SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Böbrek hastalığı belirtileri

Birçok ağrı ya da arka taraftaki karıncalanma inanıyoruz - bu ilk belirtileri olan böbrek hastalığı. Ancak, oldukça yanılgıdır. Sırt ağrısı, bel ağrısı, kas overexertion, zona, diğer bazı hastalıklara neden olabilir.

Ama sonra nasıl ağrının nedeni ziyade omurga veya kasların daha tam olarak böbrekler olduğunu biliyor musunuz? Böbrek hastalığının belirtileri muhtemelen iltihap gösterir nelerdir?

Böbrek hastalıkları bulgular genellikle ayrılmış idrar sayısı ile ilişkili yaygın semptomlar vardır. idrar oluşumu ve idrar işlem diürez olarak adlandırılır. gün sağlıklı bir insan idrar 1800 ml kadar ayırmalıdır. Tabii ki, bu sayı çevre koşulları ve bazı hastalıklar etkilenir. tahsis Günün en. Sadece gündüzleri ve geceleri aktif değil kalp hastalarında sürecinde. Bu kalp hastalığı olan bir kişi, yatay konumda olduğunda böbreklerin durumu, kendi aktivasyonuna katkıda bulunmasına bağlıdır.

Hastalık nedenleri böbrekler farklıdır. Oligüri (idrar çıkış azaltma) mantarlarda, örneğin, kalp yetmezliği, glomerunefritom, zehirlenme nefrotoksik zehirleri içeren, neden olabilir.

Böbrek hastalıkları esas olarak diürez kırık. İdrar sonuç olarak şişmesine neden olur, bu çok daha küçük serbest bırakılabilir. böbrek hastalığının işaretleri - yüz, kol, bacak şişmesi. Bazen telaffuz ediliyor ve bazen ince. Vücut şişmiş Bil ki, bu, mümkün olduğu bir parmakla ciltte bastıktan. Kumaş hala derinleşiyor, bir nefroloğunuzun danışmanlık düşünmelisin.

Anüri, yani İdrarın tam yokluğu - prostat veya böbrek hastalığı, renal arter tıkanıklığı, akut zehirlenme veya ilaç zehirlenmesinin idrar yollarında taş tümör neden akut inflamasyon bir işareti. idrar eksikliği hızlı zehirlenmesine yol açar. başarısızlık erken ölümü bekliyor hastaya zamanında yardım sağlamak için zaman.

böbrek hastalığının işaretleri sadece indirgemeden olmayan gösterebilirler, ancak, aynı zamanda ayrı idrar miktarını artırmak için. Pollakiuri - bazen günde 10 litreye kadar idrar ve oluşumunu arttırmıştır. Bu diyabet veya diyabet isteksizliği, diğer şiddetli, genellikle geri dönüşümsüz hastalıklar neden olur. Bununla birlikte, idrar miktarını artırarak hasta tedavi oligüri veya anüri olmak durumunda, iyi bir göstergesi olabilir.

Böbrek hastalığının belirtileri bazen diğer hastalıkların belirtileri ile karıştırılmaktadır. idrar genellikle ürogenital sistemin bir enfeksiyon ve enflamasyonu, üreterlerin taş varlığını işaret ettiğinden.

Koyu idrar - en çarpıcı karaciğer hastalıklarının göstergesi (örneğin, hepatit), safra yolu, ya da kan.

Eğer idrar daha kırmızı olduğunu kan izleri orada görünüyor, bu böbrek taşı veya böbrek tümörü varlığını şüphelenmeye mantıklı. Kronik glomerunefrit ayrıca idrar kızarıklığa neden olabilir. Uzman olmayanlar arasında sık sık böbrekler "soğuk" olduğunu görüşüne ve sonra idrar kırmızı olduğuna dikkat edilmelidir. Bu öyle değil. Chill böbrek neredeyse imkansızdır: vücutta derin, onların sıcaklığı asla aşağıda 37,5 ° düşer. Ama kronik glomerunefrita nedeni alevlenmesi başka kronik hastalığı, hipotermi oldukça yetenekli.

Bir kişinin şiddetle pubis ve uzuv verilir karın, bir tarafında dayanılmaz acıyı hisseder hale gelmesi durumudur: Böbrek hastalığının bir belirtisi bir renal kolik olduğunu. Bu durum acil tıbbi müdahale gerektirir.

böbrek hastalığa eşlik eden diğer çarpıcı belirtiler: artan sıcaklık ve basınç, genel olarak artmış zayıflık, yorgunluk, ani kilo kaybı.

Her durumda, herhangi bir nedenden kaynaklanan ufak isteksizlik, doktor, zamanında muayene ve tedavi ile acil bir toplantı için itmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.