Gıda ve içecekAna yemek

Herb baharat: Bir ad ve fotoğraf

Bu yazıda hangi olmadan herhangi bir yemek hazırlamak mümkün değildir, bahsetmek istiyorum. Baharat otlar eskiden beri bilinen günlük yaşamda yeni harmanını, çanak eşsiz tonu verir kokusu dahil birlikte hayatımızın bir parçası haline gelmiştir.

tarihinin itibaren ...

Eski çağlardan beri insanlar tarafından bilinen baharat otlar. Bu kadar erken vahşi eti tecrübeli Paleolitik insanlar olarak bilinmektedir aromatik bitkiler. Bu sayısız buluntular ile kanıtlanır. Böyle bitkinin özelliklerini tanıma, insanlar yavaş yavaş hatta ilaçlar, tatlandırıcılar, koruyucu, dezinfekatorov olarak kullanmaya başladı.

Hayal etmek zor, ama ilk uygarlıklar ot baharat büyümeye başardık. Arkeologlar nane, safran, pelin ve diğer bitkilerin hazırlanması sırasında döşenmesi için çağrı tariflerle papirüs bulduk. firavunlar tohumların mezarlarında baharat bitkileri bile buldum. Maradi baladan, ünlü Asur kralı, büyüyen otlar için pratik öneriler ortaya konan edildi ilk kitabı olan kuşaklar için ayrıldı. Bunlar fazla 60 tür tarif edilmiştir.

Yunanlılar, örneğin, Modern baharat bitkilerinin çoğunu biliyordum. Onlar yediler ve nane, kişniş, kimyon, soğan, sarımsak, kekik, safran, defne, maydanoz yetiştirilen.

baharat ve otlar kullanımı için refah altın çağı Rönesans olur. Hobi pryanoaromaticheskimi bitkiler inanılmaz derecede popüler oldu. Böyle bitki ve monografiler olarak eserler vardır. Bir örnek olarak, pratik bir rehber, Tomas Tressera tarafından kaleme, yirmi defa yayınladı.

Gıda tüketilen nane, Aziz sarı kantaron, maydanoz, soğan, turp, sarımsak, anason içinde uzun süre aynı Rusya'da. Atalarımız bir 15-16-yüzyıllar zerdeçal, kakule, karanfil bilinen başladı. o zamanın Rus mutfağı inanılmaz lezzetli ve baharatlı oldu. 19. yüzyılda evrensel pişirme kereviz, hodan, semizotu, hindiba, lavanta, kişniş, biberiye, kekik, mercanköşk, fesleğen kullanılan.

gizli otlar nedir?

Çeşitli kombinasyonlarda Herb baharat en sıradan ürünler müthiş lezzet verir. Dahası, bu besin, vitamin ve minerallerin büyük miktarda bulundu. Bunlar temel maddeler gıda daha hassas hale ve sindirim geliştirmek, bize iştah neden içerirler. Otlar harika koruyuculardır. Ve bunların çoğu halk tıbbında kullanılmaktadır. Hatta bazıları, modern farmakopeye dahildir. otlar talebi özellikle gıda sektöründe, her yıl artmaktadır. Birçoğu ev bahçelerinde tarafımızdan yetiştirilmektedir.

Baharat otları: Liste

Bu baharat olarak kullanılır otlar listesi büyük olduğunu belirtmekte fayda vardır. tüm bitkilerin düşünün basitçe mümkün değildir. birbirlerine ve çeşitli baharatlarla değişik kombinasyonlarda yeni tatlar ve tat özellikleri kazandırmaktadır. Bu tür karışımlar bile kendi ismini kazanılmış ve örneğin olarak tanındı, Provence otlar veya Fransızca otlar (bunların Aşağıda açıklanan).

Bu maddenin bir parçası olarak, (bir ada ve fotoğrafa bu makalenin sonraki gösterilmiştir) sadece bazı otlar baharat belirtmek istiyorum: fesleğen, mercanköşk, kekik, biberiye, kişniş, dereotu, maydanoz, kereviz, tarhun (tarhun), kekik (kekik), safran, rezene, tuzlu, kekik, melisa, nane, adaçayı, defne, lavanta, ısırgan, kuzukulağı, ravent, ve böyle devam eder. d.

fesleğen

Herb baharat fesleğen (makale verilen fotoğraf) bir zamanlar kraliyet ot olarak adlandırıldı. Bu yaygın kuru ve taze olarak kullanılır. Basil lahana turşusu içinde, sebze yemekleri, et, çorba koydu. Taze otlar soğuk yemekler, salatalar ve çorbalar hazırlanmasında kullanılmaktadır. Fesleğen yapraklar ezilir ve bir yağ ve makarna ilave edildi. Avrupa ülkelerinin ulusal mutfakların Birçok yumurta, balık, peynir, sebze hazırlanmasında fesleğen kullanın. o düşünülemez pizza, soslar, ketçap, düşmeleri ve makarna salata olmadan. Bu inanılmaz ot sosis ve diğer et ürünlerinin lezzetini arttırır.

Bundan başka, fesleğen, spazmolitik, anti-enflamatuar ve tonik etkisi vardır.

mercanköşk

Çim bir koku kalıcı ve biraz yakıcı bir tadı vardır. yemek olarak yaygın kuru ve taze yapraklar ve kurutulmuş çiçek tomurcukları kullanılır. Mercanköşk bazen de kıyılmış yaprak ve çiçek karışımından oluşur. Tür bir karışım, daha güçlü bir tadı ve aroması vardır inanılmaktadır. salatalar, sebze yemekleri, balık, soğuk meze, mantar otlar kullanın. O et, doldurma, et suyu içeren besinler ve soslar pişirme vazgeçilmez yardımcısı kekik oldu.

Tıpta, mercanköşk şiddetli baş ağrısı, astım, depresyon, uykusuzluk için kullanılan, mide olarak da bilinir.

keklikotu

Kekik - mercanköşk benzer güçlü aromatik ot, böylece bu iki baharat genellikle birbirinin yerine kullanılmaktadır. İtalya'da, tüm ulusal mutfağı kekik kullanımına dayanmaktadır. Pizza, güveç, makarnalar, çorbalar, aromatik bitkilerin eklenmesiyle hazırlanmıştır. O bira üretimi, bitkisel yağ, sirke başvurdum. Kafkasya ve Beyaz Rusya'da kekik turşu ve mantar kullanılır.

dereotu

dünyanın en popüler otlar biri dereotu olduğunu. Onun tohumları, otlar pişirme yaygın olarak kullanılmaktadır. Bitki anason ve kimyon benzer parlak baharatlı tadı vardır. Yemekler çok hoş bir tat ve aromaya sahip olduğu, böylece İskandinav ülkelerinde, bütün balık yemekleri, sadece dereotu ile hazırlanır. Bitki birçok yemeklerin hazırlanması için genel olarak vazgeçilmezdir. Bu salata, börek, güveç eklenir. Farklı marine için şekerleme işinde kullanılan bitkilerin tohumları.

Kişniş veya kişniş

Kişniş - Asya'da inanılmaz popüler ot baharat. Bu bir baharat (tohumlar) ve baharatlar (yapraklar) hem birleştirir. Bitkinin Çarpıcı özellikleri insanlar 5000 yıl M.Ö. biliniyordu. e.

Kişniş Gürcü soslar, Borodino ekmek, balık, Korece havuç, kebap, şiş kebap, çorba grub Acıka olmadan hayal etmek zordur. böylece baharat bazen kullanımı ne kadar yaygın fark olmadığını hayatımızda sıkıca olduğunu.

biberiye

Biberiye - et pişirmek için kullanılan bir inanılmaz derecede popüler baharat. Bu oyunun sıradan yerli et kokusu vermek için inanılmaz bir özelliği vardır. Avrupalı biberiye yaygın yağ ve maydanoz oluşan bir karışım hazırlamak için kullanılmıştır. Bütün malzemeler karıştırılır. Oluşan macun ette kesiler yatıyordu.

Provencal otlar

Zeytin çim baharat - en ünlü ve popüler karışımları baharat bitkilerinin birini. Bu fesleğen, biberiye, adaçayı, kekik, kekik, nane, mercanköşk, kekik içerir. otlar Bu koleksiyon mükemmel tadı eşleşti. Tüm bileşenleri birbiriyle mükemmel bir uyum içindedir. onun baharatlı bitkiler için bilinen Provence, - adı Fransa'nın bölgedeki birinin karışımından geliyor.

Baharat bütün dünyada yaygın olarak mutfak uzmanları kullanılır. Toplama herhangi birinci ya da ikinci kurs için idealdir. Provencal otlar gıda ostropryany tat verir. Çeşitli bileşenlerin nicel oranı aşçı tercihlerine bağlı olarak, keyfi olabileceği unutulmamalıdır.

Akdeniz, Fransız ve diğer mutfaklarında kullanılan Provencal otlar. Onlar her türlü et (tavuk, sığır eti, domuz eti) ile uyum içinde mükemmel bulunmaktadır. baharat ile pişmiş tavuk gerçek lezzetler olacaktır. ziyafet İtalyan biftek (sığır) teslim edilebilir.

Zeytin çim aktif çorbalar için kullanılır. Onlar inanılmaz derecede gıda tadı zenginleştirmek edilir. Ve salata ve soslarda kullanımları ve konuşamıyor. Provence otlar bir yağlı yemek yakıt için iyidir, onlar biber ve soğan ve otlar tüm çeşitleri ile mükemmel gidin. Bazı aşçılar bile ekmek pişirmek bir karışımını kullanın.

Provencal otlar - lezzetli tamamlayıcı yemekler, aynı zamanda vücut için çok yararlı özelliklere sahip kullanışlı maddelerin, bir sürü ibaret değildir. Bu yağlar, reçineler, uçucu maddeler, vitaminler, enzimler bir çok içermektedir. Baharat iştahı ve sindirim süreci üzerinde olumlu bir etki artar. Provencal otlar aktif tuzsuz diyet kullanılmaktadır.

Fransız otlar

Fransız otlar - Güney Fransa'da büyüyen bitkileri içerir baharat. Karışım fesleğen, kekik, kırmızı biber, tarhun, maydanoz, beyaz hardal, kekik, biberiye ve çemen oluşur. Bu otlar pişirme et, balık, kümes hayvanları, salata, marine için kullanılır.

Ilginç bir gerçektir ev kadınları sıklıkla balkon ve pencere bunları büyümeye böylece Fransız mutfağında, taze bitkilerin çok sayıda tarafından kullanılır olmasıdır.

İtalyan otlar

İtalyan aşçılar tam otlar ve baharatlar çeşitli kullanımı yoluyla tat aksan ayarlamak mümkün. İtalyan otlar - çeşni (baharat bileşimi aşağıda verilmiştir), sarımsak, fesleğen, kekik, soğan, kekik içeren. Genellikle Akdeniz ve Fransız mutfağında kullanılır. lazanya, turta, pizza, quiches pişirmek için baharat ekleyin. Etin tüm çeşitleri ile harika İtalyan ot karışımı. Onlar çorbalar, soslar ve salatalar her türlü eklenir. Bunlar et, kızartmalar, balık yemekleri hazırlamak için vazgeçilmezdir.

İtalyan ot karışımı farklı mükemmel bir uyum ve otlar çeşitleri.

yerine epilogue

Herb baharat (bazıları ismi makalesinde verilmiştir) uzun insanlar tarafından kullanılmaktadır. Her gün pişirme sürecinde bazıları ile karşı karşıya olmasına rağmen onlar, bu yüzden sıkıca bazen fark etmiyorlar bile günlük hayatımızın içindedir. Tabii ki, şimdi daha kuru otlar daha popüler acquire hazır karışım, ama biz hala banliyö bölgelerinde büyümeye çalışıyoruz uzun her yemeğe kendilerine özgü lezzet için, olağan dereotu, maydanoz, kişniş, tarhun, kereviz ve diğer birçok otlar olmuştur mutfak başyapıt dönüşür .

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.