SağlıkTıp

Miniabort: şartlar, fiyatlar. Minik kürtaj hangi saatte

Ne yazık ki, bir kadının her gebeliği arzu edilmez. Genellikle geleceğin bebeği bebeği reddeder; kavramı öğrenirken derhal kendisini reddeder. Bu durumda doktorlar kürtaj yapar. Birkaç şekilde manipüle edebilirsiniz. Bu makalede, mini kürtaj süresi hakkında konuşacağız. Bu prosedürün uygulanma türünü öğreneceksiniz. Ayrıca, düşük kürtaj şartlarının, fiyatların ve koşulların ne olduğunu söylemeye değer.

Hamileliği nasıl sonlandırabilirim?

İstenmeyen anlayıştan kurtulmak için pek çok yöntem var. Bunlardan bir tanesi bir kürtaj. İşlemin şartları ve fiyatları aşağıda açıklanacaktır. Gebeliğin haftaya bağlı olarak fetal gelişim, geleneksel kazıma ve suni doğum ile kesilebilir. Bununla birlikte, bu son işlemler daha travmatiktir ve çeşitli şiddette komplikasyonlara neden olabilir.

Küçük kürtaj nedir?

Minimum kürtaj, asgari hamilelik zamanı ilaçlı veya vakumlu olabilir. Her şey kadın bedeninin bireysel özelliklerine ve tıbbi kurumun yeteneklerine bağlıdır.

Vakum yöntemi, fetal yumurtanın uterusundan endometriyumun bir kısmı ile tükenmesidir. İşlem genel veya lokal anestezi altında yapılabilir. Bu durumda, kadın manipülasyon bittikten hemen sonra eve gider. İstisnalar, yalnızca herhangi bir komplikasyon olduğunda bu vakalardır.

Fetal ömrünün ilaç kesilmesi özel ilaçlarla yapılmaktadır. Bunlar mifepristonu içeren fonlar olabilir. Bazen doktorlar geleneksel oksitosini veya oral kontraseptifleri belirli bir dozajda kullanırlar.

Minik kürtaj hangi saatte yapılır?

Belki de, bu soru hamileliği kesmek isteyen her kadın tarafından sorulmaktadır. Sonuçta, bu manipülasyon gelecekte komplikasyonların riskini azaltır. Gebeliği kesmek için kullanılan metoda bağlı olarak, hafta içindeki kısıtlamalar farklı olabilir. Ayrıntılı bir şekilde anlamaya çalışalım, hangi vaktte mini kürtaj yapmak mümkün oluyor.

Vakum emme

Böyle bir mini kürtaj zaman çizelgesi şu şekildedir: Vakum aspirasyonu iki aya kadar gebeliğe kadar yapılır. Daha doğrusu, fetal yumurta ve embriyo boyutunun sekiz haftaya tekabül ettiği andan itibaren. Bu, son adet görmenin ilk gününden itibaren geçerlidir.

Böyle küçük bir kürtaj, gebeliğin dokuzuncu haftasında zaten embriyonun aktif gelişiminin başlamış olması nedeniyle zaman sınırlamıştır. Plasentanın temelleri de atılmıştır. Bu süre zarfında uterin boşluğu bir vakum cihazı ile temizlemek oldukça zordur.

Kazıma veya temizleme

Bu prosedür aynı zamanda küçük düşürme olarak sınıflandırılabilir. Tümü manipülasyon sırasında serviks kanalı pratik olarak genişlemez . Böyle bir mini kürtaj şartları şunlardır.

Mevzuat, bir çocuğun gelişmesinden itibaren 12 haftalık bir süre içerisinde, kendi isteği ile hamileliğini sona erdirebileceğini tespit etmiştir. Bu durumda, birkaç hafta gecikmeden sonra sıyırma prosedürü seçilir. Dolayısıyla, bu manipülasyonun süresi, son menstrüasyonun ardından 3 aydır.

Fetal yaşamda tıbbi kürtaj

Bu türden bir kürtaj ne zaman yapılır? Doktorlar beş ila altı hafta arasında bir sınır belirlemektedir. Bu durumda, değiştirilecek döngünün günü 42'den fazla olmamalıdır.

İlaca bağlı gebelik sonlandırmasıyla, karşı cinsiyetten bir kadın bir doktorun gözetiminde bazı ilaçları alır. "Tıbbi mini kürtaj" adı verilen bir prosedürden geçmeniz gerekiyorsa, haplar ve fiyatlar terimi doktor tarafından açıklanacaktır. Başlangıç olarak, uzman gebelik sürenizin izin verilen standartları aşmamasını sağlamalıdır. Ancak bundan sonra gün ve manipülasyon hazırlığı seçildikten sonra.

Gebeliği bırakmanın alternatif yolları

Ne zaman mini-abort yapabilirim? Miyometriyumun kontraktilite yeteneğini arttıran (örneğin, "Oksitosin") ilaçları kullanmaya karar verirseniz, bu işleme bir haftalık gecikmeden fazla değildir.

Bu dönemde fetal yumurta en savunmasızdır. Rutubetin duvarına henüz çok sıkı bağlanmamıştır. Bu sırada doktor tarafından belirtilen ilacın dozu girilirse, büyük olasılıkla kendiliğinden düşük düşecektir . Bununla birlikte, doktorlar bu işlemi mini kürtaj olarak adlandırıyorlar.

Gebeliğin alımından hemen sonra kesilmesi

Gebeliğin sona ermesine yol açan başka bir manipülasyon türü vardır. Aynı zamanda bir çeşit kürtaj denebilir. Bu prosedür için yüksek dozda hormon içeren ilaçlar kullanılır.

Dolayısıyla, bir sonraki cinsel temastan sonra, büyük olasılıkla gebelikle sonuçlanacak olan kadın, belirlenmiş dozda ilaç içmelidir. Bundan sonra kanama başlar, bu da yeni bir döngünün başlangıcı sayılabilir. Bu manipülasyonun oldukça tehlikeli olduğuna dikkat edilmelidir. Hamileliği kesmeyi başaramadıysanız ve gelişirse, o zaman çocuk hasta olabilir.

İşlemin fiyatı

Şimdi, zaman sınırının ne olduğunu biliyorsun. Manipülasyonun maliyeti, doktorun ne tür bir prosedür kullandığına bağlı olacaktır. Bir kamu sağlık kurumuna başvurduysanız, büyük olasılıkla manipülasyon ücretsiz olacaktır. Bununla birlikte, bunun için kesin olarak belirlenmiş zaman sınırlarına girmeniz ve pasaport ve sigorta poliçeniz olması gerekir.

Ayrıca, bir klinikten küçük düşürme, özel bir klinikte yapılabilir. Manipülasyonun maliyeti aşağıdaki gibi olacaktır:

  • Vakum aspirasyonu - 3000 ila 7000 ruble;
  • Kazıma veya temizleme - 2000'den 5000 ruble'ye;
  • Mifepristonu içeren preparatlar ile uyuşturucu kesilmesi - 4000 ila 10,000 ruble;
  • "Oksitosin" ve hızlı hareket hormonları ile tıbbi düşük: 1000-3000 ruble.

Bir kürtajdan sonra

Prosedürden sonra bazı kurallara dikkat edilmelidir. Manipülasyondan iki hafta sonra, ultrasonografi uzmanı ile görüşmelisiniz. Doktor bir anket yapacak ve genital organın durumunu değerlendirecektir. Prosedür "körü körüne" yapıldığından, fetal yumurta parçalarının uterus boşluğunda kalması ihtimali vardır. Komplikasyon son derece nadirdir, ancak tıp bilimleri bu tür vakaları biliyor.

Prosedürden sonra da sağlığınızı yakından takip etmeniz gerekiyor. Tahsisatlar uzun süre dayanmamalıdır. Genellikle iki hafta içinde sona erer. Şu anda bir kadın bir doktor tarafından verilen bazı ilaçları almalıdır. Uterus kontraktilitesini, antibakteriyel ilaçları, hormonal ilaçları vb. Artırmak için bir araç olabilir.

Gebeliğin sona ermesinden sonra, önümüzdeki altı ay içinde konsept planlamanız tavsiye edilmez. Organizmanın yeniden yapılanma ve rehabilitasyon için zamana ihtiyacı var. Bu nedenle cinsel ilişkilere dikkat etmeli ve kontraseptif kullanmalısın.

Özetlemek

Artık kürtaj çeşitlerini biliyorsunuz. Her manipülasyon için ayrı bir son tarih var. Kısıtlamalara kesinlikle uymak gereklidir. Aksi takdirde, sorunlar ve ciddi komplikasyonlar olabilir. Halk tariflerini ve büyükanne yöntemlerini kullanarak hamileliği kendiniz kesmeye çalışmayın. Tüm bunlar, öngörülemeyen sonuçlara yol açabilir. Gerekirse, uzmanlarla iletişime geçin. Sağlık için en güvenli gebelik sonlandırma yöntemini yalnızca bir jinekolog doğru seçebilir. Kontraseptif kullanın ve sağlıklı olun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.