçe pürüzsüz hale getirin.

Dişinin uygulanması

Bu saç stili, akşam kıyafetini mükemmel şekilde vurgulayacak ve çevrenizdeki herkesi keyif haline getireceği için herhangi bir sosyal etkinlik veya kapalı resepsiyon için mükemmel bir seçim. Peki, bu durumda nasıl bir kuyruk yaparsınız:

 • Öncelikle, bütün kilitleri bir masaj tarağı ile taramanız gerekir.

 • Bundan sonra sıkı bir kuyruğu başın arkasına iyice sıkıca sarın ve bir telini çıkarın ve elastik bant üzerindeki tüm diğer kilitlerle sarın, bu yapıyı görünmez bir şekilde sabitleyin.

 • İsterseniz, bir kıvrılma demiriyle sıkılabilir veya kuyruk uçlarını kuyruk ucuyla düzleştirebilirsiniz.

 • Son aşamada vernikle sabitlenir, ancak saçların birbirine yapışmasını önlemek için birazcık azalma olacaktır.

Yararlı İpuçları

Çoğu kez kendilerini bu tarz desenler yapan birçok kadın, belli hileler biliyor ve uzun zamandan beri güzel bir kuaför tutuyor.

 • Yüksek kuyruk kaymaz ve zamanla düşmemesini sağlamak için sıkıca sabitleyen kancalı özel bir elastik bant kullanmanız gerekir.

 • Saç spreyi kullanırken, pürüzsüz ve profesyonel sonuçlar elde etmek için bukleleri küçük bir diş fırçasıyla hafifçe taramanız gerekir.

 • Ve en önemlisi, bu stil ile hatırlamanız gereken şey: kuyruk toplarken, başınızı geriye döndürmeniz gerekir. Bu tür bir manipülasyon, belirli bir gerilim yaratır ve buklelerden kaçınmaya yardımcı olur.

Bu tür tavsiyeler evden ayrılmadan ve stilistlerin yardımına başvurmadan mükemmel bir sonuca ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Uzmanların önerileri

Deneyimli kuaförlerin, uzun boylu kuyruklarını nasıl yapacakları konusunda tavsiyede bulunduklarını dinlemek de faydalıdır:

 • Onların görüşüne göre, mükemmel pürüzsüz bir saç stilini elde etmek için, doğal şekerlemeyle konvansiyonel bir diş fırçası veya tarak kullanabilirsiniz.

 • İsterseniz, kuyruğu bükebilirsiniz. Bu çok basit ve hızlı bir şekilde yapılır - ipuçlarını cilaya serpmek, onları elinizle büküp on beş saniye tutmak için yeterli olacaktır.

 • Bu saç modelinin herhangi bir çeşidi daha şık hale getirilebilir ve bitmiş olabilir. Bunu yapmak için, aşağıda küçük bir ip kullanmanız ve elastik bir bantla sarmanız, daha sonra görünmez olanla sabitlemeniz gerekir.

Ancak, pürüzsüz yüksek bir kuyruk insanlığın her güzel temsilcisine gitmeyeceğini de hatırlamak gerekir. Kız ön kısımdan dışarı fırladığı takdirde, genel görünümünü dengelemek ve şıklık ve verimlilik görüntüsü vermek için bir hacim veya şekerleme ile saç biçimi yapmak daha iyidir.

Bu tarz öneriler, hileler ve küçük sırlar sayesinde bu stilin herhangi bir varyasyonu profesyonel, şık ve onurlu görünecektir. Her kız erkeklerden sadece hayran olan övgülerini aydınlatmasına ve dinlemesine izin verecek olanı seçebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.